Černý pruh na obrazovce po výměně hdd

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
czech0002
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2014 23:09

Černý pruh na obrazovce po výměně hdd

Příspěvek od czech0002 » 31 říj 2014 23:18

Dobrý den,
mam iMac 27 late2012 a po výměně hdd se mi zobrazuje pruh přes obrazovku. Udělal jsem si printscreen a zjistil jsem, že závada není způsobena grafickou kartou. Nicméně nevím čím ji odstranit. Je možné, že mi odešel displej?

Děkuji za pomoc
Přílohy
IMG_0812.JPG

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Černý pruh na obrazovce po výměně hdd

Příspěvek od ra3662 » 31 říj 2014 23:59

nabootovat z flešky nebo ext. HDD, dělá to samé?

czech0002
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2014 23:09

Re: Černý pruh na obrazovce po výměně hdd

Příspěvek od czech0002 » 01 lis 2014 00:13

jo, zkoušel jsem to ze dvou hdd.
jen taková blbost, dělal jsem výměnu hdd za ssd a ačkoliv jsem se peklně snažil abych vše udělal jak se má, mohlo to mít vliv.

martinhavel
Příspěvky: 38
Registrován: 23 říj 2012 16:15

Re: Černý pruh na obrazovce po výměně hdd

Příspěvek od martinhavel » 01 lis 2014 20:55

Mě napadá špatně usazený kabel v konektoru po montáži. Zrovna nedávno jsem ve svém iMacu prováděl žonglovačku s disky a přes značnou manuální zručnost (brnkačka levou zadní) jsem si musel dávat pozor při nasazování supertitěrných konentorů na hony vzdálených mé praxe amatérského elektronika.

Mac jinak funguje, grafika je taky v pořádku... Před výměnou nic a teď tohle. Nedovedu si vysvětlit vazbu nového disku na takovou závadu. Logicky mi to vychází na špatný kontakt v konektoru, prostě závada vzniklá v průběhu de-montáže. NedejBože špatný kontakt mezi konektorem a plošňákem nebo poškozený kablík.
iMAC 27' 2,7GHz, i5, 2011

czech0002
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2014 23:09

Re: Černý pruh na obrazovce po výměně hdd

Příspěvek od czech0002 » 02 lis 2014 19:37

no zkusím ještě někde sehnat kabely, ale samozřejmě že jsem kontakt zkoušel několikrát. Napadlo mě jestli se nemohl displaj poškodit tím že jsem ho zhruba nekde v místě černé čáry ze spoda přidržel když jsem odpojoval kabely.

martinhavel
Příspěvky: 38
Registrován: 23 říj 2012 16:15

Re: Černý pruh na obrazovce po výměně hdd

Příspěvek od martinhavel » 03 lis 2014 22:03

Jo, to klidně mohl. Jen Vy víte jakou silou a kde jste display držel. Mám značný respekt vůči plochým tenkým vodičům alá "papírek" které bývají použité třeba u displejů na propojení s řadiči. Natrhnou se i zamračeným pohledem, přiletovat se nedají (v domácích podmínkách už vůbec ne) stačí mikroskopická trhlinka a pruh nebo i celý displej je po tmě. Já jsem se se svým macem nepáral, dokonce jsem měl při provozu displej odklopený a rukou strčenou dovnitř kontroloval oteplení při návrhu držáku na SSD+HDD, ale v.ž.d.y. jsem držel displej za rám, n.i.k.d.y za jeho činnou plochu nebo měkkou zadní část. Na Vašem místě bych zkusil servis. Hodně štěstí.
iMAC 27' 2,7GHz, i5, 2011

Vojtiiisek
Příspěvky: 67
Registrován: 29 lis 2012 07:25

Re: Černý pruh na obrazovce po výměně hdd

Příspěvek od Vojtiiisek » 04 lis 2014 10:53

Tohle je jasná závada špatně připajeného kabelu ke sklu(COF,COG). Nejspíše jste ho podržel velkou silou, nejlepší je se ho v těch místech vůbec nedotýkat.
Mám pro vás špatnou zprávu a to výměnu komplet LCD popř. pokud si troufnete jen skla.

Dříve jsem tyto závady v zaměstnání opravoval, opravit váš zničený display bez příslušného náhradního dílu a stroje na výměnu není možné.

http://www.samsung.com/global/business/ ... isplay.jpg

Odpovědět