MS Office pro Mac - abeceda

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
beneva
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2016 18:35

MS Office pro Mac - abeceda

Příspěvek od beneva » 26 zář 2016 18:40

Prosím, lze nastavit v Office pro Mac, aby akceptoval českou abecedu?
Mám soubor, který jsem vytvořila ve Windows a ve kterém jsem použila vzorce SVYHLEDAT. Zdrojovou oblast jsem seřadila podle abecedy a vše funguje správně.
Tento soubor jsem pak poslala do Mac a otevřela v Officech pro Mac. Vzorce SVYHLEDAT chybně načetly buňky, které měly na začátku zadaného vyhledávacího řetězce H a CH (v anglické abecedě není CH, ale jen C, které by mělo být před H, proto ten chaos).
Jak tedy Mac počítač naučit českou abecedu? V základních nastaveních je všude nastavena čeština, ale možná jsem něco přehlédla.
Nebo se to nastavuje v těch MS Office?
Děkuji, Eva

nowis
Příspěvky: 30
Registrován: 25 dub 2013 09:58

Re: MS Office pro Mac - abeceda

Příspěvek od nowis » 13 říj 2016 11:44

Asi nepomůžu, ale zkoušel jsem to teď a opravdu je to s tím řazením jak říkáte. V předvolbách vše nastaveno na češtinu, a když seřadím A,C,F,CH,G,Č tak je z toho po seřazení A,C,Č,CH,F,G. Takže podle toho Č to zřejmě načítá českou abecedu, ale podle toho CH to zřejmě nepočítá s dvouhláskovým písmenem. Ikdyž je to zvláštní, protože pak nechápu, proč je Č před CH.
Takže to vypadá opět na malý nedodělek softwarového giganta z redmondu... Myslím, že Office na nějaké systémové nastavení v Macu dost kašle. Kdysi Quentin dodával sadu českých doplňků, která to asi řešila, ale myslím, že už to nedělají.
Možná je to taky závislé na verzi MacOS a Office. Já testoval na 10.10 a 2011

beneva
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2016 18:35

Re: MS Office pro Mac - abeceda

Příspěvek od beneva » 14 říj 2016 17:22

Děkuji za snahu. Už jsem se obávala, že se nikdo neozve... :roll:

Odpovědět