PowerMac G5

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Faramir

PowerMac G5

Příspěvek od Faramir » 06 říj 2012 20:33

Chtěl bych se zeptat, jestli má cenu koupit PowerMac G5 -> http://www.pocitaceprokazdeho.cz/apple- ... -3052.html <-. Uvažuji o něm jako o čistě internetovém počítači, přijde mi za slušnou cenu. Jen bych si do něj chtěl dát další disk, jde tam dát standardní SATA nebo i v tomto používali něco svého?
Také by mne zajímalo, jestli je možné k němu používat Magic Mouse a drátovou hliníkovou Apple klávesnici.
O nevýhodách vím (chybějící App Store, nejsou podporované Intel programy etc).
Děkuji.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: PowerMac G5

Příspěvek od MichalM.Mac » 07 říj 2012 01:01

Podle Mactrackeru..

- blutooth bylo volitelné za příplatek
- 2 pozice pro SATA disky
- mechanika IDE

Klávesnice je USB -> Jediné co budeš potřebovat je usb prodlužka, pokud bys chtěl dát G5 pod stůl..
G5 může být celkem žrout se svým 600W zdrojem..

Faramir

Re: PowerMac G5

Příspěvek od Faramir » 07 říj 2012 11:47

Jenom dva SATA disky? :-O To je úlet... IDE mechanika nevadí. Kolik je tam PCI slotů?

Jinak v hackintoshi mám 550W zdroj a zase takový žrout to není, navíc by neběžel nonstop.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: PowerMac G5

Příspěvek od MichalM.Mac » 07 říj 2012 13:15

Faramir píše:Jinak v hackintoshi mám 550W zdroj a zase takový žrout to není, navíc by neběžel nonstop.
Jasně. Spíše myšleno jako srovnání s takový minim..
Faramir píše:Jenom dva SATA disky? :-O To je úlet... IDE mechanika nevadí. Kolik je tam PCI slotů?
"Sloty "tam jsou na dva. Existovali cesty, jak jich tam dostat víc:
http://www.everymac.com/systems/apple/p ... rives.html

Sloty -> Mactracker.app říká
3 - 33 MHz 64-bit PCI (dual 1.8 GHz) 2 - 100 MHz 64-bit PCI-X and 1 - 133 MHz 64-bit PCI-X (dual 2.0 GHz+) 1 - 8x AGP Pro (all)

Faramir

Re: PowerMac G5

Příspěvek od Faramir » 07 říj 2012 13:21

Děkuji, to by asi bylo přijatelné. No, uvažuji o něm, na pár let by jako netové brouzdadlo stačil a pak bych využil skříň pro hackintosh. Jen by mne zajímal názor někoho jiného, jestli ho vzít nebo ne :-)

Odpovědět