Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od Dalim » 17 bře 2015 13:13

Zdravím všechny,

po přečtení článku o prosakujícím se problému u Macbook Pro Retina a smývání antireflexní vrstvy, jsem chtěl ověřit, kdo s tím máte zkušenost a jak jste ji vyřešili, nebo budete řešit. Sám také popíši osobní zkušenost.
Tento problém se objeví časem a záleží také, jak často display čistíte. Pokud čistíte display často, je pravděpodobné, že to zjistíte v záruce, ale pokud tento problém zjistíte po záruce, tak zaplatíte cca 17.000,-za nový display. Stalo se nám to u dvou Maců a je otázkou jak to budeme řešit po záruce. Nám se tento problém objevil po roce a půl. V jednom případě(2roky záruka) nám to uznali v záruční době. Ve druhém případě(1rok záruka) jsem to ukázal na prodejně a prodavač se to snažil vyčistit. Jelikož čištěním drobných teček vytvořil flek o velikosti 5 cm, maca jsem tam rovnou nechal a bylo mi slíbeno, že oprava bude zdarma. Po mailové komunikaci, kdy mi sdělili, že mě oprava bude stát cca 17.000,- nakonec uznali, že chyba byla na jejich straně a výměnu provedli zdarma.
Co se ovšem stane po dalším roce a půl? Měl jsem před tím PC 8 let a tuto dobu vydržel i display. Osobně si myslím, že problém je s otočením skla. Reflexní vrstva by měla být na vnitřní straně skla, ale asi výrobní chybou ji dali na přední stranu. Čas ukáže kde je pravda.
Pište vaše zkušenosti Dalimil

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od majkom » 17 bře 2015 13:29

vyrobna vada - trval by som na vymene na naklady apple, ak nepochodíš u predajcu, support apple, ak ani tam, kontaktovat irsku eu centrálu

Henry
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2015 14:21

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od Henry » 17 bře 2015 14:50

o tomto problému píšou: http://www.macrumors.com/2015/03/16/ret ... d-coating/
četl jsem i rozsáhlou diskuzi na applu, kde X uživatelů popisuje podobný problém viz. https://discussions.apple.com/thread/60 ... 5&tstart=0
... apple toto odmítá reklamovat z důvodu špatného užívání přístroje a odmítá jakékoliv výrobní chyby.
Sám jsem uvažoval o koupi MBPr 13'', teď trošku nevím co si mám myslet...

Problém je prý způsoben nešetrným čístěním, nebo při zavřeném počítači přenesením nečistot a převážně agresivního potu z klávesnice a trackpadu na obrazovku, případně podle applu i při špatné manipulace při přepravě, kdy se macbook příliš zatíží z jedné strany....
-> všechny tyto důvody jsou tudíž dle Applu způsobeny uživatelem, a tak se na ně nevztahuje záruka.

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od Dalim » 17 bře 2015 15:49

jak jsem psal čas pravdu ukáže......nicméně osobní zkušenost je jiná. Doplním, že jsem puntičkář a o Macbook Pro Retina, který mě vyšel na cca 60.000,- se starám se vší péčí a vím, že moje chyba to není. U druhého Macbooku, který má otec se to stalo dokonce po půl roce. A jak píšu stane se to pouhým čištěním vodou a doporučovaným hadříkem dle Apple. Není to chyba uživatele. A pokud ano pak už tento přístroj nechci a raději si koupím PC, které má můj automechanik a vydrží oleje, špínu a hrubé zacházení a nic se neděje a to ani ne za 50% ceny Macbooku. Pokud Maca musíte mít kupte si prodlouženou záruku......nebo si ho dejte do vitrínky ;)

P.S.dělal jsem v oboru se skly a tento problém jsme měli s pokovenou vrstvou u tepelně izolačních skel oken, kdy pokovená vrstva byla na pozici 1, místo na pozici 2. Tzn. pokovení nesmí být na povrchu, který se běžně udržuje ale na vnitřní straně. Pokud se hadrem tato vrstva začala umývat začala se časem smývat a to je přesně to co u displaye. A za tímto názorem si pevně stojím. Mám to prakticky ověřeno a toto sklo mám i po ruce takže jsem schopem vzhledově porovnat.

Henry
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2015 14:21

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od Henry » 17 bře 2015 16:01

Naprosto souhlasím. Možná jsem to napsal špatně tak se omlouvám. Předešlý příspěvek jsem myslel jako "objektivní" zdůvodnění applu a zkušenosti diskutujících s reakcí společnosti. Sám samozřejmě mám názor stejný jak vy. Připadá mi to až trošku tragicky ironické. Od maca za 50 tis. chci naprostou dokonalost. Mimochodem na youtube je video, kde uživatel čistí obrazovku přesně dle návodu applu (trochou vody a hadříkem) obrazovka se tímto způsobem poškodí... zajímavé jak se k tomu apple zachová či spíše se obávám nezachová....

Marwin
Příspěvky: 33
Registrován: 21 zář 2013 16:33

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od Marwin » 17 bře 2015 18:05

Tak to jsem teda zvědavej. chtěl jsem si jít tento týden pro novou MPR 13" (2015) a teď jsem na vážkách. U macbooku pro 2011 žádnej probém po 4 letech.
MacBook Pro 13,3" Mid 2014
iPhone X - 256 GB
iPad mini 3 - LTE 128 GB
AirPort Extreme 6 gen.
AirPort Time Capsule 6 gen.
Apple TV 3.gen
Magic Mouse

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od majkom » 17 bře 2015 18:16

podla mna to zbytocne dramatizujete

Uživatelský avatar
TomASI
Příspěvky: 279
Registrován: 08 srp 2013 13:11

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od TomASI » 17 bře 2015 18:20

Bohužel už jsem si taky všiml, že se mi vrstva odlupuje, zatím to naštěstí není moc vidět, ale celkem se toho děsím. Utírám prach pouze papírovým kapesníčkem :( Někde tady na fóru už to ale někdo řešil a myslím, že úspěšně vyreklamoval.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od pavliczeck » 17 bře 2015 18:37

Týká se tento problém i modelů 2015?
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od treysand » 17 bře 2015 23:17

Bohužel to není jenom nějaká ojedinělá situace... mě se to stalo už jednou po roce... někde jsem se dočetl, že to způsobují čistící utěrky a teplo produkované ventilátorem macbooku a foukané právě na displaj.

Každopádně tady na foru vím o mě a ještě o jednom člověku pokaždý po roce... já přemýšlím, že ho dám ještě jednou reklamovat, protože jsem získla bohužel za samsung panel ... LG revizi první která se dávála do prvních retin ... neskutečně špatný podsvícení... pokud to takhle bude pokračovat dál tak si nechám vrátit peníze

Jinak oba dva případy úspěšně vyreklamovaný v českém servisu bez větších problémů.
Naposledy upravil(a) treysand dne 17 bře 2015 23:43, celkem upraveno 1 x.
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od Dalim » 17 bře 2015 23:37

to je teda k nasrání s těma lcd,  potvrzuje se jen to, co říkám už rok, bez Steva to de do prdele, už jen to že prodávat 4GB paměť v notebooku za 30k, nebo 8GB v notebooku za přes 50k je nehoráznost, přes problémy s iOS a padání systému Yosemite a teď to ještě zdražujou....

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od treysand » 17 bře 2015 23:43

Dalim píše:to je teda k nasrání s těma lcd,  potvrzuje se jen to, co říkám už rok, bez Steva to de do prdele, už jen to že prodávat 4GB paměť v notebooku za 30k, nebo 8GB v notebooku za přes 50k je nehoráznost, přes problémy s iOS a padání systému Yosemite a teď to ještě zdražujou....
Jako takhle sice to možná není tak jako za steve... ale tento výraz nepoužívám, protože za steva se toho neprodalo miliony jako teď a při tak technolgicky náročné výrobě... Sám o sobě když by mě vrátily peníze tak bych si zase koupil ten stejný, akorát novější s doufáním ,že nová verze tyto neduhy mít už nebude.
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od iMe1980 » 18 bře 2015 00:27

Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Brigadnik
Příspěvky: 99
Registrován: 03 led 2015 15:06

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od Brigadnik » 18 bře 2015 05:58

Před týdnem jsem se stal šťastným majitelem M Pro 13" 2014. Myslíte, že to Apple vyřeší nějakým výměnným programem, nebo nemá cenu čekat a raději notebook vrátit ve 14 denní lhůtě a přejít zpátky k win? Nemám tolik peněz abych si mohl dovolit 2015 verzi, která může mít stejný problém :( Díky za názory
iPhone 11 Max (iOS 14.3) | MacBook Air (Big Sur 11.0.1) | MacBook Pro M1 (Big Sur 11.0.1) | iPad Pro (iOS 14.2) | Apple Watch 3 (watchOS 6) | Apple Pencil | AirPods Pro | Apple Mouse | Apple Keyboard

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od treysand » 18 bře 2015 07:57

Díky tomu ze ti to v pohodě vyreklamuji tak bych se s tím asi netrápil ;-)
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od MICKI2701000 » 18 bře 2015 08:08

Tak tady, ale asi to neni nejaka prkotina.
http://applenovinky.cz/2015/03/macbook- ... i-vrstvou/
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

nabster999
Příspěvky: 70
Registrován: 25 říj 2013 15:51
Bydliště: Debraď, KE-okolie, SVK

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od nabster999 » 18 bře 2015 08:21

já nevím, ale aj tady na fóru sa to zacalo preberat asi rok dozadu. boli tu vlastné skusenosti prispevatelu, (aj moje) + aj linky na zahranicné fóra . a mimochodem, kazdemu to vyreklamovali, necital som nikde kde by niekto neuspel (častečne jo, kazdeho chcu poslat domov ze mi nic s tym nemame, ale ked zatlacite na pilu tak ono vam uznaju)
Apple MacBook Pro 15" Retina i7 2.4GHz, 8GB 1600 MHz DDR3L, 256GB flash SSD, - 10/2013
Apple iPad Air Wi-fi 16GB Space Gray - 11/2013
Apple iPod Shuffle 2GB Space Gray - 03/2014
Apple iPhone 6s 64GB Space Gray - 10/2016

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od treysand » 18 bře 2015 08:38

MICKI2701000 : Applenovinky kopírují jenom co napíše LSA ... není tam nic víc ... Problém to je, ale je reklamovatelný ...
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od pavliczeck » 18 bře 2015 09:30

Problém to je, ale vyreklamovatelný. Takže má člověk počítat s tím, že si koupí zařízení za skoro 40 tisíc a bude ho muset dát na reklamaci, aby mu vyměnili displej? A co po záruční době? Takový notebook má vydržet 4-5 let. Nebo myslíte, že "opravený/vyměněný" displej se už kazit nebude???

Je to sériová vada u všech zařízení nebo jenom pár kousků?

Proč dávat takový peníze za MBP, když s tím do budoucna musíme očekávat potíže?
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od treysand » 18 bře 2015 09:58

pavliczeck píše:Problém to je, ale vyreklamovatelný. Takže má člověk počítat s tím, že si koupí zařízení za skoro 40 tisíc a bude ho muset dát na reklamaci, aby mu vyměnili displej? A co po záruční době? Takový notebook má vydržet 4-5 let. Nebo myslíte, že "opravený/vyměněný" displej se už kazit nebude???

Je to sériová vada u všech zařízení nebo jenom pár kousků?

Proč dávat takový peníze za MBP, když s tím do budoucna musíme očekávat potíže?
Protože nic lepšího na trhu není :-) a pokud jsi přímo závislý na Mac OS X tak nemáš ani na výběr :-) Každopádně já jsem si pořídil ještě další pojištění na macbook. Předpokládám, že ale nová řada 15ctek který budou na podzim už budou bez problémů.
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Uživatelský avatar
TomASI
Příspěvky: 279
Registrován: 08 srp 2013 13:11

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od TomASI » 18 bře 2015 10:15

Treysand: Díky za objasnění proč se ta vrstva "loupe" - teplo z ventilátoru. Já si říkal proč to mám sedřený dole u pantu, kde to čistím minimálně. :lol: Takže bych řekl, že to není čištěním, ale prostě více faktory dohromady. Můžu se ještě zeptat, jak rychle se to rozšiřovalo? Já si toho všiml celkem nedávno a zatím se to nějak nemění.

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od treysand » 18 bře 2015 11:40

TomASI píše:Treysand: Díky za objasnění proč se ta vrstva "loupe" - teplo z ventilátoru. Já si říkal proč to mám sedřený dole u pantu, kde to čistím minimálně. :lol: Takže bych řekl, že to není čištěním, ale prostě více faktory dohromady. Můžu se ještě zeptat, jak rychle se to rozšiřovalo? Já si toho všiml celkem nedávno a zatím se to nějak nemění.
Ono se to rozšiřuje poměrně pomalu. Já jsem si toho všimul protože půl dne mám macbook zavřený s externím monitorem a další půl dne mám notebook otevřený v kanceláři. Takže tak jsem si toho všimnul. Hnedka jsem to dal na reklamaci
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od pavliczeck » 18 bře 2015 15:09

Otázkou je, zda je reklamace řešením. Když dostaneš stejný displej, co to řeší? Že budeš mít za chvíli stejný problém?
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od Dalim » 18 bře 2015 15:57

treysand píše:Díky tomu ze ti to v pohodě vyreklamuji tak bych se s tím asi netrápil ;-)
Je třeba počítat s tím, že ti v záruční době vymění display, ale po záruční době již ne. A pokud by to udělali, je to jen jejich dobrá vůle, ale nelze s tím závazně počítat. Pokud ovšem nezmění Apple přistup k tomuto problému. A radit někomu zda koupí nebo ne takový výrobek kde očekává zásadní reklamaci, mi nepřísluší a každý musí ve své hlavě zvážit co je pro něj prioritou a co kompromisem.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od majkom » 18 bře 2015 15:58

uz nespamuj s tou istou otázkou dokola, dostanes novy display, možno uz bude novy tech, ak ne, vyreklamujes znova.. ak mas s tym problém, tak si mb pro nekup, ja som si ho tiez nekupil, z inych dovodod, ale nekupil, přitom sa mi ten stroj hodne pacil.. - to je pre pavliczka:)

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od pavliczeck » 18 bře 2015 16:11

To majkom:

Nevím, jestli se v Česku používá výraz "spam" jinak, než na Slovensku, ale myslím si, že jsme na diskusní fóru. A jestli nevíš co je "diskuse", tak zkus google.

Můj příspěvek je k tématu a nevidím důvod, proč ho nazývat spamem.

Pokud sis nekoupil MBP, určitě napiš tvůj důvod, který třeba pomůže ostatním při výběru. Mě se MBP i MBA líbí, ale notebook není věc se kterou chci chodit po městě v ruce a chlubit se "hléééé, mám Apple", ale očekávám od toho kvalitu. A za 40 tisíc (MBP 2015) očekávám stroj, který mi bude fungovat alespoň 4-5 let.

O co už vůbec nestojím tak řešit reklamace. Počítač nezapínám po práci, abych si přečetl co je nového, ale pracuji na něm. Že mi po roce vymění displej a za další rok budu na tom stejném nepotřebuji.

A ano, mám s tím problém, nedám takové peníze za něco, kvůli čemu budu mít další starosti a řešit jenom reklamace.

Protože se mi však MBP zalíbil, jsem na diskusním fóru, kde například čekám informaci o tom, že nový model to dělat nebude, případně je nějaká zpráva o tom, že Apple bude tyto displeje měnit za jiné s jinou technologií. To bych pak jednu reklamaci oželil, pokud bych však věděl, že to bude z hlediska displeje ta poslední.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od majkom » 18 bře 2015 16:19

a od koho momentalne tu informaci ocekavas? macbook pro 2015 je v predaji 10 dni, nik ti realne nepovie, ci za pol roku bude vykazovat tu istu vadu.. uz sme ti to tu psali, pravdepodobne bude, da sa pochybovat o tom, ze apple zmenilo vyrobnu technologiu, nikde to nepromovalo, není to redesign, smola. Ci je to reklamovatelne - odpověď si dostal, je. A ci to niekedy apple uzna jako vyrobnu vadu? Napis Cookovi, nik z nas netusi, Apple historicky nad niektorymi vyrobnymi vadami mavlo rukou a nikdy neuznalo, i nokedy uznalo... viac sa tu proste nedozvies, tecka.

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od Dalim » 18 bře 2015 17:32

pavliczeck píše:To majkom:

Nevím, jestli se v Česku používá výraz "spam" jinak, než na Slovensku, ale myslím si, že jsme na diskusní fóru. A jestli nevíš co je "diskuse", tak zkus google.

Můj příspěvek je k tématu a nevidím důvod, proč ho nazývat spamem.

Pokud sis nekoupil MBP, určitě napiš tvůj důvod, který třeba pomůže ostatním při výběru. Mě se MBP i MBA líbí, ale notebook není věc se kterou chci chodit po městě v ruce a chlubit se "hléééé, mám Apple", ale očekávám od toho kvalitu. A za 40 tisíc (MBP 2015) očekávám stroj, který mi bude fungovat alespoň 4-5 let.

O co už vůbec nestojím tak řešit reklamace. Počítač nezapínám po práci, abych si přečetl co je nového, ale pracuji na něm. Že mi po roce vymění displej a za další rok budu na tom stejném nepotřebuji.

A ano, mám s tím problém, nedám takové peníze za něco, kvůli čemu budu mít další starosti a řešit jenom reklamace.

Protože se mi však MBP zalíbil, jsem na diskusním fóru, kde například čekám informaci o tom, že nový model to dělat nebude, případně je nějaká zpráva o tom, že Apple bude tyto displeje měnit za jiné s jinou technologií. To bych pak jednu reklamaci oželil, pokud bych však věděl, že to bude z hlediska displeje ta poslední.
souhlasím s tebou ve všech bodech, diskuse je na místě ;)
já dal 60.000,- a už jsem díky tomu ztratil minimálně stejnou částku.....mrzí mě přístup Applu, že nepřiznají chybu.....každému je jasné proč.

Dalim
Příspěvky: 78
Registrován: 25 bře 2013 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od Dalim » 18 bře 2015 17:39

TomASI píše:Treysand: Díky za objasnění proč se ta vrstva "loupe" - teplo z ventilátoru. Já si říkal proč to mám sedřený dole u pantu, kde to čistím minimálně. :lol: Takže bych řekl, že to není čištěním, ale prostě více faktory dohromady. Můžu se ještě zeptat, jak rychle se to rozšiřovalo? Já si toho všiml celkem nedávno a zatím se to nějak nemění.
osobně si nemyslím že je to ventilátorem a teplem, nám se ten problém objevil právě v horní části u jednoho Maca a v oblasti trackpadu u druhého Maca. Pokud si vezmeš vlhký hadřík a budeš to chvíli čistit na místě s určitým tlakem, tak se to začne rozšiřovat.

Uživatelský avatar
TomASI
Příspěvky: 279
Registrován: 08 srp 2013 13:11

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od TomASI » 18 bře 2015 17:52

Dalim: Díky za tip, ale radši to zatím zkoušet nebudu :lol: :lol:

pavliczeck: Takhle byste si ale nemohl koupit nic, je to prostě stroj a tam nikdy nevíte co se pos...., nemusíte mít seškrábanou vrstvu, můžete mít špatné podsvícení, může vám odejít disk a dalších x věcí, ať už se jedná o Air, Pro, nebo cokoliv jinýho. A vzhledem k tomu kolik apple prodal Retin...

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od trevor12 » 18 bře 2015 18:35

prectete si laskave ty zahranicni diskuse, zdaleka ne vsem apple reklamaci uznal !!! MBP 15 retina nestoji 40 ale 55k ! tohle si nedovoli ani asus, acer u plecek za 8k ...

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od majkom » 18 bře 2015 19:06

trevor12 píše:prectete si laskave ty zahranicni diskuse, zdaleka ne vsem apple reklamaci uznal !!! MBP 15 retina nestoji 40 ale 55k ! tohle si nedovoli ani asus, acer u plecek za 8k ...
prestante byt hystericky, to ze niekto napise ze mu apple neuznal reklamaci bez toho aby ste realne videli ten konkretny macbook ma vypovedajucu hodnotu nula (vzorovy priklad: typek otrieakal macbook o zem a siel reklamovat coating;) - tu na fore najdete ludi ktori reklamovali a noproblem (a to prosim pelne v cr, nie v usa, kde je podpora xkrat vstricnejsi) Kazdopadne, pokial niekoho desi problem s antireflective coating (a image retention, a backlight bleeding, a skripajuci zadny kryt, a ..... ;))), tak je jednoducha rada, nekupujte a zijte v klidu ;D

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od trevor12 » 18 bře 2015 19:13

zatim jich je cca 500 a s drtivou vetsinou apple vyjebal ... pripravuji class action ... tezko radit nekupovat kdyz se vada objevi az po delsi dobe od koupe, apple asi vi moc dobre proc dava rocni zaruku na vec za 75k, hlavne je rozdil kdyz odejde disk a lcd panel kde bude vymena s praci kolem 1000 euro ... mne se 15 retina s dedikovanou grafikou 2012 moc libila, jeste ze jsem ji nekoupil ...

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od majkom » 18 bře 2015 19:16

az 500? ;))) pri milionovych predajoch;))) to by kazdy vyrobca bral, taku chybovost.. dalej plati co som pisal vyssie.. ja koncim, tu uz nic nove nevyriesite/me

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Antireflexní vrstva u Retina - časovaná bomba

Příspěvek od pavliczeck » 18 bře 2015 19:25

majkom: jaký máš prosím Mac?
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Odpovědět