Zamrzání macbooku při probuzení

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
joxerveliky
Příspěvky: 27
Registrován: 04 lis 2012 16:25

Zamrzání macbooku při probuzení

Příspěvek od joxerveliky » 04 lis 2012 16:30

Mám zajímavý problém,
macbook white po probuzení zamrzne. Děje se tak ale pouze, pokud se probouzí na baterii (není tedy připojen k adaptéru). Když je připojen, je vše v pořádku. Nejedná se o SW problém, neboť kompletní přeinstalace OSX nepomohla. Zrovna tak se nejedná o problém baterie, protože baterie je v pořádku a na jiném macbooku s touto baterkou tento problém není. Prosím tedy zkušené techniky o radu, kde by mohl býti problém? Díky.

Uživatelský avatar
Milhaus65
Příspěvky: 42
Registrován: 12 zář 2012 14:17
Bydliště: Hodonín

Re: Zamrzání macbooku při probuzení

Příspěvek od Milhaus65 » 05 lis 2012 18:42

Jak dlouho Ti to dělá ? Mě to začalo na iMac pár dnů zpět. Co jsi instaloval naposledy ? V Bootcampu W7 OK, při spuštění po vypnutí OK, po probuzení z uspání do 2 min zátuh, jedno jádro na 100%. Viz můj příspěvek o Reinstalu 10.8.2

Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 53
Registrován: 26 črc 2012 13:23
Bydliště: Bradford, UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání macbooku při probuzení

Příspěvek od Filip » 05 lis 2012 23:26

joxerveliky píše:Mám zajímavý problém,
macbook white po probuzení zamrzne. Děje se tak ale pouze, pokud se probouzí na baterii (není tedy připojen k adaptéru). Když je připojen, je vše v pořádku. Nejedná se o SW problém, neboť kompletní přeinstalace OSX nepomohla. Zrovna tak se nejedná o problém baterie, protože baterie je v pořádku a na jiném macbooku s touto baterkou tento problém není. Prosím tedy zkušené techniky o radu, kde by mohl býti problém? Díky.
RESET PRAM A VRAM
1
Turn off your MacBook Pro computer.
2
Prepare to press the "Command," "Option," "P" and "R" keys. You will need to press all four of these keys in unison immediately before your MacBook completes its boot cycle.
3
Turn on your MacBook Pro.
4
Press and hold "Command," "Option," "P" and "R." Your MacBook Pro will reset your PRAM and NVRAM, and will restart.
5
Continuing holding down the keys until you hear the Mac startup sound.
Obrázek
iMac 27" Quad Core i7, 16GB RAM, 2TB - OS X ML
MacBook Pro 13" - OS X ML
iPhone 5S White 64GB - iOS 7
iPad 4 White 16gb Wifi+3G - iOS 7

joxerveliky
Příspěvky: 27
Registrován: 04 lis 2012 16:25

Re: Zamrzání macbooku při probuzení

Příspěvek od joxerveliky » 06 lis 2012 23:03

U mě to nemá spojistost s žádným SW. Dělá to i při úplně nové instalaci, ba i z jiného disku. Reset PRAM a VRAM je samosebou to první co jsem zkoušel, ale bez úspěchu. Problém bude někde v HW. Nic mě ale nenapadá. Mac jsem rozebral, vymontoval jsem kabel vedoucí k baterii, vyčistil ho a zase zandal, víc mě nenapadlo a stejně zamrzá dál. Jak jsem psal, zamrzne pouze, když jede na baterku, po otevření zamrzne cca po 2 až 3 vteřinách. Možná by to mohlo mít spojitost s WIFI, protože při zamrznutí se nad symbolem signálu ibjeví vodorivná čárka. Nicméně to nevysvětluje, proč při připojení k adaptéru nezamrzne.

joxerveliky
Příspěvky: 27
Registrován: 04 lis 2012 16:25

Re: Zamrzání macbooku při probuzení

Příspěvek od joxerveliky » 11 lis 2012 22:23

Musím oživit moji záhadu, neboť se rozrostla o další neřešitelno.
Přes víkend jsem vyměnil v macbooku bateriový kabel, vyměnil jsem dokonce wifi modul a stejně se to chová neustále stejně. Je mi to opravdu záhadou. Proč by měl macbook zamrznout pouze při probuzení na baterku?
Opravdu se tu nenajde žádný technik, co by si věděl rady?
Díky

Edgar_Edgarovicz
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 21:18
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání macbooku při probuzení

Příspěvek od Edgar_Edgarovicz » 12 lis 2012 17:56

Zdravim, prohlidnete si boot list. Po spusteni drzet CMD+V. Vypiste mi vsechny errory, idealne servis@terahertz.cz , nechodim sem kazdy den.
http://www.fixbook.cz ; https://www.facebook.com/fixbook.servis/ ; servis@fixbook.cz

Profesionální Apple servis zabývající se opravami MACů na součástkové úrovni již 15 let. Přímý zhotovitel oprav pro mnoho servisů v ČR.

Uživatelský avatar
Milhaus65
Příspěvky: 42
Registrován: 12 zář 2012 14:17
Bydliště: Hodonín

Re: Zamrzání macbooku při probuzení

Příspěvek od Milhaus65 » 17 lis 2012 17:23

Další poznatek,
tuhne proces helpd.
Já jsem udělal čistou instalaci ML a do něj postupně přidával data a programy.
Týden bylo vše OK dokud jsem něudělal v jeden den 2 věci:
- spustil Time Machine
- povolil Canonu MG8250 , skeneru zpětnou komunikaci po LAN do iMacu. Pokud jsem jen tisknul ven bylo OK

Ted jsem po týdnu přesně tak kde jsem byl, opět tuhne po probuzení a to tak že,
pokud ho uspím já , tak musím po probuzení shodit výše uvedený proces, jinak je do 2 minut zásek
pokud nejsem u macu a jenom pohasne obrazovka, mám nastaveno 10 minut, (u uspání Macu mám 1 hod) tak už se nedá ani vzbudit.

Odpovědět