Omnifocus, 2DO nebo Things?

Apple vždy věnoval velkou pozornost školství a MacOS X a iOS nabízí tisíce aplikací pro studenty i učitele. Zde se na ně můžete zeptat.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od Lachtan1 » 29 srp 2013 00:41

Ahoj. Zajímalo by mě, která z uvedených aplikací je nejlepší? Du na vysokou, takže si myslím že to nemusí být za každou cenu s co nejvíce funkcemi. Hlavně aby se to synchronizovalo s iOS kalendářem. Děkuji

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od tlacenka » 29 srp 2013 02:22

Nejlepsi na co?
Jsou principielne trosku odlisne svym zamerenim.
S ios kalendarem se to nesynchronizuje tak, jak si predstavujete - ma to vlastni pripominani, ukoly to vesmes synchronizuje s pripominkami. Pokud chcete 100%ni sync s kalendarem, tak to piste do kalendare.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od lipon » 29 srp 2013 08:37

Přesně tak, co od toho čekáš, k čemu konkrétněji to budeš používat?
Nebude ti třeba stačit iOS kalendář+Reminders? Popř. k tomu Wunderlist?

Omnifocus je je už hodně komplexní nástroj a jeho plné využití už chce takové malé školení.

Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od Lachtan1 » 29 srp 2013 11:07

Chtěl bych to mít na připomínání věci do školy (du na vut) a taky věcí mimoškolu jako práce a tak. Na připomínky sem doteď používal hlvně appku Clear protože je pěkně minimalistická a mě to zatím stačilo ale už zjišťuji že to není ono. Chtěl bych si vytvářet projekty ktery bych měl rozsekany na jednotlivy ůkoly. S kalendářem v ios se mi nepravuje pohodlně ale má výhodu (i připomínky) že v ios 7 se ukazuje v notifikační lište trochu jinak než v ios6 takže ten přesun pripomínek a událostí do kalendáře popř. i do připomínek n ios by se mi hodně líbil. Chtěl jsem si pořídit Things ale na appstore psali že se to nepřesouvá do kalendáře což je škoda. Diky :)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od tlacenka » 29 srp 2013 11:45

zdarma asi ten wunderlist... jinak spousta ruznych aplikaci na management - od merlin pres xteam, soho organiser a spol.
je toho opravdu spousta... zkuste se podivat na fantastical, jestli by nevyresil vase zadavani do kalendare, ale projekty jako takove to tam stejne nedostanete...

Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Příspěvek od Lachtan1 » 31 srp 2013 12:14

Ok tak děkuji. Mrknu na to

Update:
Vyzkoušel jsem ten wunderlist a umí vše co potřebuji. Kdysi jsem ho měl ale nevyhovoval mi a teď pecka. Ty projekty ve kterejch jsou jednotlivy úkoly to umí - zapíšu si úkol a když ho rozkliknu můžu si v něm udělat dílčí úkoly. To bylo to hlavni co jsem potřeboval. Design je příjemnej a má i zdarma aplikaci na Mac což je supr. Kriterium aby app byla zdarma nebylo ale určitě jsem rád. Na iOS7 betel sice padá ale budu to potřebovat až do školy a to už bude iOS7 venku. Myslím že s app iStudiez Pro to bude dobry kombo. Takže díky :)

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od MartyM » 09 zář 2013 12:58

naprosty bazal je ical a reminders
jinak things je podle mne dnes volab c. 1 pokud nepotrebujes sofistikovany a profesionalni nastroj omni...
things se krasne synchronizuji ,dokonce mnohem rychleji nez nativni reminders !!!
na ukoly a rizeni mensich projektu je to idealni
do kalendare ti doporujcuji psat jen schuzky, ne ukoly, na to to neni delane a zase todo aplikace nejsou na schuzky,
to jsou dve naprosto odlisne veci
a taky ti doporucuji precist si nejaky zakladni clanek o GTD metode, abys to dobre vyuzil

Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Příspěvek od Lachtan1 » 09 zář 2013 14:06

Čtu knihu Mít Vše Hotovo ale ještě ji nemám hotovou. Zatím si postupně snažím udělat ty základní návyky a chtěl bych to dělat už rovnou v aplikaci kterou budu používat furt a neměnit. Jinak jak jsi s GTD spokojenej? Potřeboval bych hlavně to řízení projektů kvůli škole. Předpokládám že tam toho budeme mít dost.
Naposledy upravil(a) Lachtan1 dne 11 zář 2013 22:47, celkem upraveno 1 x.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od tlacenka » 09 zář 2013 14:38

mit vse hotovo je dobry zaklad - nicmene to neberte jako dogmaticky fakt, pokud je to pro vas prilis "slozite" zkuste minimalistickou verzi - zen to done od Lea Babuty (cesky vydal take melvil - http://www.melvil.cz/kniha-zen-a-hotovo ) zkuste si precist i neco od Franklina Coveye - kazdy na to jde trosku jinak, principielne je to podobne, jen trosku jina cesta k uspechu. Nakonec zjistite, ze nejjednodussi a finalni verze je jedna z techto metod "ohnuta" pro vase ucely - co vas nejvice "nakopne" je jedno misto, kam si to vse pisete (inbox) a revize.

Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Příspěvek od Lachtan1 » 09 zář 2013 16:36

Ještě by mě zajímala poslední věc. Jak je to se synchronizací mezi macem a iphonem? Četl jsem recenzi kde bylo zmíněno že synchronizace probíhá pouze když je mac i iphone připojen na stejné wifi ale recenze je uz rok nebo dva stará. Jak to je se synchronizaci teď (nejlépe přez iCloud). Diky moc ;)

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re:

Příspěvek od MartyM » 11 zář 2013 09:35

Lachtan1 píše:Ještě by mě zajímala poslední věc. Jak je to se synchronizací mezi macem a iphonem? Četl jsem recenzi kde bylo zmíněno že synchronizace probíhá pouze když je mac i iphone připojen na stejné wifi ale recenze je uz rok nebo dva stará. Jak to je se synchronizaci teď (nejlépe přez iCloud). Diky moc ;)
no to uz neplati, things maji synchronizaci pres icloud a je to okamzite, jak jsem psal, rechleji nez nativni reminders

jeste k tomu GTD, jak psal nekdo vyse, je to o tom si stim pohrat a najit si svou cestu, kazdy ma jine priority, ja bych to zjednodusil takto:
pokud si nekdo chce jen zapisovat obcas ten nejaky ukol pro soukrome ucely, tak bohate staci reminders a nic jineho bych neporizoval

pokdu (a to je muj pripad) se musi clovek vyporadat s vice oblastma , tj. ukoly doma, provoz male firmy, apod., ale nikde nejsou zadne velke projekty na kterych by se podilelo x lidi se vzajemnou casovou vazbou apod. , tak nejlepsi things

pokud nekdo dela napr. projektoveho managera nebo proste v praci jede na projekty, ktere maji zacatek a konec a jsou na delsi dobu a relativne komplikovane, tak bych sel do omniveci, ale to je opravdu pro profesionalni a vyzaduje to se s tim opravdu naucit, mam kamarada, ridi firmu kde jedou na projekty a pouziva to a rikal, ze mu to nejakou dobu trvalo, nez s tim naucil delat aby to melo smysl a vyuzil tu robustnost, rozhodne bych nezacinal pres toto,

Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Příspěvek od Lachtan1 » 11 zář 2013 22:46

Tak jsem do toho thing makonec šel. Naprostá spokojenost. Na to GTD jsem zvědavej. Baví mě to a pokud mi to ušetří starosti tak to bude supr :) Děkuju za rady ;)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od tlacenka » 12 zář 2013 09:23

No hlavni je si vsechno, skutecne vsechno, psat - pokud vam to vydrzi, je to dobry zaklad. Jinak elektronicka podoba ma "tu nevyhodu" ze se da presouvat a ma pripomenuti, cimz se pripravujete o "vyhodu" toho zapamatovani tim prepisovanim. A samozrejme to zase usnadnuje ty revize (a zase se pripravujete o to prepisovani)-nehlede na to, ze uplne vsechno si tam casem(dle meho) zapisovat nebudete, ale to je jen subjektivni nazor (postaveny na vlastni exp);)

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od MartyM » 12 zář 2013 10:45

jeste jedna rada
things umoznuji rychle zadani ukolu do inboxu
vyuzivej toho a pak si stanov, ze v nejakych intervalech casovych to zpracujes, tj. oddel proste zadani ukolu od jeho prezkoumani, okomentovani, naplanovani apod.
ja to delam casto tak, ze do iphonu mrsknu rychle ukol, detaily neresim
a na macbooku si to hezky pak napr. druhy den promyslim, zaradim, naplanuji nebo nenaplanuji apod.,
a do iphonu se rano podivam co mi tam sviti na today a promyslim si kdy to a jak udelam
a jeste jenda rada, casovy plan si delej jen opravdu kdyz to musis udelat v danem terminu, jinak k ukolu nedavej cas, v polozce today by melo svitit opravdu jen to co musis udelat jinak jsi v prdeli

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od tlacenka » 12 zář 2013 11:46

tim ale celkem uspesne eliminujete to pravidlo dvou minut v gtd ne ?

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od MartyM » 12 zář 2013 19:15

no cas takto straveny je maly, presun a prezkoumani ev. otagovani trva taky chvili,
hlavne nic neni dogma, kazdy si musi najit nejakou cesticku a zpusob jak mu to vyhovuje, hlavne aby to fungovalo,
kdyz jsem delal ve velke firme tak jsem mel strasne moc ukolu a tak jsem si treba vymyslel sekci vyhniti, proste tam jsem hazel ty ukoly, co jsem na ne dlouho nesahnul, proste na ne nebyl cas
je to ten pomyslny ctverec rozdeleny na 4 kvadranty, dulezite-prioritni, dulezite-neprioritni, nedulezite-prioritni, nedulezite-neprioritni
:D

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od tlacenka » 12 zář 2013 19:58

Ten ctverec se da predelat na trojuhelnik - jaky je rozdil mezi dulezite neprioritni a nedulezite prioritni?
Ale to uz je hodne Ot;) je to proste o tom, jak si to ohnete a co je pro vas dulezite.
Mohu se zeptat, jestli nekdo, kdo ma things a pouziva je na iphonu, tak do nich pise opravdu vsechno?
Treba po 2, 3 letech?

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od Kobra23 » 12 zář 2013 20:08

tlacenka píše: Mohu se zeptat, jestli nekdo, kdo ma things a pouziva je na iphonu, tak do nich pise opravdu vsechno?
Treba po 2, 3 letech?
Toto by zajimalo i mne. Jak dlouho se to da vydrzet dodrzovat.
Ja osobne mam problem aspon denne 1x se podivat do ukolu v Outlooku (kdyz se dostanu do kancelare). Resim to tak, ze si vse posilam emailem z iPhone sam sobe a jakmile je to v Dorucene poste, tak dokud to nezpracuji (nevyridim) tak to tam visi. A cilem je mit vzdy vecer prazdnou slozku Dorucena posta (anebo aspon na konci tydne).
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od MartyM » 12 zář 2013 21:55

to zalezi co delate, pokud clovek jde do prace, tam si za pasem odkrouti smenu, vecer precte email, diva se na televizi, tak jaksi moc nevyuzije things a kdyz si je nainstaluje, tak je moc dlouho nevydrzi pouzivat
ja mam kamarada, dela ve firme, ma hodne povinnosti a ridi lidi, pouziva to pres 5 let, ani nevim jak dlouho presne, ale zacali jsme to spolu pouzivat kdyz prvne vysli a pak meli synchronizaci pres wifi, kvuli tomu ja to prestal pouzivat abych se k tomu vratil opet s cloudem

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od MartyM » 12 zář 2013 22:03

tlacenka píše:Ten ctverec se da predelat na trojuhelnik - jaky je rozdil mezi dulezite neprioritni a nedulezite prioritni?
no napr. dulezity ukol , ktery ovsem ma siroky casovy interval pro splneni,
nedulezite a prioritni je pro mne bezne napr. nejaky nakup, pro manzelku to sice je dulezite ale pro mne ne :lol: no musim tam dojit napr. dnes
podle zasad time managementu 4 generace je prave pointa v otm, ze clovek ma ty dulezite ale neprioritni ukoly postupne delat, aby se z nich nestaly dulezite prioritni, protoze pak je ve stresu, neboli cela snaha je o tom nemit dulezite a prioritni ukoly, resp. mit jich co nejmene, ty totiz cloveku komlikuji planovani casu a narusuji to a to i napr. rodinny zivot, apod., to zas mam z nejakyho skoleni :mrgreen:
ale jo to jsou kraviny, ale pokud clovek toho ma hodne a na vic mistech tak si to nejak organizovat musi
ja to ted nepouzivam, mam zakladni trideni veci podle toho, kde je budu delat, doma u pc, nakupovat, v praci 1, v praci 2, nebo telefonicky,
a cas davam opravdu jen tam, kde vim ze konec sveta nastane, kdyz to neudelam do toho data, tj. vetsina ukolu zadny casovy ramec nema

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Omnifocus, 2DO nebo Things?

Příspěvek od tlacenka » 12 zář 2013 22:09

No u nas v praci je to porad ve fazi "hasim" - skoro neni cas zapisovat, natoz tagovat a spol - bohuzel jsme hekticky.
Timemanagement se nezvlada, je to chaos. U me ne, ale stejne to nefunguje tak, jak si kdokoliv z tvurcu teorii organizace casu/ukolu v realnem case predstavoval.

Odpovědět