Mobilní řešení na cesty i ke klientům

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
moreplavec
Příspěvky: 211
Registrován: 29 čer 2013 06:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mobilní řešení na cesty i ke klientům

Příspěvek od moreplavec » 23 črc 2016 20:54

Chtěl bych se poradit. 2 roky mi můj 15" MacBook PRO retina slouží výborně a nyní zvažuji, že na dovolenou a následně na cesty ke klientům si pořídím něco menšího. Macbook Air 11" by měl dostačovat, byť k taktu 1.6GHz jsem skeptický a už hodně let jsem nic tak pomalého neměl pod rukama. Vyzkoušel jsem v prodejně a v rámci možností jsem nepocítil pro běžnou práci problém. Problém je s konfigurací, Mac 11" s 8GB RAM a nejlépe 256GB snad nikdo nemá, je to pouze na objednávku. Navíc cena se blíží ke 40 tisíc, což je na úroveň výbavy masakr.

Pak jsem ale zahlédl nový Macbook 12". Cena podobná, hardware ještě menší, lehčí a ten display! Na retinu trpím. Jenže první nadšení vystřídalo zklamání v podobě chybějících portů a procesoru s taktem 1.1GHz. Chci se tedy zeptat majitelů Macbook retina jak se dá reálně pracovat s takto pomalým taktem. Nejspíše se bude procesor opět přetaktovávat, ale pak se zase bojím hlučného chlazení. A vzhledem k retině, zajímalo by mně, zda notebook nemá problémy i s grafickým výkonem. Navíc u Macbooku mně ještě silně vadí, že všechny moje redukce k MBPr z miniDisplay-port na cokoliv už mám a na Macbook údajně není redukce USB-C->miniDisplayport + nabíjení, mojí nabíječku od MBPr neumí použít vůbec. Neřešili jste někdo?

Osobně hledám druhý notebook spíše na brouzdání, mail a prezentace, občasně pak Photoshop a nějaká větší data v Excelu či XML. Na dovolené pak budu potřebovat Lightroom (RAW) a pokud by šlo, tak i hry (potomek propadl Minecraftu).

Předem díky za komentáře i zkušenosti!
MacBook PRO 16" (i9/32GB/2TB), Macbook PRO 15" late 2013 (i7/16GB/500GB), Macbook 12", iPad mini, iPhone 8 plus

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Mobilní řešení na cesty i ke klientům

Příspěvek od Honza.Mac » 23 črc 2016 22:16

Taky jsem to řešil, koukal a chodil po iStyle a zkoušel, pak jsem si vedle 11" Air, 12 " Macbook postavil 13" MBPro a bylo to jasné ... 13" Air s 8GB RAM má moje žena a dělá na něm cca 90% toho co popisujete, já potřeboval virtualizovat a zachovat kompatibilitu, tak jsem koupil 13" MBPro mid 2012, upgradoval jsem RAM na 16 GB a koupil SSD a mám stroj na cesty.
Jedinou ne-výhodu vidím ve váze ale 1/2 kg s tím co nosím v batohu to nepoznám ...
Takže já šel do "bazarového" kousku a dovybavil jsem ho a kompatibilita všeho příslušenství je zaručena (USB i Thunderbolt), Core i7 procesor, 16 GB RAM, 256 GB SSD plně vyhovuje mým potřebám na cestách.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
moreplavec
Příspěvky: 211
Registrován: 29 čer 2013 06:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní řešení na cesty i ke klientům

Příspěvek od moreplavec » 24 črc 2016 11:28

Já opravdu hledám něco menšího a každý palec hraje roli. I kvůli velikosti trezoru na hotelech. Proto koukám od 12" dolů. Ale co jsem prošel internet, tak hledat Air 11" s 8GB RAM je podobné hledání Yetiho. Normálně bych tedy sáhl po elegantním Macbook 12", ale bojím se reálného výkonu a hlavně nikde (ani u prodejců Apple) není redukce USB-C -> miniDisplay port + napájení. To opravdu nikdo nepotřebuje připojovat takto klíčový port, který je tak hojně přítomen na PRO a Air?
MacBook PRO 16" (i9/32GB/2TB), Macbook PRO 15" late 2013 (i7/16GB/500GB), Macbook 12", iPad mini, iPhone 8 plus

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Mobilní řešení na cesty i ke klientům

Příspěvek od Honza.Mac » 24 črc 2016 12:47

Mě 11" i 12" nevyhovovalo, blbě se mi na to koukalo. MacBook je podle mě nah*vno kvůli USB-C a redukcím, které jsou jako že nejsou, tak než se trápit, tak jsem šel do čeho jsem šel.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět