2Do použití v praxi

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

2Do použití v praxi

Příspěvek od Dalim » 03 lis 2014 20:02

Chci poprosit někoho, kdo používá úkolovník 2Do o jeho pomoc s uvedením do praktického používání. Náplní mojí práce je kontaktování klientů, schůzky s klienty, příprava řešení pro klienty, podepisování smluv s klienty. Nyní k tomu používám Mail, Kalendář, Kontakty vše aplikace Apple. Mám v tom, ale již chaos co mám hotovo protože Kalendář má omezené možnosti a tak jsem si koupil 2Do, ale zatím se mi zdá, že tam mohu pouze zadat úkol a pak ho označit jako hotový. Momentálně úkoly z mailu, od klientů a jakékoli jiné jednoduché úkoly zapisuji do kalendáře. Pokud mám schůzku také zapíši do kalendáře. Co nevyřídím tak to zůstane zapsané v daném dnu a už se k tomu nevrátím. Možná to ani není app použitelná pro mě, ale chci to vyzkoušet, když už jsem si ji koupil i pro iPhone.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od lipon » 04 lis 2014 08:26

já bych možná na tvém místě začal s nějakou knihou o organizaci práce a času, něco jako Mít vše hotovo od Davida Allena
sám pak zjistíš, jaký systém ti bude nejbližší a co vše by měl splňovat
v čem ti nevyhovovaly nativní Připomínky, žes kupoval 2Do?

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od seaman » 04 lis 2014 09:05

2Do je dobry na lepsie rozdelenie projektov, uloh atd... Je to celkom podarena aplikacia, pohraj sa s tym a najdi si svoj system pouzivania, najlepsie poznas svoje potreby, co presne obnasa tvoja praca, len ty sam si mozes najst system, nakolko kazdy clovek rozmysla teochu inak a nieco ine mu vyhovuje.

To Lipon, GTD aplikacie sa s obycajnymi pripomienkami nedaju porovnavat, na jednoduche ucely stacia aj pripomienky, alebo kalendar, na sledovanie projektov uz nie

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od lipon » 04 lis 2014 13:40

dik za vysvetleni rozdilu ...
podle obsahu dotazu Dalima mi prijde, ze s projektovym planovanim moc zkusenosti nema a pripominky vubec nezminoval v pouzivanych aplikacich ani ze by je vyzkousel a v cemu mu nestaci
aby vyuzil prave tu nadstavbu (2Do vs pripominky), bylo by myslim dobre si o proj. planovani neco precist, aby si ujasnil co a jak do 2Do sazet a co od toho cekat - bude pak vedet co patri do jednotlivych projektu, jak projekty vytvaret, aby na nic nezapomel a nemusel to porad drzet v hlave, cemu priradit jaky context apod.

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od seaman » 04 lis 2014 13:51

Suhlas, ked ma toho vela, je nevyhnutne pouzivat kontexty a je dobre samozrejme o gtd nieco vediet

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od tlacenka » 04 lis 2014 17:12

a zkuste se podivat na taskpaper...
nicmene pokud neznate project management a gtd, tak si myslim (nic osobniho ani nic proti), ze vam zadna aplikace nepomuze

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od Dalim » 04 lis 2014 18:45

Děkuji všem za příspěvky a doufám,že pokud někdo používá tuto formu organizace poznámek, úkolů apd.,že bude mít tu odvahu, mě jako průměrně uvažujícímu popsat jak to využívá. Já si to v hlavě uspořádám ku obrazu svému. Nemyslím si, že potřebuji zvláštní vzdělání, abych si neuměl organizovat práci, jen se snažím to vylepšit, zrychlit, zproduktivnit prípadně něco předat k zadávání vzdáleně asistentce, která mi může úkoly sama přidávat.
P.S.již se mi úkoly synchronizují, Macbook-iPhone,ale nevidím na Macu Inbox, byť na iPhone do něj zadávám první úkoly. Co jsem nečekal, že se synchronizuje s Apple aplikací Připomínky, kde se pro změnu Inbox z IPhone načetl.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od tlacenka » 04 lis 2014 19:42

pokud si to umite zorganizovat v hlave, tak nemate problem - hodte si to do mindmapy (abyste videl visualni stranku veci), rozkouskujte to na sekce, ktere spolu souvisi a jsou provazane, v nich si vypiste jednotlive nutne udaje, ktere potrebujete vyplnit/ziskat od zakaznika a dle toho si pak udelejte "formulare" a na zaklade toho, ze hodite vsechno na "papir" si muzete pripravit nejaky ten projekt ve smyslu rizeni toho projektu - proste jednoduchy check list a ten odskrtavat... a pak najednou zjistite, ze to jde i v pripominkach (i kdyz pro jakykoliv projekt, ktery je malilinko vetsi je to utopie). no a pak treba prijdete na to, ze se to da dobre uvzoreckovat a usnadnit si praci v numbers... a napojit na to applescript/automator... sablony...a tak... a najednou vam bude (priklad) trvat jedna cenova nabidka 2 minuty misto hodiny... ale musite tomu proste venovat hodne casu na zacatku.
se vzdelanim to nesouvisi a nikdo se do vas v tomto smeru ani nenavazel.

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od Dalim » 04 lis 2014 20:40

já nevím ale ti co vymýšlí ty aplikace nebo jak to nazvat snad ještě nepochopili kdo je to obchodník a to jich je mraky. Obchodník nebude tvořit a vymýšlet složitosti. Potřebuje klienty někde uložené např. pro třídění a odesílání hromadných mailů a nabídek dle definovatelných parametrů. Dále správu úkolů, upozorňování na termíny, možnost sloučení dle regionů pro ekonomiku jízdy po klientech, možnost ukládání podkladů ke klientovi a vše po ruce v PC a v telefonu, ale ne v deseti aplikacích. Možná budu muset sám zapracovat na něčem takovém a pak to nabídnout těm deseti tisícům obchodníků, protože je hromada chytrolínů ale nikdo nic schopného ještě nenabídl. V tomto směru je podle mě na trhu prostor nebo příležitost. Vážně se divím, že za ty roky někdo něco nenabídl co bude jednoduché intuitivní, připravené k použití.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od tlacenka » 04 lis 2014 20:48

mozna obchodnik nezna pojmy jako CRM ?

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od Dalim » 04 lis 2014 21:44

CRM vymýšlejí velmi inteligentní lidé a zapomínají pro koho to dělají?

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od Kobra23 » 04 lis 2014 21:46

2Do ma trochu jiny ucel pro uzivatele nez vy pozadujete. Vy potrebujete CRM jak pise tlacenka.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od Niethalf » 05 lis 2014 19:12

Dalim píše:CRM vymýšlejí velmi inteligentní lidé a zapomínají pro koho to dělají?
Nejprve si alespoň přečtěte, co to CRM je :roll:
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od Niethalf » 05 lis 2014 19:15

Dalim píše:já nevím ale ti co vymýšlí ty aplikace nebo jak to nazvat snad ještě nepochopili kdo je to obchodník a to jich je mraky. Obchodník nebude tvořit a vymýšlet složitosti. Potřebuje klienty někde uložené např. pro třídění a odesílání hromadných mailů a nabídek dle definovatelných parametrů. Dále správu úkolů, upozorňování na termíny, možnost sloučení dle regionů pro ekonomiku jízdy po klientech, možnost ukládání podkladů ke klientovi a vše po ruce v PC a v telefonu, ale ne v deseti aplikacích. Možná budu muset sám zapracovat na něčem takovém a pak to nabídnout těm deseti tisícům obchodníků, protože je hromada chytrolínů ale nikdo nic schopného ještě nenabídl. V tomto směru je podle mě na trhu prostor nebo příležitost. Vážně se divím, že za ty roky někdo něco nenabídl co bude jednoduché intuitivní, připravené k použití.
Hele, schválně prosím nabídněte, chci vidět, jak to těm chytrolínům natřete :lol:
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od Dalim » 07 lis 2014 16:18

Kobra23 píše:2Do ma trochu jiny ucel pro uzivatele nez vy pozadujete. Vy potrebujete CRM jak pise tlacenka.
pravda CRM by bylo lepší, ale dlouho jsem se o žádné nezajímal byly to vysoké pořizovací náklady.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od Kobra23 » 07 lis 2014 17:29

My uz si ve firme vytvarime vlastni CRM cca 10 let. Stalo to sice moc penez, ale diky tomu to ty penize vydelava. Nedokazi si predstavit, ze by pro nase obchodaky existoval nejaky "univerzalni" produkt. Kazda firma ma 80% stejnych operaci, ale rrozhoduje tech 20% specifickych. A nez kvuli tomu ohybat nejakou aplikaci, vzdy je lepsi to vytvaret od nuly.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od Dalim » 07 lis 2014 17:38

Niethalf píše:
Dalim píše:CRM vymýšlejí velmi inteligentní lidé a zapomínají pro koho to dělají?
Nejprve si alespoň přečtěte, co to CRM je :roll:
při zavádění SAP do firmy jsme měli dlouhá jednání se zástupci pro čr. Něco o tom vím, ale to je jedno nelze to porovnávat s aplikací za 1000,-Kč. To už ale uplynulo 10 let a ztratil jsem motivaci zabývat se komplexním CRM, bylo to vždy nehorázně drahé. Cena kolem 1mil. Co bylo levnější zase nesplňovalo požadavky. Ale to jsme mimo můj dotaz na začátku diskuse.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od Maaara » 07 lis 2014 17:58

SAP je svet sam pro sebe, ten se neohyba podle firmy ale ohyba se firma podle SAPu. Taky jsem si to parkrat zazil ;-)
Nicmene to co hledate je CRM jak psali ostatni, existuji i dobra reseni lec zadne neni dokonale a je treba si ho ohnout.

seitengewehr
Příspěvky: 1
Registrován: 24 úno 2017 09:05

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od seitengewehr » 24 úno 2017 09:13

Mám dotaz ohledně 2DO. Mám staženou volnou verzi a cca. po měsíci mi aplikace přestala upozorňovat zvukem i vizuálně. Nastavené upozornění prostě spadne do překročeno bez jakéhokoliv upozornění na daný termín. Nastavení jsem nikde neměnil a ani v nastavení telefonu nemám zakázané upomínky u aplikace. Je možné že free verze má nějaké časové omezení? Zkoušel jsem odinstalovat i znovu po několika dnech instalovat znovu a vždy stejný problém.
Díky J.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: 2Do použití v praxi

Příspěvek od lulu » 24 úno 2017 09:24

zkuste restartovat telefon, je to nejaky bug v aktualni verzi iOS. Take se mi to stalo.

Odpovědět