Offtopic rady s iMovie na místě

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
haluska
Příspěvky: 245
Registrován: 09 úno 2012 19:27

Offtopic rady s iMovie na místě

Příspěvek od haluska » 31 črc 2016 09:54

Ahoj,
rád bych sestříhal sportovní video, konkrétně windsurfing. Nepotřebuji nic profi, ale aby to trochu hezky vypadalo, možná vložit pár fotek jako přechody. Rád bych se to naučil v iMovie. Našel by se mezi Vámi někdo z Prahy, kdo by mi to vysvětlil live a radil a koukal na mě a radil co a jak. Mám zkušenost, že to je jediný způsob jak si věci pamatuji. Samozřejmě si uvědomuji, že je to služba a za služby se platí.

Díky

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Offtopic rady s iMovie na místě

Příspěvek od rony » 31 črc 2016 10:50

imovie ma na toeto pripady sablony, vlastne nieco ako scenare, kam do pripravenych poli vkladas useky videa, fotky, vyplnas texty nadpisov atd. zaverom ti to vygeneruje nieco ako trailer k filmu. imovie nie je zlozity, po dvoch troch pokusoch vygenerujes slusne vyzerrajuci produkt. k teorii ti staci par zasad pre strih, vyberiem tie najtrivialnejsie:

- zabery tak 15 sekund a prestriedat strihom zaberom z ineho uhla: to znamena len to, ze si pre pekny vysledok natoc viacero zaberov alebo fotiek, detailne zabery, zabery na celok, zabery okolia...
- imovie vie aj z fotky spravot celkom dynamicky zaber
- dobry trik je nahovorit neskor sprievodny zaznam komentujuci dianie a vlozit ho ako zvukovu stopu, co je vyhodne ak zvuk zo zaberov je zbytocny alebo proste zly :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

haluska
Příspěvky: 245
Registrován: 09 úno 2012 19:27

Re: Offtopic rady s iMovie na místě

Příspěvek od haluska » 31 črc 2016 10:58

Odkud jsi a byl bys ochotný mi to ukázat live?

Odpovědět