Zálohování konkrétních typů souborů na síťový disk

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Uživatelský avatar
hop
Příspěvky: 45
Registrován: 17 zář 2012 22:14
Kontaktovat uživatele:

Zálohování konkrétních typů souborů na síťový disk

Příspěvek od hop » 27 zář 2017 13:58

Zdravím,

potřebuji u nás v kanceláři vyřešit nějak komplexně zálohování.

Potřebujeme ze 3 Maců pravidelně a automaticky zálohovat soubory jen určitého typu, a na 4. Macu zapnout Time Machine.
Pořídli jsme pro tyto účely WD My Cloud, který je připojen přes LAN přímo do routeru.

Na zálohování jsem chtěl použít aplikaci Crashplan (WD nic moc nemá), ale zjistil jsem, že free verze pro Home a lokální zálohy ukončili a je již jen placená aplikace. Vzhledem k tomu, že opravdu budeme zálohovat jen na náš disk a ne nikam do cloudu, přijde mi zbytečné někde platit měsíční poplatky.

Proto bych se chtěl zeptat, zda neporadíte nějakou spolehlivou free aplikaci, která bude umět automatické zálohování vybraných typů souborů. Ideálně přes FTP, aby ten síťový disk nemusel být na počítačích namountován, ale není to podmínka.

Zatím jsem začal zkoušet Duplicati, zjevně to umí vše, co požaduji, ale radši bych se rád ujistil, že je to dobrá volba, případně co používate vy?

Současně ten WD MyCloud chci použít pro ten 4. Mac na Time Machine, nebude to problém?

Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálohování konkrétních typů souborů na síťový disk

Příspěvek od casey » 27 zář 2017 21:08

Duplicati jsem používal a v pohodě.
Free můžeš použít třeba rsync.
Osobně jsem ve firmách přešel na placený Acronis. Cenu dat poznáš, až když je nemáš... :-) Takže platit za zálohy mi nevadí :-)

Uživatelský avatar
hop
Příspěvky: 45
Registrován: 17 zář 2012 22:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálohování konkrétních typů souborů na síťový disk

Příspěvek od hop » 27 zář 2017 21:18

Jasně, cena dat je samozřejmě jinde, ale konkrétně v tomto případě se jedná o zálohování rozpracovaných projektů Adobe Premiere.

Odpovědět