Word (pro mac) - zarovnání do bloku

Apple vždy věnoval velkou pozornost školství a MacOS X a iOS nabízí tisíce aplikací pro studenty i učitele. Zde se na ně můžete zeptat.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser

Odpovědět
pruzinska
Příspěvky: 1
Registrován: 24 úno 2014 15:31

Word (pro mac) - zarovnání do bloku

Příspěvek od pruzinska » 24 úno 2014 15:34

Ahoj,

ráda bych se zeptala, jak můžu zabránit vytvoření velikých mezer mezi slovy při zarovnání do bloku?

Děkuji za odpověď :)

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Word (pro mac) - zarovnání do bloku

Příspěvek od lanny » 24 úno 2014 16:20

Pokud vím, tak nemůžete. Velikosti mezer se používá k zarovnání textu. Čím více písmen schází do plného řádku, tím větší mezery. (Ve skutečnosti je to o něco komplikovanější - u proporcionálnćh fonrů) ale v podstatě je to tak.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Word (pro mac) - zarovnání do bloku

Příspěvek od Demonicus » 24 úno 2014 17:45

Jedinou možností je nekončit řádek celým slovem, ale dělit ho. Třeba pou-
žijete toto :)
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Word (pro mac) - zarovnání do bloku

Příspěvek od lipon » 24 úno 2014 20:31

Ty mezery jsou prave dynamicke, aby byl text zarovnan do bloku
Zkuste si dat zobrazit i netisknutelne znaky (ikona podobna reckemu pi), jestli nemate vice jak jednu mezeru mezi slovy
Pokud nepouzivate extra dlouha slova, tak mi nikdy neprislo, ze jsou mezery velke, jinak jen asi to rucni deleni, jak pise Demonicus

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Word (pro mac) - zarovnání do bloku

Příspěvek od Bianchi » 22 kvě 2014 17:08

Dobrý den,

sice je to už starý dotaz, ale přidám svoji zkušenost. S MS Word for Mac mám různé zkušenosti. Co se zarovnání do bloku týče, tak tento problém s mezerami mezi slovy nemá cenu řešit. Také jsem psal kolikrát v bloku a mezery mezi slovy nikdy nikomu nevadily.

Případně je možné zkusit Pages od Applu. Pokud pracujete jen s běžným textem a nepotřebujete dělat speciální grafy a tabulky, tak je práce v Pages přehlednější a rychlejší. Jen chvíli trvá přechod z MS Word.

Problémem MS Office for Mac je fakt, že Microsoft verzi pro Mac "zanedbává" oproti verzi PC. Řešil jsem některé chyby při psaní v MS Word for Mac a naštěstí už něco Microsoftem bylo opraveno. Každopádně největším problémem je export do PDF, pokud máte ve Wordu text, tabulky i grafy a některé stránky na šířku. Dalším velkým neduhem je propojení grafů z Excelu s Wordem. Po vložení grafu do Wordu se stává, že nějak dojde k poškození návaznosti grafu na Excel a pak je problémové cokoliv v grafu dodatečně upravit.

To jsem se chtěl podělit o zkušenosti trošku nad rámec tématu. Pokud člověk potřebuje jen jednoduché úkony, stačí iWork. Pokud je nutné dělat větší úpravy, tak je pravděpodobné, že každý narazí v MS Office for Mac na nejrůznější bugy.

Myslel jsem, že je pro MS software priorita, ale obávám se, že už to není ten starý dobrý Microsoft.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Word (pro mac) - zarovnání do bloku

Příspěvek od Mironet » 22 kvě 2014 17:37

Dovolím si menší off-topic rýpnutí: nedávno jsem byl nucen po dlouhé době použít Word a pobavilo mě, že textový editor má problém se základní funkcí - zobrazením textu. Ano, na obrázku je opravdu slovo "modern".
Přílohy
IMG_2995.jpg

Odpovědět