MBP Retina - po delším spánku se neprobudí

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
magovec
Příspěvky: 7
Registrován: 01 srp 2012 20:42

MBP Retina - po delším spánku se neprobudí

Příspěvek od magovec » 15 lis 2012 15:15

Zdravím,

po posledním updatu mi MBPR dělá to, že když jej uspím (zavřu víko) a za chvilku otevřu tak v pohodě. Pokud jej ale nechám spát delší dobu (2-3 hodiny) tak se už neprobudí. Je třeba pak držet power 10 vteřin a tím provést reset = vše se ztratí, ale najede normálně a běží jak má. Toto dělá pravidelně a podezřívám, že se to stalo posledním AppStore updatem, kde byly 3 updaty najednou a jeden z nich byla nVidia drivers. Nemůžu to ale dokázat.

Je to pěkně otravné ztratit práci při každém přechodu (např do práce). Reset PRAM i SMC nepomohl.

MBP-R, ML 10.8.2, všechny updaty.

Díky moc za případné posunutí kam se koukat, pokud se to také někomu děje...

scorpi
Příspěvky: 113
Registrován: 31 črc 2012 04:19

Re: MBP Retina - po delším spánku se neprobudí

Příspěvek od scorpi » 15 lis 2012 19:04

Koukni sem, možná tady bude zakopaný pes. V článku se hovoří i o problémech při probouzení ze spánku.

http://www.cultofmac.com/201177/retina- ... ome-users/

Já teda ten update mám a problémy žádné.

magovec
Příspěvky: 7
Registrován: 01 srp 2012 20:42

Re: MBP Retina - po delším spánku se neprobudí

Příspěvek od magovec » 16 lis 2012 07:32

Článků je vícero

http://www.electronista.com/articles/12 ... rclocking/

ale bohužel více se zabývají throttlingem CPU než tím, že to mrzne při spánku. Je to pravděpodobně spojené a jen OPRAVDU doufám, že to není chtěný update, aby odstanili problémy s přehříváním apod.

magovec
Příspěvky: 7
Registrován: 01 srp 2012 20:42

Re: MBP Retina - po delším spánku se neprobudí

Příspěvek od magovec » 23 lis 2012 17:49

Zjistil jsem čím to je a našel workaround!

Stane se to tehdy, kdy mb přejde ze spánku do hibernace. Pokud zavřete víko mb usne. Po stanovené době se ale sám probudí (i když je zavřený) a provede hibernaci, tedy zapíše RAM na disk a usne znovu. Přesně v tuhle dobu se to celé kousne a už nejde zotavit.

Toto lze tak trochu "obejít". Stačí nastavit delší interval mezi spánkem a hibernací. By default je to 70 minut, což mi nestačí například při přejezdech. Když si nastavíte několik hodin, tak prostě dříve než zhibernuje ho stejně budete potřebovat a ze spánku se probudí v pořádku a ihned. Cenou za toto je, že i při spánku spotřebovává nějakou energii (jako když jen zavřete víko). Pro mě to ale je řešení dokud Apple/nvidia neopraví ovladače.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: MBP Retina - po delším spánku se neprobudí

Příspěvek od tlacenka » 24 lis 2012 23:31

Nebo vypnout autopoweroff pres pmset a nastavit take hibernatemode 0 -tim se bude uspavat jen do ram

Odpovědět