Mail app - pravidla - schránky - dynamické schránky

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Mail app - pravidla - schránky - dynamické schránky

Příspěvek od Jansulc » 11 led 2018 00:54

Dobrý den,

už nějaký den ležím v hledání různých rad a návodů na optimální nastavení emailu na Macu. Prosím o pomoc při hledání odpovědí na níže uvedené otázky:

1) Pravidla - jak fungují, proč se zprávy ihned nepřesunou do požadované složky, když podmínky jsou splněny, kdy se pravidla provádějí? Jenom při příchozí poště nebo i během dne? Když na Macu zadám pravidlo, promítne se toto pravidlo i na server? Když odstraním podmínky z pravidla, změní se automaticky i obsah složky? Čili budou z té složky odstraněny emaily, které již podmínce nevyhovují? Mám tedy zadávat pravidla přímo v emailu nebo se můžu spolehnout na pravidla v aplikaci Mail? Jaký je v tom rozdíl?

2) Schránky - když chci vytvořit novou schránku na Macu, tak mi to nabídne buď jenom schránku na můj mac nebo si můžu zvolit nejvyšší nadřazenou složku a tou je můj email. I tak se mi schránka nezobrazuje v příchozích, ale kdesi dole s samotné aplikaci. Když se přihlásím přímo do emailu (přes webové rozhraní), tak můžu složku vložit hned pod příchozí poštu a takto se ihned ukáže i v aplikaci Mail na Macu. Znamená to tedy, že pokud chci podsložku příchozích, musím ji vytvořit přímo na serveru?

3) Dynamické schránky - po spoustě stráveného času u různých diskuzí, návodů a rad jsem zkusil nastavit na Macu v aplikaci Mail Dynamické schránky. . . Neskutečné - okamžitě jsou všechny zprávy seřazeny a roztřízeny dle potřeby, podmínky se dají různě namíchat a vše je velice rychlé. Můžu tedy dynamické schránky považovat jako 100% náhradů trochu kostrbatých pravidel a vytváření nových schránek v aplikaci nebo na serveru? V čem je rozdíl mezi dynamickou schránkou a novou schránkou, kterou na emailu vytvořím a nechám si do ní pravidly třídit poštu vyhovující zadaným podmínkám?

Předem děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Mail app - pravidla - schránky - dynamické schránky

Příspěvek od ra3662 » 11 led 2018 08:43

Asi nejdůležitější, jaké připojení POP3 nebo IMAP?

Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Re: Mail app - pravidla - schránky - dynamické schránky

Příspěvek od Jansulc » 11 led 2018 08:49

ra3662 píše:Asi nejdůležitější, jaké připojení POP3 nebo IMAP?

Pardon - IMAP

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Mail app - pravidla - schránky - dynamické schránky

Příspěvek od Hajnejch » 11 led 2018 18:40

Obecně na Macu platí že máte na výběr z více možností jak danou věc udělat. A je jen na vás pro jakou se rozhodnete. Používejte dynamické složky a když vám nebudou vyhovovat tak začnete používat třeba pravidla nebo možná něco jiného. Na tohle není nějaká univerzální rada. Až budete v mailu jako doma tak třeba přijdete ještě na jiné věci co vám umožní lépe fungovat.

Odpovědět