Aplikace na výpočet obsahu - nepravidelný tvar

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Aplikace na výpočet obsahu - nepravidelný tvar

Příspěvek od lipon » 30 čer 2017 08:51

Neměl byste někdo tip na aplikace, která by spočítala obsah nepravidelného úhelníku?
Pátrám už několik dní po netu, vzor pro výpočet nepravidelného lichoběžníku, ale mám problém s tím, že neznám výšku lichoběžníku, mám jen délku jednotlivých stran.

Konkrétně mi jde o to, že potřebuju vypočíst plochu části pozemku, kdy neznám všechny rozměry stran.
Pozemek (-ky) má tvar dlouhé nudle, přičemž ale dlouhé strany nejsou rovnoběžné.
Viz přiložený nákres. Šedé je celý pozemek, potřebuji vypočítat vyžlucenou plochu - znám, jak daleko jsou od sebe obě vertikály žluté části. Horizontální části žluté plochy se kryjí s hranicemi pozemku
Znám vnější rozměry šedého lichoběžníku.

Předem děkuji za všem, kdo tomu bude ochoten věnovat čas.
Přílohy
plocha.jpg
plocha.jpg (2.44 KiB) Zobrazeno 2722 x

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Aplikace na výpočet obsahu - nepravidelný tvar

Příspěvek od tlacenka » 30 čer 2017 09:45

řešení bych viděl v tom, že
stahnete nějaký free cad reseni, nebo oslovite nekoho, kdo v autocadu pracuje
date vsechny rozmery, ktere mate a on se to pokusi nakreslit
vznikne nejaky (dle toho kolik rozmeru ve skutecnosti mate) priblizny, pripadne presny tvar, jehoz rozmery bude mozne okotovat
vysledek se spocita z hodnot
dalsi vec je ta, na co to potrebujete - proste pokud to neni bezpodminecne nutne zmerit presne, tak bych to vzal jako ctverec, pripadne obdelnik s tim, ze procentualne odectu x % v radu odhadem treba 3-7 dle toho jak moc mi prijde, ze je to ukosene...
nebo to nechate jako obdelnik s tim, ze spocitate ty nejdelsi strany a bude to ta nejhorsi varianta, ktera muze nastat
:)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Aplikace na výpočet obsahu - nepravidelný tvar

Příspěvek od SteveJSF » 30 čer 2017 10:54

Ted nemám u sebe iPad, ale v něm mám určitě nejakou aplikaci, kde se dá na podkladu Google mapy / leteckého pohledu vykolíkovat pozemek, ukáže to jeho rozměry a k tomu i jeho plochu.

Po paměti - zkus hledat Land Measure.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4639
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Aplikace na výpočet obsahu - nepravidelný tvar

Příspěvek od ra3662 » 30 čer 2017 11:16

Myslím že i Acrobat Pro měl něco na výpočet plochy.


Odpovědět