Správa projektů / project management

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Správa projektů / project management

Příspěvek od casey » 01 říj 2016 16:23

Jakou používáte aplikaci pro správu projektů? Jsou jich "mraky tun", tak bych rád zúžil výběr s využitím osobních zkušeností jiných... :-)

Pár jsem jich i testoval, ale není to ono. Potřebuji něco rychlého a jednoduchého, abych evidencí projektů nestrávil víc času, než vlastní prací.
Mělo by to mít i aplikaci pro iOS a možnost synchronizace.

A musí to mít nějaké upozorňování na termíny a možnost odložení upozornění na později. To je hlavní důvod, proč software potřebuji. Doteď jsem používal obyčejný kalendář. S nelibostí, ale přežil jsem i to, že si nemůžu zvolit dobu odložení upozornění. Ale že se mi upozornění občas nezobrazí, to už je pro Kalendář KO kriterium.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Správa projektů / project management

Příspěvek od tlacenka » 01 říj 2016 17:15

2do
http://www.2doapp.com/
nicmene ty appky pro ios moc aktualizovane nejsou, ale na macu super (dle meho)


a pripadne jeste pouzivam hyperplan, ale to je spis takovy kanban - me to vyhovuje...ale

Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Re: Správa projektů / project management

Příspěvek od Niethalf » 01 říj 2016 20:49

Ono zalezi co od toho chcete. Project management je pojem na 400 strankovou ucebnici :)

Chcete lepsi ukolovnik, vedeni projektu, portfolia? V jakem rozsahu? WBS, ganta, reporty, rizeni tymu?

Popiste prosim lepe potreby, pak je mozno doporucit.

Ps ano aplikaci je hodne, ake vetsina je knicemu. Nebo naopak paradni profi reseni, ktere pro vas bude ale drahe.
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Správa projektů / project management

Příspěvek od casey » 01 říj 2016 22:48

Jasně, vím, že toho je spousta, proto mě zajímá, co kdo konkrétně požívá. :-)

Ale co bych si od toho v ideálním případě představoval :
  • Založím si složky pro jednotlivé klienty.
    - Založím projekt pro vybraného klienta, např "Nový server na pobočku Kolín"
    - Pod projekt nacpu úkoly - Rozpočet, Objednávka, Kompletace, Instalace, Zapojení u klienta, Fakturace.
    - U úkolů potřebuji místo na poznámky, abych si mohl zapsat, kolik jsem například při zapojení u klienta musel použít switch a abych ho pak nezapomněl vyfakturovat.
    - Možnost kopírování projektů, abych si mohl některé udělat jako šablony.
    - Některým úkolům nastavím termíny /upozornění
    - Upozornění, která na mě budou vyskakovat, mohu odložit o libovolný čas a odkládat do doby, než označím úkol jako hotový.
    - V ideálním případě se mi některé úkoly s upozorněním propíšou i do kalendáře - nepotřebuji mít v kalendáři úkol Objednávka, ale Zapojení u zákazníka už by se tam hodilo, protože když se mě zubařka zeptá, jestli se mi hodí termín ve čtvrtek, podívám se do kalendáře a budu vědět, že nehodí, protože budu v Kolíně. Pokud se mi tam propíšou všechny, taky nevadí.
    - Možnost synchronizace přes iCloud, Google Disk, Dropbox... mezi Macy a iOS.
    - Ideálně možnost nějaké personalizace (u větších systémů), abych nemusel vyplňovat políčka, které nepoužívám, případně aby se dalo zjednodušit nabízené workflow.
Nepotřebuji:
  • - Reporty. Potřebuji to pro sebe, abych na něco nezapomněl, ne pro zákazníka, abych mu ukazoval "koláče".
    - Evidenci času, na to mám Tabulky Google
    - Evidovat "ad hoc" úkoly, na to mám Zendesk.
    - Sdílení s jinými uživateli.
Jsem partnerem Google i Microsoftu, takže pokud by bylo řešením přestat používat Apple iCal a přejít na ten v Outlooku, nemám s tím problém. Licence mám k dispozici.

Vím, že neexistuje řešení, které by stoprocentně vyhovovalo. Cílem je co nejvíce se přiblížit ideálu :-)
Stačil by nějaký chytřejší úkolovník. Možná něco jako o stupínek lepší Wunderlist.

Už mám trial 2do. Chybí mi tam pár věcí, ale nebude-li lepší nápad, je to použitelné. :-)

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Správa projektů / project management

Příspěvek od Hyrogen » 01 říj 2016 23:51

Už několik let používám kombinaci basecamp + wunderlist.
V basecampu vedu prakticky jakékoli projekty u několika firem. Pro každodenní drobné sledování dílčích kroků, resp. sebeúkolování mi pak maximálně vyhovuje wunderlist. Obě aplikace jsou multiplatformní, pro obě jsou vymakané iOS verze a synchronizace (dá-li se u basecampu vůbec takový termín použít) je na jedničku. Toliko moje zkušenost.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Správa projektů / project management

Příspěvek od lipon » 02 říj 2016 16:53

Pouzivam OmniFocus a plne mne vyhovuje
Snadne a pri tom detailnif iltrovani, prehlednost
Ma jak OSX tak iOS aplikaci s moznosti synchra, pouzivam desktop verzi

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 30
Registrován: 26 zář 2016 12:51

Re: Správa projektů / project management

Příspěvek od snackmc » 12 říj 2016 19:27


Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Správa projektů / project management

Příspěvek od lulu » 12 říj 2016 20:32

asana.com


Sent from my iPad using Tapatalk

Odpovědět