Numbers

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Pepa85
Příspěvky: 4
Registrován: 24 říj 2014 20:51

Numbers

Příspěvek od Pepa85 » 24 říj 2014 21:00

Prosím o radu s Numbers. mám nastavenou bunku jako mistni tabulku a potrebuju dat odkaz na tuto bunku s mistní nabidkou na jinou bunku. Když dám do bunky "= (požadovanou bunku)" tak se mi odkaže jen text který je v bunce s mistni nabídkou zobrazen nikoli bunka s celým obsahem mistní nabídky. Díky moc za radu.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Numbers

Příspěvek od tlacenka » 25 říj 2014 06:20

co zkusit tu bunku s mistni nabidkou pretahnout tam, kam chcete s drzenim CMD ?

Pepa85
Příspěvky: 4
Registrován: 24 říj 2014 20:51

Re: Numbers

Příspěvek od Pepa85 » 25 říj 2014 09:42

To ano překopíruje se cela bunka vč. místní nabídky ale nechová se to jako odkaz. když v původní bunce neco edituju neprojevuje se to v te druhé. Nevíte někdo jak na to? díky moc

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Numbers

Příspěvek od tlacenka » 25 říj 2014 11:17

obavam se, ze jina moznost nebude...respektive ja o jine nevim.
proc potrebujete tu bunku kopirovat ? tzn co je cilem mise ?

Pepa85
Příspěvky: 4
Registrován: 24 říj 2014 20:51

Re: Numbers

Příspěvek od Pepa85 » 25 říj 2014 19:15

cíl je abych mel jednu bunku s místní nabídkou kterou budu moci editovat dle potřeby a ostatní bunky, které budou na tuto bunku s místní nabídkou odkazovat byli synchronizovány.
Když mám v bunce A1 např. "Služby" a chci dát odkaz do jiné bunky např. C5 tak dám v bunce C5 "= A1" a kdykoliv změním bunku A1 třeba na " cestonání" ihned se mi bunka C5 synchronizuje ze Sluzby na cestovaní.
To sámé potřebuji dosáhnout s bunkou kde nemám pouze jedno slovo nebo číslo ale místní nabídku.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Numbers

Příspěvek od tlacenka » 25 říj 2014 20:44

No ale tak to funguje, ne?
Tzn kdyz bude v a1 nabidka a v c1 bude =a1 tak se pri zmene nabidky zmeni text na hodnotu, kterou vyberete ne?

Pepa85
Příspěvky: 4
Registrován: 24 říj 2014 20:51

Re: Numbers

Příspěvek od Pepa85 » 25 říj 2014 21:27

To ano. Asi na to jdu špatně přes to =. zkusím to jeste jednou vysvetlit. Mám jednu hlavní bunku s místní nabídkou třeba 10 slov a tuto místní nabídku potřebuji mít synchroní i v jiných bunkach. a když v té hlavní neco změní (přidám slovo, zněním slovo atd. ) tak aby se to synchronizovalo i v tech ostatní bunkách, které jsou s tou první provazané.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Numbers

Příspěvek od tlacenka » 26 říj 2014 05:56

ja to reknu jinak
to, co chcete jde udelat v excelu uplne v pohode. V numbers to jde take, ale music se na to pres applescript.
neni to uplne trivialni a neni to uplne presne ono, ale nejakym zpusobem to funguje.
viz napr:
https://discussions.apple.com/thread/5374748?tstart=0 a dalsi odkazy v tom
a je jich spousta. :)
snazim se rici, ze by bylo mozna lepsi to udelat jinak...proste pomoci vzorecku, ktere numbers umi standardne.
take by bylo mozna reseni udelat si tabulku jen na menu a tu potom vyfiltrovat - mysleno jako
kdyz je neco povolene (treba checkbox) tak hodnota sloupce je "ukaz" a pak vyfiltrovat vsechny, kde je hodnota "ukaz"
ale treba se bavime kazdy o necem jinem ... ve smyslu treba by vam pomohlo neco uplne jineho.

cernej_bomber
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2014 15:42

Re: Numbers

Příspěvek od cernej_bomber » 04 lis 2014 19:13

Ahoj, mám jeden dotaz ohledně aplikace Numbers: Nevíte náhodou jak ve vytvořené tabulce zamknu proti změnám jen nějaké buňky? Nalezl jsem pouze zamknutí celé tabulky, ale nikoliv její části...

michal3245r
Příspěvky: 5
Registrován: 19 čer 2015 19:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Numbers

Příspěvek od michal3245r » 19 čer 2015 22:04

cernej_bomber píše:Ahoj, mám jeden dotaz ohledně aplikace Numbers: Nevíte náhodou jak ve vytvořené tabulce zamknu proti změnám jen nějaké buňky? Nalezl jsem pouze zamknutí celé tabulky, ale nikoliv její části...
Dobrý den,
Numbers jednotlivé buňky nezamykají. Na rozdíl od Excelu v Numbers může být na jednom listu více tabulek a tedy lze data rozdělit na "dynamická" (zadávají se) a řekněme statická (většinou zamčená). Pokud lze tedy data takto rozdělit, tak potom je možné využít zamčení celé tabulky.
Michal Čihař
Michal Čihař
MacBook Pro Retina, iPhone SE, iPad Air 2, iPod Touch
Autor knihy Numbers hezky česky

cernej_bomber
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2014 15:42

Re: Numbers

Příspěvek od cernej_bomber » 28 říj 2015 14:45

Ahoj,

po nedávném upgrade Numbers a Pages tyto dvě aplikace často padají.
Nepomohla ani přeinstalace. U Numbers jsem vysledoval, že nejde vůbec zadat kopírování buňky a to žádným způspobem. Kdykoli se o to pokusím, tak to znamená pád. Stačí zadat Comand+C nebo jít přes menu nebo jen sekundární klik na buňku a začne se točit duhový větrníček a pád...

Numbers jsem rád používal, ale jestli toto nevyřeším, žene mě to do náruče Microsoftu... :-/

AmiloEmil
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2016 16:48

Re: Numbers

Příspěvek od AmiloEmil » 01 kvě 2016 16:55

Ahoj,

chci se zeptat jak nastavit okraje stránky v Numbers? Potřebuji do jednoho sešitu dostat víc tabulek a tisknout je na víc stránek. V excelu to jde, je i tady nějaká možnost. Děkuji za pomoc

michal3245r
Příspěvky: 5
Registrován: 19 čer 2015 19:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Numbers

Příspěvek od michal3245r » 06 kvě 2016 16:54

Okraje stránky se nastavují v nastavení tisku (⌘ + P, resp. Soubor -> Tisk). Na stejném místě se i posuvníkem nastavuje měřítko tisku, které do značné míry ovlivňuje to, co bude vytištěno na jaké stránce.
Michal Čihař
Michal Čihař
MacBook Pro Retina, iPhone SE, iPad Air 2, iPod Touch
Autor knihy Numbers hezky česky

Odpovědět