Numbers – hodnoty ve sloupci

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Numbers – hodnoty ve sloupci

Příspěvek od Hyrogen » 04 dub 2016 20:32

Pokusím se popsat svou potíž. Dříve jsem používal Numbers 2.1. Nedávno jsem musel přejít na verzi 3.6.
Ve starých Numbers jsem si dělal spoustu tabulek, mimo jiné takové, kde se pod sebou sčítaly částky, v zápatí byly celkové sumy, které jsem pak od sebe např. odečítal (typicky pokladna - přijal/vydal + aktuální stav). Na staré verzi mi to fungovalo tak, že když jsem se dostal na poslední řádek v tabulce a musel vytvořit řádek další, tak buňka v patičce, která sčítala všechny buňky nad sebou, automaticky zahrnula i nový řádek (resp. buňku). Takže jsem postupně přidával další a další řádky a vše se stále počítalo jak má.
numbers1.png
numbers1.png (15.58 KiB) Zobrazeno 1661 x
V nových numbers mi to nefunguje. Když se dostanu na konec tabulky a vytvořím další řádek, tak nově vytvořený řádek (resp. buňka na tomto řádku), již v součtu všech buněk není a pokud bych ji tam chtěl mít, musel bych znovu celý sloupec (resp. všechny buňky které mě zajímají) znovu označit.
Příloha numbers2.png je dlouhodobě nedostupná.
Nevím jestli v nové verzi udělali něco soudruzi v Apple jinak, ale nedaří se mi přinutit pracovat nové Numbers tak jako ty původní.
Nemáte někdo tušení v čem může být problém, nebo jak tohle řešit?
Přílohy
numbers2.png
numbers2.png (17.39 KiB) Zobrazeno 1661 x

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Numbers – hodnoty ve sloupci

Příspěvek od MichalM.Mac » 04 dub 2016 22:06

Když jsem teď v létě dělal megatabulku s Mac gamesama, řešil jsem to tak, že jsem měl na konci jeden dummy prázdný řádek, jehož buňky byly součástí sumy ve sloupcích.

Nové řádky jsem vlákal mezi předposlední (normální) řádek a poslední dummy řádek.

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Numbers – hodnoty ve sloupci

Příspěvek od Hyrogen » 04 dub 2016 22:16

Vidíš, to je docela dobrá berlička – děkuji za tip. Pokud se mi nepodaří zjistit zda na to není nějaká oficiální funkce, tak to použiju. Nechce se mi tak úplně věřit, že to někdo takhle doprasil :?

Odpovědět