Lastpass

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
JakubNovacek
Příspěvky: 43
Registrován: 13 srp 2012 17:05

Lastpass

Příspěvek od JakubNovacek » 22 zář 2017 08:55

Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti se správcem hesel Lastpass a pokud ano, dá se na něj spolehnout? Dlouhodobě používám 1password na iOS, maximálně mi vyhovuje, ale potřebuji přejít i na Mac app a 1password není úplně nejlevnější. Lastpass ve své free verzi nabízí všechny potřebné funkce, které vyžaduji včetně synchronizace skrz všechna zařízení. Tak si říkám, že by mi mohl Lastpass postačit, jen by mě zajímalo, zda je osvědčený a bezpečný? Díky
--
Jakub Nováček
j.novacek@me.com

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Lastpass

Příspěvek od Sephirot » 22 zář 2017 09:10

Pokud jde jen o jablečná zařízení, nevystačil byste si s Klíčenkou?

JakubNovacek
Příspěvky: 43
Registrován: 13 srp 2012 17:05

Re: Lastpass

Příspěvek od JakubNovacek » 22 zář 2017 09:30

Taky jsem nad tím přemýšlel, ale obávám se, že to není ještě úplně dotažené. Sice je na novém iOS 11 už možnost přímo v nastavení správa hesel, ale musím asi nejdřív vyzkoušet, zda to bude fungovat stejně dobře jako app určená přímo ke správě hesel.
--
Jakub Nováček
j.novacek@me.com

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Lastpass

Příspěvek od Jirka_S » 22 zář 2017 11:38

Lastpass jsem kdysi používal, placenou verzi na Win i Mac, bezpečný asi bude, byť nějaký únik dat jsem na fórech před léty zaznamenal. Přešel jsem k 1Password, zaplaceny všechny platformy a už bych zpět nešel. Vyhovuje mně víc tím, že hesla jsou v zašifrovaném souboru v každém zařízení a je s něma možno pracovat i offline, což jsem párkrát ocenil. Připadá mi i přehlednější, ale to je možná jen subjektivní pohled po letech užívání. Nicméně chybu člověk neudělá tam ani tam. Myslím, že bezpečnost (i pohodlí) za těch pár korun stojí.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Lastpass

Příspěvek od SteveJSF » 22 zář 2017 12:27

Taky jsem se jeden čas rozhodoval mezi 1P a Lastpass, ale Lastpass bylo pro mě něco zatím neznámého, zatímco 1P je (bylo) už dost rozšířené a slušně podporované, takže tady moc obavy nemám. Oproti klíčence tady hojně využívám i zapisování různých přístupových údajů v podobě poznámek, případně si doplňuju poznámky k některým datům apod. Je to super věc.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Lastpass

Příspěvek od Gwaihir » 22 zář 2017 17:32

Jirka_S píše:Lastpass jsem kdysi používal, placenou verzi na Win i Mac, bezpečný asi bude, byť nějaký únik dat jsem na fórech před léty zaznamenal. Přešel jsem k 1Password, zaplaceny všechny platformy a už bych zpět nešel. Vyhovuje mně víc tím, že hesla jsou v zašifrovaném souboru v každém zařízení a je s něma možno pracovat i offline, což jsem párkrát ocenil. Připadá mi i přehlednější, ale to je možná jen subjektivní pohled po letech užívání. Nicméně chybu člověk neudělá tam ani tam. Myslím, že bezpečnost (i pohodlí) za těch pár korun stojí.
Mám úplně přesně stejné zkusšenosti. Jako by jste to psal za mě :D

Odpovědět