flashcard app

Apple vždy věnoval velkou pozornost školství a MacOS X a iOS nabízí tisíce aplikací pro studenty i učitele. Zde se na ně můžete zeptat.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser

Odpovědět
prostah
Příspěvky: 62
Registrován: 07 říj 2012 16:27

flashcard app

Příspěvek od prostah » 13 srp 2017 16:46

Hledám nějakou aplikaci na učení jazyků pomocí kartiček flashcard, která umožňuje tvorbu vlastních kartiček v PC, nejlépe s importem souborů ve formátu txt. Vyžaduji možnost nastavení, po kolika pokusech je kartička považována za naučenou, naopak nepotřebuji složitý přehled studijního postupu, jak se které dny učím a podobně, stačí pouze procentuelní vyjádření naučení lekce.
Doteď jsem používal iMemento, úplně mi vyhovovalo, tvorba vlastních kartiček jednoduchá. Slovíčka z jedné lekce jsem psal v textovém editoru, kartičky oddělené prázdnými řádky, uloženo jako txt. Import - do prohlížeče jsem zadal IP adresu, kterou mi aplikace vygenerovala a jednoduše zvolil soubory ke stáhnutí. Bohužel aplikace je zastaralá a v iOS 11 už fungovat nebude, proto hledám náhradu. Od stejného autora iMemento Deluxe je už těžkopádná, navíc to vypadá, že s vývojem skončil.
Dále jsem zkusil Ankiapp, opět mi přijde nepřehledná, PC aplikace na tvorbu obsahu zbytečně těžkopádná a komplikovaná, když chci tvořit pouze kartičky se slovíčky.
Nemáte tip na nějakou takovou aplikaci, co nejméně komplikovanou? Díky

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: flashcard app

Příspěvek od MartyM » 17 říj 2017 21:40

no vy potřebujete aplikaci na PC nebo MAC ?
a učíte se to na iphonu?
podle toho pak výběr,
já používám na macu mental case (nová verze se jmenuje studies)
tam si to pohodlně zadám, a to se sesynchronizuje s telefonem, kde se to učím
http://www.studiesapp.com/features/
---
jinak co hledate, je flascards s SRS (spaced repetition system)
odzkoušel bych pár aplikací co vám vyhodí google, a uvidíte
existovala stránka s tabulkou srovnání, ale už neexistuje bohužel

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: flashcard app

Příspěvek od MartyM » 17 bře 2019 07:19

tak jen update, v současné době na apple platformě vynikající aplikce studies, je jak pro osx tak pro ios, takže např. na počítači , kde mám i slovník lingea, najdu slovíčko a zadám ho do studies, ono se to pak synchronizuje přes icloud a studium probíhá na iphonu,

Odpovědět