Apple vyměňuje iMac Systemový Disk

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Apple vyměňuje iMac Systemový Disk

Příspěvek od lanny » 05 lis 2012 17:05

Asi jste někteří dostali dopis od Applu (ukázka v přiloze). Bylo mi řečeno, že musím dovézt můj 27" iMac a výměna bude trvat 5-10 dní. To je fakt k pos*ání. Máte někdo jinou/lepší zkušenost?
Přílohy
Screen Shot 2012-11-05 at 5.01.27 PM.png

Roman
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2012 13:26

Re: Apple vyměňuje iMac Systemový Disk

Příspěvek od Roman » 07 lis 2012 13:35

Je to asi dvě hodiny, co jsem ho vezl do servisu. Pak dám vědět.
Včera jsem se popral se zálohou ale spíš se smazáním uživatelských dat před odevzdáním do servisu.

Vždycky když mě napadne brečet nad tím, že jsem ho musel vézt přes celou Prahu, nemám ho doma a pojedu tam ještě jednou,
uvědomím si, že mohl taky Apple mlčet a nechat lidem potichu umřít po záruce disky, takže tohle je vlastně lepší varianta.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple vyměňuje iMac Systemový Disk

Příspěvek od lanny » 07 lis 2012 13:41

Řekli Ván, jak dlouho to bude trvat?

Roman
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2012 13:26

Re: Apple vyměňuje iMac Systemový Disk

Příspěvek od Roman » 07 lis 2012 15:53

Tři až šest dní.
Přál bych si pátek, ale vidím to tak, že do toho vlítně víkend.
Výměna by pro servisáka neměla být složitá a disk je taky běžný díl, nicméně můj stroj určitě nebudou upřednostňovat nad záručními opravami kde se hraje o čas o trochu víc.
Taky je možné, že se HDD zdarma na tuto akci objednává až oproti ser.číslu iMaca, čili ho nemůžou vzít jako koupený HDD ze skladu, ale to jen tak uvažuji nahlas...

Roman
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2012 13:26

Re: Apple vyměňuje iMac Systemový Disk

Příspěvek od Roman » 12 lis 2012 23:47

Sluší se dodat, že dnes jsem byl iMac vyzvednout. Oprava tím pádem trvala včetně víkendu 5 dní. Příjemné jednání, vše vypadá ok. Začínám na čisto...

Uživatelský avatar
McKarella
Příspěvky: 36
Registrován: 30 črc 2012 21:46

Re: Apple vyměňuje iMac Systemový Disk

Příspěvek od McKarella » 28 lis 2012 23:44

Já osobně jsem taky podstoupil výměnu disku po záruce. Musím říct, že výměna trvala 7 dní, ale je to díky tomu, že mi měnili i displej. Měl jsem na něm zezadu připečený prach. Ale POZOR - já ten displej ani měnit nechtěl, ale v záručním servisu (iOpravna), když iMac rozebrali aby vyměnili HDD, tak zjistili i tuto závadu a zdarma mi sami od sebe ten displej vyměnili. A POZOR - iMac už je asi 3 měsíce po záruce! Tak tomu já říkám profesionální přístup. I za to si applu velice cením.
Karel Kubela
iMac 27, iPad 2 64GB 3G, iPhone 5 32GB, Apple TV2, MacBook Air 13, TimeCapsule 2TB

Odpovědět