MS Word umí lépe česky na Pages, jak jim domluvit doučování?

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

MS Word umí lépe česky na Pages, jak jim domluvit doučování?

Příspěvek od osmacinthehead » 09 dub 2016 17:07

Ahoj všem,

mám takový dotaz.

Při kontrole dokumentu, který jsem napsal v Pages jsem dal zkontrolovat pravopis - postupně jsem se prošel všechny úpravy až nebyl žádný další návrh.

Potom jsem celý text zkopíroval a vložil do MS Word, kde jsem ho opět dal zkontrolovat a nabídl mi další návrhy "chyby". Nejednalo se jen o jiný výklad cizích slov nebo tak něco, ale o další relevantní překlepy, které stály za opravení.

Jak to že Word umí lépe česky než Pages (/celý Mac)? Jde to pages a další appky doučit? Přijde mi postup napsat něco v jedné aplikaci a pak to dát ke kontrole do Wordu zbytečný.

Díky :)

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1611
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: MS Word umí lépe česky na Pages, jak jim domluvit doučov

Příspěvek od SharkeeCZ » 10 dub 2016 07:27

Office nemá konkurenci a to včetně slovníku, který buduje v JČ snad 20 let. Takže nejjednodušší bude přímo pracovat ve Wordu.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

Re: MS Word umí lépe česky na Pages, jak jim domluvit doučov

Příspěvek od osmacinthehead » 11 dub 2016 09:34

SharkeeCZ píše:Office nemá konkurenci a to včetně slovníku, který buduje v JČ snad 20 let. Takže nejjednodušší bude přímo pracovat ve Wordu.
Takže možnost jak MS slovník dostat do aplikací jako Pages není? Díky.

Odpovědět