Kalendář ElCapitano versus iCloude

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
RudolfCz
Příspěvky: 2
Registrován: 24 úno 2016 10:10

Kalendář ElCapitano versus iCloude

Příspěvek od RudolfCz » 24 úno 2016 10:24

Zdravím, a prosím o radu. Na iMacu mám El Capitano v anglické verzi a všiml jsem si při zadávání úkolů do kalendáře že některé úkoly se mi v iCloudu, který je lokalizován pro CZ, přesouvají o den později a navíc například z 09:00 na 22:00 hodin. A opačně, při zadání v iCloudu se v kalendáři na iMacu objeví o den dříve. Nastavení týdne je v obou kalendářích stejné - standardně evropské začínají pondělkem a končí nedělí. Netušíte v čem by mohl být problém? (lokalizace software? nebo nějakým jiným nastavením?)
Díky

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Kalendář ElCapitano versus iCloude

Příspěvek od Hajnejch » 24 úno 2016 15:52

Já bych to viděl na ty rozdílné jazykové mutace. V každé se používá jiný časový formát a to by mohlo být příčinou. Nechcete zkusit přepnout Capitána do češtiny a vyzkoušet?

fridrich
Příspěvky: 21
Registrován: 01 srp 2012 17:29

Re: Kalendář ElCapitano versus iCloude

Příspěvek od fridrich » 24 úno 2016 19:10

Zkontrolujte si nastavení časového pásma.

RudolfCz
Příspěvky: 2
Registrován: 24 úno 2016 10:10

Re: Kalendář ElCapitano versus iCloude

Příspěvek od RudolfCz » 25 úno 2016 07:53

OK diky za nápady. Zjistil jsem že když zadám úkoly jako celodenní, tedy bez času, tak se znamenají dobře, a poté když přidám časové rozmezí, tak zústanou dobře na svém místě.
No v pátek na to budu mít čas a dojde k celkové přeinstalaci stroje. tak se to snad vyřeší.
Každopadně díky za odpovědi

Odpovědět