Numbers – špatné podbarvení buňky s podmíněným formátovaním

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Numbers – špatné podbarvení buňky s podmíněným formátovaním

Příspěvek od Atrej » 30 kvě 2018 13:58

Přátelé,
mám tabulku a v ní mám zaplou funkci "Alternating Row Color", tedy, že každý druhý řádek tabulky je podbarvený, ale když do buňky v takovémto řádku přidám "Conditional Highlighting", tak se mi buňka zbarví do bíla, bez ohledu na to, že by měla mít jinou barvu jaké je v celém řádku. Samozřejmě v rámci té podmínky mám nastaveno, že podbarvení buňky má 0% opacitu. Nevíte co s tím?

Děkuji
Přílohy
Screen Shot 2018-05-30 at 14.40.59.png
aa

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Numbers – špatné podbarvení buňky s podmíněným formátova

Příspěvek od Atrej » 30 kvě 2018 14:25

Tak už se mi to podařilo vyřešit, problém je v tom, že když přidáte podmínku "Greater than", tak se vám automaticky předvolí styl formátování s černým textem a zeleným podbarvením (Green Fill se jmenuje). Když pak přepnete styl na "Custom" a barvu podbarvení změníte na průhlednou (nastavíte opacitu 0%), tak to nefunguje a místo průhledné se zobrazuje bílá. Takže jsem musel ten přednastavený styl "Green Fill" nejdříve přepnout na "Green Text" a pak teprve na "Custom" a upravit si barvu textu.
aa

Odpovědět