Mail - fotka jako příloha

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
iDee
Příspěvky: 30
Registrován: 14 říj 2015 11:28

Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od iDee » 29 zář 2016 12:55

Ahoj,
docela často musím posílat fotku jako přílohu na pracovní mail, bohužel fotky z iPhonu se vloží do mailu jako zobrazené.
Já ale potřebuji tu fotku jako přílohu, z mailu ji uložit (což nejde) do PC a dál s ní pracovat.
Mám i macbook pro (konec 2015) takže kdyby byla možnost, že musím jít cestou: mobil fotka -> macbook mail -> pracovní mail (PC) tak klidně.
Google mi našel 6 let starou diskuzi, kde nebylo žádné řešení...

Díky

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od pheek » 29 zář 2016 13:15

Tusim ze to maill.app nativne neumi. Bude potreba pouzivat jinou app pro postu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od pheek » 29 zář 2016 13:20

Ze by zmena? Vykousejte http://m.imore.com/how-add-email-attach ... e-and-ipad


Sent from my iPhone using Tapatalk

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od MichalJ » 29 zář 2016 13:27

Ten článek je ale úplně o něčem jiném...

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od pheek » 29 zář 2016 14:16

Opravdu? Posilam to z telefonu,prislo mi ze ukazuje jak vlozit prilohu do mailu,ne jako obrazek do tela mailu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od MichalJ » 29 zář 2016 14:27

Nene, resi jak tam pridat prilohu s dropboxu, icloudu apod, ale neresi to jak se priloha zobrazi.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od pheek » 29 zář 2016 14:31

A neni mozne fotku takto ulozit a pridat ji jak prilohu a ne jako fotku do mailu? Jen se ptam,jsem stale na telefonu s mizerny internetem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iDee
Příspěvky: 30
Registrován: 14 říj 2015 11:28

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od iDee » 29 zář 2016 14:44

jasně, tak leda tu fotku přejmenovat jako .pdf, poslat, uložit a přejmenovat zpátky :D
jako jo, možnost to asi je, ale přijde mi to jako 15 let zpět :D
Já se divím, že jsem k tomu moc toho nenašel, protože nevěřím, že to nikoho doslova nesere :?:

edit: navíc jsem dnes poslal nezměněnou velikost fotky a v mailu se dokonce ořezaly strany :evil:

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od casey » 29 zář 2016 18:26

Pošli ten mail v TXT formátu, tam máš jistotu :-)

Kdysi fungovalo nastavit "Posílat ve formátu Windows-friendly" (nepamatuji si přesně, jak se ta položka jmenovala, plus v Terminálu:

Kód: Vybrat vše

 defaults write com.apple.mail DisableInlineAttachmentViewing -bool yes
Ale jestli to stále funguje nevím, Mail.app už dlouho nepoužívám.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od Honza.Mac » 29 zář 2016 20:06

S Outlook jak pro iOS tak v rámci Office 365 nemám problém. To samé s free Thunderbirdem. Pravdou je že toto byl jeden z důvodů proč jsem "nativní" aplikace Apple opustil.
Jak jsem zde uvedl dříve v jiném tématu, nikdy bych nevěřil, že budu vychvalovat Microsoft ale Office pro Mac (2016 či 365) a iOS se jim moc povedl.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od SteveJSF » 29 zář 2016 20:39

Jo, ten MS Office musím potvrdit. A na iOS se jedině v MS Office aplikacích zobrazují dokumenty korektně. Bez toho je to tragédie.

Outlook jsem na Macu a iOS ještě nezkoušel, ale už nějakou dobu se k tomu odhodlávám.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od Honza.Mac » 29 zář 2016 21:32

Já jel dlouho přes Thunderbird a LibreOffice, páč jsem před 5 lety "na chvilku" Apple opustil a jel na Linuxu a eComStation (nástupce OS/2 Warp) a na obou OS jsem používal TB a LibreOffice, chvíli jsem to používal i na OS X a na iOS jsem používal nativní aplikace. Pak jsem začal používat nativní aplikace Apple na booku a zakoupil jsem Keynote, Pages a Numbers a pral jsem se se "symbiózou" Apple produktů a SW, pak jsem se na*ral protože se nejednalo o symbiózu ale parazitování na mé nervové soustavě a koupil MS Office 365 a mám již 1/2 roku klid, Office, OneDrive, kontakty jsem na iCloudu zrušil a vrátil se ke Google kontaktům, fotky synchronizuju s OneDrive jak iOS tak macOS, importuju je do knihovny iPhoto v macu. Dá se říci že jsem Apple symbiózu odboural a jejich aplikace jsem vymítil jelikož už to není co bývalo.
Kdysi dávno na Mac OS X Lion a Mail.app se snad jestli si to dobře pamatuju v této dalo nastavit jestli má být fotka vnořená do těla e-mailu nebo jako příloha, ale nejsem si jistý. Ale jsem přesvědčený že toto Apple ve vyšších verzích zazdil.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od SteveJSF » 30 zář 2016 11:18

Měl bych dotaz - netýká se sice fotky jako přílohy, ale pořád je to o aplikaci Mail.

Když otevřu přijatou mailovou zprávu, tak jak zjistím, na kterou adresu mi byla doručena? Já mám za to, že Apple nám to zase tak krásně vylepšil, že teď už to nelze zjistit. Teď když klepnu na políčko adresáta, tak se mi otevře karta s kontaktem, u kterého (pokud ho mám v adresáři) vidím komplet info. U jedné z uložených adres vidím cedulku "poslední" - to bude asi adresa, které to bylo adresováno. A teď by bylo fajn někde najít, kam to bylo přeposláno, tj. na kterou adresu mi to přišlo (odebírám jich menší seznam).

Je možné, že jsem něco přehlédl, ale pokud ne, tak pak bude asi řešením procházech inboxy schránku po schránce a hledat, že jo?

Dodatek - mluvím o iOS aplikaci.

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Mail - fotka jako příloha

Příspěvek od Hyrogen » 15 úno 2017 09:18

casey píše:Pošli ten mail v TXT formátu, tam máš jistotu :-)

Kdysi fungovalo nastavit "Posílat ve formátu Windows-friendly" (nepamatuji si přesně, jak se ta položka jmenovala, plus v Terminálu:

Kód: Vybrat vše

 defaults write com.apple.mail DisableInlineAttachmentViewing -bool yes
Ale jestli to stále funguje nevím, Mail.app už dlouho nepoužívám.
Na Yosemite to funguje pořád, právě jsem to zkoušel :-)

Odpovědět