porty her na os x

Hry a zábava na Macu byly dlouho po hříchu opomíjeny. Dnes tomu tak není a jak pro MacOS X a zejména pak pro iOS je nabídka her a zábavy opravdu bohatá. Zde najdete tipy i pomoc v této oblasti.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, lukas5, petrskuta

Odpovědět
Mathez
Příspěvky: 25
Registrován: 03 srp 2012 21:26

porty her na os x

Příspěvek od Mathez » 04 srp 2012 22:41

Našel sem tuto stránku http://bit.ly/RzUNYD se spoustou přeportovaných her na OS X, jen se chci zeptat, zda s tím máte někdo zkušenosti, nebo jestli vůbec ty hry budou funkční. Viděl jsem, že většinou k instalaci využívá právě wineskinu. Mohl by jste mi když tak prosím někdo vysvětlit jak vůbec instalace přes wineskin funguje? A jestli je možné sehnat stronghold crusader na mac? díky a omlouvám se za hloupé otázky. O hry na OS X jsem se nikdy moc nezajímal.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: porty her na os x

Příspěvek od MichalM.Mac » 05 srp 2012 01:11

Tenhle web ti dodá předpřipravený "wrapper" - obal - do kterého se vloží složka s hrou naistalovanou na Win a s trochu štěstí to bude fungovat. Jednotlivé wrappery se liší různými změnami v konfiguračních souborech, aby správně fungovaly s konkrétní hrou. Možně mě upřesní někdo, kdo se tím více zabývá :-)

Pomineme-li, že to není zcela legálně ok cesta, jsou s tim následující problémy:
a) Nemusí to vůbec fungovat <- protože dotyčný má většinou pro otestování k dispozici menší množství Maců - popřípadě jeden :-)
b) Může to často padat
c) Velká pravděpodobnost bugů spojených se vstupními zařízeními nebo 3D

Zkoušel jsem poměrně dost cider|wineshin portů. Některé velice slušné. Jiné nepoužitelné. Na různém HW a verzích OS X (s odlišnou verzí ovladačů grafiky) to může předvádět zajímavé věci. Nový systém může rozbít funkčnost celéířady těchro portů (viděl jsem u upgrade 10.5 -> 10.6)

Spíš bych doporučil bootcamp nebo případě virtualizaci na starší kousky.

Pokud by tě zajímaly nativní porty pro OS X (které výše zmíněnými problémy [většinou] netrpí :-), koukni na:

feralinteractive.com
aspyr.com
blizzard.com
Steam (Valve)
virtualprogramming.com

Mathez
Příspěvky: 25
Registrován: 03 srp 2012 21:26

Re: porty her na os x

Příspěvek od Mathez » 05 srp 2012 10:11

super, to je přesně to co jsem potřeboval, díky moc :)

Odpovědět