iMovie - otevření videa

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

iMovie - otevření videa

Příspěvek od Swedis » 01 zář 2012 17:21

Zdravím všechny,

jsem tak trochu zoufalej, tak snad mi někdo dokážete poradit. Mám nahraný záznam na videokameře (respektive už na kartě) ve formátu AVCHD a chtěl jsem ho otevřít v iMovie a protože jsem zjistil, že když už mám záznam na paměťové kartě, tak ho prostě v imovie neotevřu, tak jsem brouzdal po netu a našel jsem na stránkách superapple.cz tento návod: http://superapple.cz/2010/08/jak-na-zaz ... s-na-macu/ a řídil jsem jím. Stáhnul jsem program Wondershare Video Converter Platinum (pouze trial verzi) a převedl video z nepodporovaného formátu (.mts) do podporovaného pro imovie a to tedy do .mp4. Nyní se snažím podporovaný formát vložit do imovie, ale nejde mi to. Nevíte, kde dělám chybu? Dokážete mi poradit? Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Re: iMovie - otevření videa

Příspěvek od Swedis » 02 zář 2012 08:46

tak nakonec jsem to vyřešil sám a klidně můžete tento post smazat, protože je to naprostá banalita a udivuje mě, že jsem tuto možnost nevyzkoušel. Stačí spustit iMovie, kliknout na soubor v horním menu, vybrat importovat a zde zvolit filmy, pak už vše frčí v naprosté pohodě. Mějte se
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

Uživatelský avatar
calven
Příspěvky: 280
Registrován: 30 črc 2012 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: iMovie - otevření videa

Příspěvek od calven » 02 zář 2012 20:45

Swedis píše:tak nakonec jsem to vyřešil sám a klidně můžete tento post smazat, protože je to naprostá banalita a udivuje mě, že jsem tuto možnost nevyzkoušel. Stačí spustit iMovie, kliknout na soubor v horním menu, vybrat importovat a zde zvolit filmy, pak už vše frčí v naprosté pohodě. Mějte se
A ako si to robil, keď Ti to nešlo?

Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Re: iMovie - otevření videa

Příspěvek od Swedis » 04 zář 2012 09:35

calven píše:
Swedis píše:tak nakonec jsem to vyřešil sám a klidně můžete tento post smazat, protože je to naprostá banalita a udivuje mě, že jsem tuto možnost nevyzkoušel. Stačí spustit iMovie, kliknout na soubor v horním menu, vybrat importovat a zde zvolit filmy, pak už vše frčí v naprosté pohodě. Mějte se
A ako si to robil, keď Ti to nešlo?

Tak trochu jsem idiot :lol: , protože jsem si myslel, že filmy je kolonka pro hotové filmy, takže jsem se celou dobu snažil to otevřít skrze projekt iMovie, tušil jsem, že je to blbost a pak mě asi něco osvítilo a zkusil jsem filmy ;) . Omlouvám se za vzniklý povyk :oops:
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

Odpovědět