Apple TV

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
jacomo
Příspěvky: 33
Registrován: 24 pro 2014 20:08

Apple TV

Příspěvek od jacomo » 15 úno 2015 14:14

Ahoj
Plánuju pořídit ATV3:
30mb net optika...kabelem do ATV
Notebooky atd....wifi přes nějakej rychlej vhodnej router
Bude mě to zrcadlit filmy v HD rozlišení bez trhání a problémů?
Jde mi hlavně o seriály, filmy atd online z prohlížece zrcadlením plochy a to i přes Air parrot win notasu.
Nebo jiné řešení spouštění online videí( na notasu mám XBMC).
Ovládal bych rád Ipadem...příp pokud jde i Win founem....ael není nutné..klidně pořídím další myš:))
Dííííík :lol:

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Apple TV

Příspěvek od Mailo » 16 úno 2015 19:28

Za zrcadlení filmů z maca na TV doporučuji aplikace Beamer :arrow: http://beamer-app.com Já osobně mám spojení MBA - wifi - EXTREME - kabel - APPLETV a přímé zrcadlení se občas seká. Ten Beamer funguje výborně.

Nejvíc mi ale vyhovuje knihovna v iTunes a domácí sdílení, kdy si pak vše řeším již v menu AppleTV.

Ovládat přeš iPad jsem chtěl taky, používal jsem pak nějaký ovladač na iPhonu, ale i tak mi pak nejvíc sedl originální ovladač od AppleTV ;)
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

jacomo
Příspěvky: 33
Registrován: 24 pro 2014 20:08

Re: Apple TV

Příspěvek od jacomo » 17 úno 2015 10:50

Díky. Mě jde hlavně o spouštění web videí. Archivů ct atd a to i z jiného stroje než mac. Přítelkyně má win a rad bych aby si pres aptv poustela co potřebuje z netu.

jacomo
Příspěvky: 33
Registrován: 24 pro 2014 20:08

Re: Apple TV

Příspěvek od jacomo » 17 úno 2015 10:52

Zrušili jsme klasickou TV tak hledam náhradu jak pouštět obsah pc do TV pohodlne. Já su macman ,ona má své věci win...aspon zatím:)

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Apple TV

Příspěvek od Kobra23 » 17 úno 2015 11:03

Zkuste Apple TV 2. Generace s jailbreakem a na tom XBMC. Mel jsem to tak kdysi a slapalo mi na tom nejen vse z iTunes ale i iVysilani a archiv Primy. Plus to jeste streamovalo filmy z HDD v .avi atd.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

rhinos
Příspěvky: 217
Registrován: 20 pro 2013 09:54

Re: Apple TV

Příspěvek od rhinos » 10 zář 2015 11:17

ja bych vzhledem k nove verzi toto tema obnovil:)

Neco jsem uz o AppleTV nacetl ale porad nejsem moudry...
ma za soucasneho stavu v CR ATV smysl?
Co na ni budu v mistnich podminkach moct sledovat?
Na hry mam PS4.
Jako hraju hry na IP6 a Ipadu ale nejak nepotrebuju se pri tom divat na TV...
Iphone12ProMax/AW6/Ipad mini2/Ipad Air2/Macbook Pro Retina 15"

Kuba.Vlk360
Příspěvky: 155
Registrován: 12 říj 2014 23:28
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Apple TV

Příspěvek od Kuba.Vlk360 » 10 zář 2015 13:06

Já si na ni například pouštím videa a seriály z iPadu :)
 iMac 27"  iPad Pro 11”  iPhone X  Apple Watch 4  Apple TV 4  Airpods 2nd gen.
† Macbook 12” † Macbook Air 13" † iPad Mini 2 † iPhone 4 † iPhone 5 † iPhone 6 † iPhone 6S Plus

rhinos
Příspěvky: 217
Registrován: 20 pro 2013 09:54

Re: Apple TV

Příspěvek od rhinos » 10 zář 2015 13:25

no me jde spis o to jestli se pres to da kouka treba na nejake zpravodajstvi,sport pripadne predplatit nejaky stream....
snad prijde brzo ten netflix
Iphone12ProMax/AW6/Ipad mini2/Ipad Air2/Macbook Pro Retina 15"

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV

Příspěvek od iMe1980 » 10 zář 2015 13:28

Tak jinak. Apple TV 3 mám doma už nějaký ten rok a běží denně a co víc, používá i žena. Teď konkrétně:

Music: dříve jsem platil iTunes Match a z Apple TV si rovnou pouštěl veškerou svou hudbu, teď ji budu využívat ve spojení s Apple music. (nicméně můžete použít i na streamování hudby z Vašeho Mac vedle v místnosti)

Movies: streamuju si všechny své filmy ze své knihovny iTunes, kde mám vše v originálním znění s titulky. Někdy navíc film půjčím přímo v iTunes. Už nikdy bez toho nechci být.

Fotky: prostě si mohu procházet vše na velke obrazovce, ukázat lidem na návštěvě co potřebuji atd. včetně videí.

iPhone / iPad / Mac: veškěrý další obsah, který chci mohu streamovat

Youtube: přístup na YouTube, dál bez komentáře

Flickr: lehký přístup k mým dalším fotkám

iTunes trailer: toto mám rád, někdy prostě sedíme a pouštíme si ukázky nových filmů v pěkné kvalitě a zvuku. Co by se nám líbilo jde rovnou do wishlistu

Hry z iPhone / iPad, iVysílání atd.

A to se vsadím, že jsem určitě ještě na něco zapomenul ;)


Nutno povědět, že mám doma ještě Airport Extreme, kde je píchnutý disk, který je z části jako Time Machine a z části jako domácí zábava, ke kterému se připojuji z Apple TV i přes zavřený/spící Mac.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV

Příspěvek od iMe1980 » 10 zář 2015 13:29

rhinos píše:no me jde spis o to jestli se pres to da kouka treba na nejake zpravodajstvi,sport pripadne predplatit nejaky stream....
snad prijde brzo ten netflix

Netflix vstupuje na trh příští rok, takže i toto půjde. Otázkou bude spíše jeho obsah v našich končinách.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Odpovědět