iCloud Drive na Windows = katastrofa

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

iCloud Drive na Windows = katastrofa

Příspěvek od Mironet » 07 dub 2017 07:39

Chtěl bych se zeptat místních, zda někdo používá ke své spokojenosti iCloud Drive aplikaci pro Windows? V práci jsem nucen tisknout z Windows stroje a chci tedy od této aplikace jednoduchou funkci - nahrát ze svého Macbooku soubory do složky, přejít místnost a ihned je otevřít na Windows. Občas to samé opačným směrem. Na Dropboxu naprosto bez problémů, pro iCloud Drive nepřekonatelný problém. Synchronizuje se totiž zcela náhodně. Někdy to je opravdu ihned, většinou však až v řádu (desítek) minut a někdy taky vůbec, čemuž velmi napomáhá absence tlačítka refresh, které by synchronizaci vyvolalo manuálně </sarcasm>. Opravdu nechápu, proč je toto takový problém. Panel aplikace mi třeba často hlásí "Aktualizováno před dvěma minutami," ale soubory, které jsem tam nahrál před deseti minutami (a ve webovém rozhraní jsou!) do počítače nedorazily.

Vím, že Apple nemá zrovna dobrou pověst při vyvíjení SW na WIN, ale iTunes jsou třeba ve srovnání s tímto naprosto excelentní software. Snažím se vždy hledat řešení pod jednou střechou, takže bych toto rád řešil přes iCloud, ale vypadá to, že bez Dropboxu to zatím opravdu nepůjde.

Vaše zkušenosti?

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iCloud Drive na Windows = katastrofa

Příspěvek od swenak » 07 dub 2017 08:47

Není to žádná sláva. Co jsem vypozoroval, tak problém mívám, pokud jenom uspím Windows. Po probuzení prostě iCloud nd vždy nefunguje. Řešil jsem to tak, že jsem si udělal nějaký cmd na killnutí a spuštění iCloud služeb a ten pouštěl po probuzení. Ale už je to nějaká doba.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iCloud Drive na Windows = katastrofa

Příspěvek od SharkeeCZ » 07 dub 2017 15:34

Ti není problém Windows, ale problém iCloudu, který je prostě katastrofálnía proto používám Dropbox Drine nebo Onedrive, tam je to vše a ihned.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iCloud Drive na Windows = katastrofa

Příspěvek od swenak » 07 dub 2017 16:12

Jasně, že je to chyba Applu a iCloudu. Apple nechce/neumí pro Windows programovat.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iCloud Drive na Windows = katastrofa

Příspěvek od SharkeeCZ » 07 dub 2017 17:19

Ono to tak chybně s iCloudrm funguje i na macOS
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět