Čištění iMaca

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Čištění iMaca

Příspěvek od SobikSaabik » 21 lis 2012 21:59

zdravím,
mám iMaca Late 2009 3,06GHz Intel Core 2 Duo 21'' ( systém 10.6.8 ) a v levém horním rohu se objevuje na bílém pozadí docela viditelná šmouha a iMac se mi zdá celkem dosti hřeje, víc než dříve a taky pozoruji zvýšenou hlučnost chlazení.
Na některých inzertních serverech se objevují služby ohledně čištění. Čmouhy se dělají nejspíše na zadní straně displaye od prachu a navíc je to asi takové začouzené, takže z toho usuzuji, že v iMacu je uvnitř pěkný nepořádek. Existuje někdo ( třeb nějaký servis ), který by toto dokázal vyřešit, vyčistit bez problémů, rychle a za dobrou cenu? ;-)

Díky

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Čištění iMaca

Příspěvek od lulu » 21 lis 2012 22:01

Smouhy=vymena displeje

SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Re: Čištění iMaca

Příspěvek od SobikSaabik » 21 lis 2012 22:27

Hned výměna? Někde na netu jsem četl, že se to dá jen vyčistit a někdo to dokonce dělá na kšeft. Mě spíše zajímalo, jestli to nedělá nějaký ofiko apple servis - to čištění. Není to šmouha jako vada pixelů - na spodním plátu displaye, se prostě tvoří začouzené čmouhy - je to místo výdechu horkého vzduchu z počítače a myslím, že to ej kousek od zdroje, který se taky docela hřeje.
Ale také by mě zajímalo čištění toho vnitřku - nejspíše to tam je slušně zaprášený, takže se to hůř chladí. To dělají servisy?

Uživatelský avatar
Laado
Příspěvky: 131
Registrován: 30 črc 2012 23:03
Bydliště: SK

Re: Čištění iMaca

Příspěvek od Laado » 22 lis 2012 08:34

Tiez som mal tento problem. Vyriesil som to doma sam za 10 min. Pozriem link na navod. Bal som sa do toho pustit, ale predne sklo nie je sklo ale polykarbonat. Takze ziaden problem, ale aj napriek tomu treba robit opatrne. Kazdopadne bez latexovych rukavic nedoporucujem pracovat, ucapkate ho. Treba dobru handru, mikrovlakno a jemny stetec, pouzil som z foto techniky na cistenie objektivu a filtrov od prachu. Je potrebny na docistenie v rohoch kde handra nezaberie. Vhodne je pred celou akciou umyt "sklo" zvonku ked drzi. Menej roboty a risku budete mat ked "sklo" bude dole. Tu je link: http://youtu.be/9cHMHzq5E5I

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Čištění iMaca

Příspěvek od Schumi » 22 lis 2012 10:48

Měl jsem stejný problém, ale vyčištění nepomohlo, ty skvrny jako by byli uvnitř displeje ...
Nakonec jsem ho prodal a koupil novější iMac. :lol:

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Čištění iMaca

Příspěvek od lulu » 22 lis 2012 11:54

presne, skvrny jsou mezi polarizakem a displejem. Apple displeje vymenuje za zapecetene po obvode, aby k problemum nedochazelo.

SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Re: Čištění iMaca

Příspěvek od SobikSaabik » 23 lis 2012 11:07

No tak já to asi vydržim, je to jen v levo nahoře, kde je jen lišta a popř. palety - takže mi to nějak moc obraz nekazí.
A doufám, že se to nebude dál rozšiřovat. Spíš bych uvítal nějaké to čištění zbytku vnitřku...

Petr_dr
Příspěvky: 192
Registrován: 17 srp 2012 17:18

Re: Čištění iMaca

Příspěvek od Petr_dr » 23 lis 2012 11:37

Mám přesně stejného iMaca, lehké skvrhy vlevo nahoře se mi taky oběvili. Už jsem si na to zvikl a je to v poho. četl jsem různá fora a někomu se to podařilo vyčistit a někomu ne. já to zatím nezkoušel. Záleží asi kde se ten prah usadí a zda se už zapekl nebo ne. Co se týče větráku tak jsme to vyřešil ta, že jsem si stáhnul smcFanControl na ovládání otáček větráku a když jsem to poprvé zapnul na plné obrátky, tak ze zadní štěrbyny vylétl mrak prachu a jedna moucha :) když potřebuji dělat něco náročnějšího, tak si jen lehce zvýším otáčky a pustím muziku a chladí to nádherně a nepřehřívá se to.

SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Re: Čištění iMaca

Příspěvek od SobikSaabik » 25 lis 2012 12:46

SmcFan control mi nefunguje moc dobře, jdou nastavit jen minimální otáčky, ty nastavím, dám save a větráky se pořád točí stejně. Neexistuje nějaká aplikace, která by otáčky regulovala ihned a ne jen minimální?

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Čištění iMaca

Příspěvek od Bianchi » 25 lis 2012 15:15

Tohle je známá závada. Řeší se skoro všude na fórech. Někdy je prach jen za krytem na displayi. Tedy pokud už nemáte iMac v záruce (jinak doporučuji autorizovaný servis, kde mají komoru s odsáváním vzduchu), stačí vzít třeba držák na auto navigaci, přisát ke krycímu sklu iMacu a sklo opatrně sundat.Je opravdu třeba použít rukavice. Následně vnitřní část skla i povrch displaye vystříkat stlačeným plynem (např. Clean IT). Pokud to nepomůže, tak je prach mezi vrstvami LCD a není sranda vrstvy rozebrat a vyčistit bez následného poškození LCD. Tedy pár lidí si takhle úplně znehodnotilo display.


Slušný článek je zde viz http://www.mujmac.cz/rubriky/informace/ ... ac-59177cz

Odpovědět