Záloha pošty z nekativního účtu

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
mirekstrnad
Příspěvky: 54
Registrován: 13 srp 2012 15:14

Záloha pošty z nekativního účtu

Příspěvek od mirekstrnad » 14 led 2018 20:20

Ahoj, dokončil jsem jednu spolupráci, kde jsem pro komunikaci využíval komplet mail dodavatele. Byl na google apps, nyní mám nekativní již. V Mail aplikaci ale mám stále veškeré maily, jen mi aplikace pořád hlásí, že účet je offline.

Dotaz je jak, zachovat maily z onoho účtu? Chci účet zcela smazat a maily přesunout do mého hlavního účtu na icloudu. Zkoušel jsem vytvořil novou složku a dát kopírovat maily do složky na icloudu, ale nic se neděje. Odškrtnout možnost Aktivovat účet je také k ničemu, protože maily i když se nesmažou, tak se schovají a není jak se k nim dostat.

Víte jak na to? :?:

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Záloha pošty z nekativního účtu

Příspěvek od Hajnejch » 15 led 2018 17:53

A proč je neoznačíte a nedáte přesunout do vámi vytvořené složky? Nejsem na Macu, ale měla by fungovat klávesová zkratka CMD+A pro označení všech mailů a pak jen stačí kliknout na ikonu složky a vybrat si kam se mají přesunout. Celé to může trvat tak pět minut max.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Záloha pošty z nekativního účtu

Příspěvek od Honza.Mac » 15 led 2018 18:32

Hajnejch píše:A proč je neoznačíte a nedáte přesunout do vámi vytvořené složky? Nejsem na Macu, ale měla by fungovat klávesová zkratka CMD+A pro označení všech mailů a pak jen stačí kliknout na ikonu složky a vybrat si kam se mají přesunout. Celé to může trvat tak pět minut max.
A to mě interesuje ...
Jak u zrušeného e-mailového účtu, v Maill.app nastaveného jako IMAP, tedy na lokálním disku jen “nakešované” v laicky řečeno, virtuálním mboxu, dokáže člověk e-maily přesunout ?
On tam má vidět jen jakési “náhledy” e-mailů stejně jako pokud má někdo fotky na iCloudu, tak v telefonu má jen pšouk a gró mu leží na serveru, není-li server má prd ... ;-)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

mirekstrnad
Příspěvky: 54
Registrován: 13 srp 2012 15:14

Re: Záloha pošty z nekativního účtu

Příspěvek od mirekstrnad » 15 led 2018 20:48

Všechny maily mohu normálně prohlížet, přílohy mám staré jen 30 dnů, to mne nemrzí. Když dám přesunout, tak se status bar zasekne u prvního a nic se neděje. Mailů je cca 65k, ale i když čekám hodinu, tak ani pak nemám přesunutý jediný mail.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Záloha pošty z nekativního účtu

Příspěvek od ra3662 » 15 led 2018 22:16

Pokud nejde ani přesunout ani přeposlat tak asi jedině vytisknout po pdf ať je alespoň nějaký archiv.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Záloha pošty z nekativního účtu

Příspěvek od Honza.Mac » 15 led 2018 22:26

Tak jo ...
Kde nic není ani smrt nebere.
Zálohovat jste měl když byl účet aktivní a to tak že jste si mohl vytvořit lokální složku v Mail.app a e-maily do ní přesunout.
Z prdu kuličku neuděláte.
Vy si prohlížíte jakýsi lokální swap který odkazuje symbolickými linky na neexistující zdroje (e-maily) proto s nimy nemůžete manipulovat !
Nebylo by jednodušší se s nimi domluvit aby vám schránku aktivovali a vy až si je přesunete do lokálního adresáře v Maill.app tak ji zase deaktivují ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět