Hry - MBPr nebo něco jiného?

Hry a zábava na Macu byly dlouho po hříchu opomíjeny. Dnes tomu tak není a jak pro MacOS X a zejména pak pro iOS je nabídka her a zábavy opravdu bohatá. Zde najdete tipy i pomoc v této oblasti.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, lukas5, petrskuta

Odpovědět
JustPlaying
Příspěvky: 13
Registrován: 27 pro 2013 12:41

Hry - MBPr nebo něco jiného?

Příspěvek od JustPlaying » 23 črc 2014 13:48

Zdravím všecky na MacForu.
Uvažuji u koupi MBPr (pravděpodobně až ten nový co má vyjít na podzim), ale jako studentovi mi záleží jak na dobrém displeji a výdži tak i na nějakém tom výkonu na práci a hry. Také s sebou nikam nechci tahat čtyřkilovou krávu, jako je např. Alienware nebo tak.

To, že má Mac super výdrž, displej i design jsem se už dozvěděl z té spousty recenzí, které si poslední dobu čtu každý den před spaním.
Chci se tedy spíše zeptat, zda je pro mě Mac vhodný ohledně výkonu - jestli rozjede pár novějších her (Borderlands 2, nová Divinity OS, Bioshock Infinite atd...) na nějaké slušnější detaily a pokud ne, tak jaký laptop/ultrabook byste mi doporučili :) Nelépe abych se s cenou vlezl do nějakých 35~ tisíc (nebo teda v případě MBPr 13' do 38).
Dík moc

PS: Jestli budete mít chuť a čas tak mi sem pošlete třeba i vaše osobní zkušenosti s hrami nebo nějakými náročnějšími programy... Čím víc informací, tím líp (třeba přihoďte i nějaké fajn příslušenství... Ale omlouvám se, to už asi přeháním). Přece jen je to pro mě velká investice :)

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry na MBPr

Příspěvek od MichalM.Mac » 23 črc 2014 14:10

Těžko hodnotit rMBP, který se zatím neprodává a neznáme jeho vnitřnosti. Pokud Apple udělá refresh ještě před další generací Intel HW, může tam být stejná grafika.

Bavíme se čistě o 13'?

Současný model má grafiku Intel Iris (5100). Všechny zmíněné hry na tom rozjedeš v OS X hratelně. Třeba u Bioshocku Infinite ale zapomeň na vyšší detaily. Na 2560x1600 displayi budeš hrát v 1280x800 rozlišení. Pokud bys to provozoval ve Windows, bude to o chlup lepší, ale stále žádný zázrak. Můžeš srovnat s jinými grafikami na http://www.notebookcheck.net.

Nedávala by spíš kombinace MBA (Pokud by dostaly lepší display) + konzole nebo stolní PC na hraní?
Hardcore hry s pěknou grafikou zvládají imho ze současné nabídky Maců především lepší iMacy, rMBP 15' a Mac Pro

BTW Divinity teď hraju a je to fajn gamesa. Jen ten parťák na coop chybí.

JustPlaying
Příspěvky: 13
Registrován: 27 pro 2013 12:41

Re: Hry - MBPr nebo něco jiného?

Příspěvek od JustPlaying » 23 črc 2014 14:56

Jo, nejraději jenom 13'
Jinak to rozlišení je jasný :D Za stránku díky, určitě na to mrknu... No a o takovém řešení už jsem taky přemýšlel, ale dost teď cestuju a užít si hry jenom doma (nebo kde budu mít PC/konzoli) mi nepřipadá jako nejlepší volba... Vlastně nějaké PC už domam mám a chci se právě takového stavu spíš zbavit :)
Divinity si teď budu kupovat, moc se těším... Old-schoolovky jsou mnohdy lepší než next-gen FPS, co jsou jen o efektech a grafice... A co mi roztaví počítač už při traileru

Odpovědět