LIBREOFFICE, NUMBERS

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
allrood
Příspěvky: 1
Registrován: 13 kvě 2017 08:48

LIBREOFFICE, NUMBERS

Příspěvek od allrood » 13 kvě 2017 08:58

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s Libreoffice. Mám soubor v Libreoffice uložený na Macu, každodenně upravuji a zapisuji do souboru data. soubor mám uložený na iCloudu. Mohu tedy nahlížet do souboru i ve svém iPhonu. Potřeboval bych i do něj zapisovat. Bohužel soubor v Libreoffice si jen v iPhobu otevřu, ale nic do něj nazípšu. Jedna se o tabulku v calc. Nejedá se o žádnou velkou a složitou tabulku, tak mě napadlo, že bych si jí převedl do Numbers, ale zase tady nevím, jak převézt Libreoffice do Numbers. Prosím tedy o radu, nebo zaslíní linku kde bych mohl tento návod najít. Nebo prpřípadě, jestli někdo něco podobného také takto má a jak to má vyřešené on.Děkuji a omlouvám se pokud je to pro někoho promitivní záležitost za otravování.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: LIBREOFFICE, NUMBERS

Příspěvek od MichalJ » 13 kvě 2017 09:42

Normálně to otevřete v Numbers, pokud tam nemáte nic speciálního jako makra apod mělo by to být úplně v pohodě. pak uložíte ve formáte Numbers a máte hotovo.

TomexCZ
Příspěvky: 49
Registrován: 08 led 2015 23:06

Re: LIBREOFFICE, NUMBERS

Příspěvek od TomexCZ » 13 kvě 2017 19:56

Pouzival sem to tak, ze jsem v libreoffice ukladal do xls a na iphonu oteviral a upravoval pomoci googledocs, ale ulozene sem to mel v googledisc.
MB PRO13 late 2016, i5 250GB SSD 8G ram
MB PRO13 late 2012, i5 2x 250GB SSD 16GB ram
MB_AIR13 i5 256GB 4GB ram
iPhone6 64GB
Capsule 2T

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: LIBREOFFICE, NUMBERS

Příspěvek od casey » 16 kvě 2017 19:16

Osobně tohle řeším komplet přes Google Docs. XLS jsem hodil na Disk Google, opřevedl do "google" formátu a pak si tabulky upravuji na čem chci (Mac, Windows, iPhone, iPad).

Odpovědět