Ztrácí se místo z MAC

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
plichtas
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2014 12:01

Ztrácí se místo z MAC

Příspěvek od plichtas » 15 bře 2015 10:17

Ahoj, chtěl bych se zeptat na problém s "mizením" místa z Macbooku.

Kompletně jsem přeinstaloval MB. Nainstaloval jsem aplikace, které potřebuju pro práci, natáhnul do MB fotky, filmy atd. Do té doby bylo vše ok. Jako poslední jsem nainstaloval aplikaci TVMOBiLi - funguje jako DLNA server, který streamuje filmy do TV bez potřeby kupovat Apple TV apod. Aplikace si namapovala videoknihovnu a tím zabrala cca 8 GM místa. S aplikací jsem nebyl úplně spokojený a odebral jsem jí. Ale těch 8 GB místa zůstalo i po odebrání obsazené.

Nijak nemůžu přijít na to, jak je uvolnit, příp. kam ta aplikace uložila svá data, abych je mohl odstranit.

Prosím, neporadíte někdo, jak těch 8 GB opětovně uvolnit?

Moc díky, P.

jardadts
Příspěvky: 92
Registrován: 15 bře 2014 14:21

Re: Ztrácí se místo z MAC

Příspěvek od jardadts » 15 bře 2015 18:16

Ahoj pouzivam aplikaci appcleaner
http://www.freemacsoft.net/appcleaner/
Takovy izip unarchiver mi zabral 150GB mista a tahle aplikaci to dokazala odstranit.
Ta aplikaci co ti zabrala mista by mela byt asi nainstalovana.

plichtas
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2014 12:01

Re: Ztrácí se místo z MAC

Příspěvek od plichtas » 16 bře 2015 19:35

Bezva, díky za tip.

P.

Libra74
Příspěvky: 35
Registrován: 29 úno 2012 15:36

Re: Ztrácí se místo z MAC

Příspěvek od Libra74 » 07 dub 2015 06:59

Aplikaci AppCleaner taky můžu doporučit.
Dalším důvodem, i když to nemusí být tento případ je, že máš zapnuté zálohování Time Machine, ale nemáš připojený žádný externí disk, na který by se měly zálohy vytvářet. TimeMachine pak zálohuje dočasně na disk počítače a krade neviditelně místo.
User of 25.04 kg Apple Hardware

Odpovědět