Přehřívání macbook pro a flash

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
wiliz
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2012 21:14

Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od wiliz » 31 črc 2012 21:22

Zdravím,

mám dotaz, na který jsem nikde nenašel žádnou konstruktivní odpověď.

Mám MacBook Pro cca 2 roky starý, kupovaný v cz z atcompu jako nový.
Od začátku mě docela znervozňpvalo, že při jakékoliv větší zátěži se roztočil šíleně větrák.
Měřil jsem to istatem a prakticky po každé operaci, nebo při používání nějakého programu byl větrák na 6.000 otáčkách.

Trochu tomu pomohli nějaké rady z diskuzí a otáčky pomalinku klesly. Ovšem procesor topí pořád jak blázen.

Ale teď to důležité. Všiml jsem si, že největší masakr pro macbook je jakákoliv java, nebo flash na webu.

Jakmile je na webu flash a já ho odblokuju, enbo ta stránka je na whitelistu a flash naběhne automaticky, safari se začne škubat
větrák jde do otáček a topí to jak blázen + cpu 100% často.

hrát třeba nějakou java hru je prakticky nemožný bez toho,abych se nebál, že notebook shoří.

Zkoušel sem originál snow leoparda, pak nová instalace liona přes app store a teď uvažuju i o novém Lionovi...ale mylsím, že se tohle stejně nevyřeší.

Má někdo podobný zkušenosti ? nebo mám zvážit koupi nového modelu s ssd diskem?

díky :shock:

ondrejsotek
Příspěvky: 23
Registrován: 30 črc 2012 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od ondrejsotek » 31 črc 2012 21:31

Na MacBook Black 2008 mi flash dělal to samé - vytížení CPU 100%, otáčky větráku na max. Po upgradu na MB Air 2012 je vytížení CPU ve flashi tak 10-20%, takže pohoda, nic nehučí. Javu v Safari všude vypínám, tak tam to nedokážu posoudit. Ale u MB Pro 2010 mě to překvapuje, tam bych čekal že už to tak vytěžovat procesor nebude a bude to lepší...

Doporučuju utilitku typu Click2Flash která flashe skryje a spustí se až po kliknutí na plochu flashe.
http://www.appleblog.cz
MD366LL/A - MC349LL/A - MD231CZ/A CTO - MB404CZ/A - MC318LL/A

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od Alisczech » 31 črc 2012 22:16

FlashPlayer je bohuzel napsany tak, ze na jednu stranu vyuziva nejnovejsi funkce poslednich procesoru a grafickych karet. Na stranu druhou bohuzel na starsich strojich vytvari extremni zatez, protoze jde na vec hrubou silou.

Krome vymeny hw s tim neudelate nic
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od casey » 31 črc 2012 22:20

Možná je to jenom pocitovka, ale mám dojem, že je to v Chrome o něco málo lepší, než v Safari.

Uživatelský avatar
kocour
Příspěvky: 90
Registrován: 30 črc 2012 20:13
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od kocour » 01 srp 2012 23:44

to bude opravdu jen pocitovka, safari i chrome maji pro flash i javu stejne runtime a jen z nich zobrazuji vystupy

Uživatelský avatar
Rox
Příspěvky: 77
Registrován: 30 črc 2012 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od Rox » 02 srp 2012 13:26

V souvislosti s timhle tematem: mate nekdo zkusenosti s cistenim/vymenou vetracku v macbooku (u me konkretne unibody late 08). Pridal jsem RAM az na 8GB, chci vymenit disk za SSD, ale stejne mi prijde, ze po tech letech sluzby by si zaslouzil vetrak vymenit. Hlavne jsem letmym guglenim nenasel zadnyho prodejce. Asi mozna v nejakym servisu?

Uživatelský avatar
Carlooser
Příspěvky: 14
Registrován: 15 črc 2012 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od Carlooser » 03 srp 2012 23:43

Já rozebral MBP 2009 Alu...a bude to asi všude podobné. U těch starších MB je problém, že pasta na procesoru a grafice již bude značně "oschlá". Rozebral jsem, vyčistil, použil novou vodící pastu a výsledek se dostavil. Ze 65 - 70 stupňů a větráků jak v letadle - při běžné zátěži to padlo na 45-50 stupňů. Možná pokud bych vyměnil celou heatpipe, tak by to bylo ještě lepší :-)
Větrák samotný nevím zda se mění, ale heatsink jako komplet se dá koupit na eBay : ;)

Uživatelský avatar
Rox
Příspěvky: 77
Registrován: 30 črc 2012 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od Rox » 04 srp 2012 06:30

Diky, zkusim taky jen tu pastu. Ono to urcite pomuze, to mam ozkouseny na jinych NB. Jen ten MacBook vypada dost kompaktne a tak se bojim, abych to neumrtvil. Mrknu na nejaky video na YT :)

Uživatelský avatar
Carlooser
Příspěvky: 14
Registrován: 15 črc 2012 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od Carlooser » 04 srp 2012 09:05

Ono to i podle videa vypadá celkem děsivě, ale skutečnost je taková, že ve finále je to snadnější, než rozebrat třeba Lenovo. Chce to jen nepoužívat násilí (některé konektory na desce jsou fakt titěrné). Je potřeba vyjmou celý LogicBoard, protože HeatSink je z druhé strany jakoby pod klávesnicí. Postupoval jsem podle tohoto návodu: http://www.ifixit.com/Guide/MacBook-Pro ... ent/1363/1

Uživatelský avatar
Rox
Příspěvky: 77
Registrován: 30 črc 2012 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od Rox » 04 srp 2012 09:42

Diky, perfektni. :)

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od comatory » 06 srp 2012 13:34

Pokud máš Macbook 13" nebo Air tak ty počítače se zahřívají normálně, to šasi je prostě malé. Jelikož jsem v minulosti vlastnil 13" notebook (Dell Vostro), věděl jsem že tyto laptopy se přehřívají více než jejich větší bratříčci, je to prostě tak.

O Flashi radši ani mluvit nebudu, je to peklo a zátěž (obzvlášť na Mac OS) to na procesor má relativně velkou. Mě třeba při současných letních teplotách jede větráček u MB Airu hodně často, ale když je teplota kolem 20-ti stupňů tak je to vpohodě.

Uživatelský avatar
Rox
Příspěvky: 77
Registrován: 30 črc 2012 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od Rox » 27 říj 2012 12:30

Tak jsem to konecne rozebral, vycistil, dal novou pastu a slozil, ale ze bych pozoroval nejaky extra rozdil v teplotach, to se rict neda. Spis se ten rozpalenej procesor (~70 stupnu) rychlejc hodi do klidu.
Jedny veci jsem si ale vsiml - Flash mi nevytezuje tolik procesor, ale to nebude mit s pastou nic spolecnyho :)

wiliz
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2012 21:14

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od wiliz » 16 úno 2013 22:43

Zdravím, po delším čase testování všeho možného jsem nakonec našel trochu uspokojivé řešení tohoto problému.

Navýšil jsem ram z 4GB na 8GB a od té doby je chladič naprsoto v klidu i teplota cpu nejde přes 75. Flash videa se na fullscreenu přehrávají naprosto v pohodě a málokdy mi chladič skočí přes 2500 otáček.

Jestli to bylo tím, enbo jen náhoda, těžko říct, ale musím uznat, že boost ram, je u macbooku pro dost znát.
Nevim, jeslti jsem to psal ,ale jedu na Mountain Lion, upgrade z snow leoparda ,ale uplne cista instalace.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Přehřívání macbook pro a flash

Příspěvek od tlacenka » 16 úno 2013 22:54

Spis bych podezrival aktualizaci flash playeru.
Navyseni ram nema na flash vliv-tedy pokud se bavime o malem poctu tabu v safari. Flash je )1 spatne navrzeny 2)spatne pouzity ve strankach - je to proste zrout vykonu.

Odpovědět