klavesnice MacBook air mid 2011

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
bery
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2012 23:33

klavesnice MacBook air mid 2011

Příspěvek od bery » 21 zář 2015 19:59

Dobry den,
shanim klavesnici (nejlepe ceska lokalizace) pro MacBook Air MID 2011, 13", i5. Dle internetu se vetsinou prodava cele predni viko i s napevno pridelanou klavesnici, ale lze i vymenit samostatnou klavesnici trosku hrubsim zpusobem.

Chtel bych poprosit o radu kde v CR poptat nebo objednat klavesnici nebo cele viko i s klavesnici.

Dekuji

Edgar_Edgarovicz
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 21:18
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: klavesnice MacBook air mid 2011

Příspěvek od Edgar_Edgarovicz » 22 zář 2015 09:20

Dobry den.

Cely CZ topcase lze sehnat pres autorizovany servis za cca 8000kc s DPH a praci. Pokud potrebujete doplnit na UK/US klavesnici ceske znaky, lze je nechat vygravirovat, vim ze to delaji nejake spolecnosti v Praze. Posledni moznosti co mne napada je, ze stavajici klavesnice je nefukcni nebo nefunguje korektne. V tomto pripade mohu nabidnout vymenu klavesnice vc. prace do 3000kc.
http://www.fixbook.cz ; https://www.facebook.com/fixbook.servis/ ; servis@fixbook.cz

Profesionální Apple servis zabývající se opravami MACů na součástkové úrovni již 15 let. Přímý zhotovitel oprav pro mnoho servisů v ČR.

Uživatelský avatar
Jurasch
Příspěvky: 259
Registrován: 01 dub 2013 16:14

Re: klavesnice MacBook air mid 2011

Příspěvek od Jurasch » 22 zář 2015 17:27

A uměl byste i vyměnit německou klávesnici za českou na Airu 11"? O gravirování vím, ale je to až ta poslední možnost ;-)

Edgar_Edgarovicz
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 21:18
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: klavesnice MacBook air mid 2011

Příspěvek od Edgar_Edgarovicz » 22 zář 2015 19:14

Bohuzel umim sehnat pouze US/UK klavesnice. Pokud zakaznik jiz ceskou ma a treba po vytopeni kapalinou nefunguje, dodam UK/US klavesnici a prendam jednotlive klavesy z puvodni CZ klavesnice. Zakaznik tak dostane novou klavesnici s puvodnima svyma klavesama.
http://www.fixbook.cz ; https://www.facebook.com/fixbook.servis/ ; servis@fixbook.cz

Profesionální Apple servis zabývající se opravami MACů na součástkové úrovni již 15 let. Přímý zhotovitel oprav pro mnoho servisů v ČR.

bery
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2012 23:33

Re: klavesnice MacBook air mid 2011

Příspěvek od bery » 22 zář 2015 21:02

Edgar_Edgarovicz píše:Dobry den.

Cely CZ topcase lze sehnat pres autorizovany servis za cca 8000kc s DPH a praci. Pokud potrebujete doplnit na UK/US klavesnici ceske znaky, lze je nechat vygravirovat, vim ze to delaji nejake spolecnosti v Praze. Posledni moznosti co mne napada je, ze stavajici klavesnice je nefukcni nebo nefunguje korektne. V tomto pripade mohu nabidnout vymenu klavesnice vc. prace do 3000kc.
Dobry den,
omlouvam se, zapomnel jsem zminit duvod :) ano, klavesnice je castecne nefunkcni nejspise z duvodu navlhnuti a koroze. Presneji znaky ERTYUIO. Moznost objednani US klavesnice a "precvakani" ceskych znaku me vubec nenapadla :) Dekuji za Vasi nabidku, ozval bych se Vam v prubehu pristiho tydne.

VenMac
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2015 16:56

Re: klavesnice MacBook air mid 2011

Příspěvek od VenMac » 08 říj 2015 17:11

Ahoj všem,
již to je přes rok, co jsem také stal hrdým a nadmíru spokojeným uživatelem macbooku air 13. Včera mne však potkala nemilá věc, když se po použití s mokrýma rukama rozbil. O co se jedná? Pravý Shift neslouží jak by měl - při jeho stisknutí se začne spouštět Launchpad!! Děje se to zpomaleně (jako když držíte shift a kliknete na tlačítko Launchpad), stejně tak při stisknutí Launchpadu probíhá objevování velmi pomalu.
Nejsem první, komu se to stalo, našel jsem dvě anglická fóra, kde se to řešilo, ovšem bez výsledku. Prosím tedy o radu někoho z Vás - o tam, že to je HW asi netřeba diskutovat (dělá to na všech užiatelích, externí klávesnice chodí dobře, vím, že jsem se k tomu nechoval správně..), že? Poradí mi někdo, koho oslovit ohledně výměny klávesnice? (Ač to jde používat zlobí mě to.) Či doporučujete pustit se do toho sám? Nebo půjde tato opravit? Ještě problém - mám ruskou klávesnici, rád bych ji vměnil za českou, alespoň se to udělá při jednom (budu-li nucen klávesnici měnit).. Budu muset měnit TopCase? A pokud - seženu levněji než za 8k?

Přesný typ je: MacBook Air (13palcový, polovina roku 2013)
Sériové číslo: C17LD9WPF5V7

S díky a přáním hezkého dne
Vašek

bradman
Příspěvky: 223
Registrován: 04 srp 2012 07:52
Bydliště: Brno

Re: klavesnice MacBook air mid 2011

Příspěvek od bradman » 09 říj 2015 10:07

U MacBook Air nedoporučuji výměnu svépomocí. Každopádně výměna u nás je zhruba za půlku ceny co stojí topcase. Doprava zdarma, objednávka na http://macbookservis.cz/doprava-zdarma

Uživatelský avatar
tvrabec
Příspěvky: 126
Registrován: 17 srp 2012 14:48
Bydliště: CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: klavesnice MacBook air mid 2011

Příspěvek od tvrabec » 12 říj 2015 13:12

bery píše: ano, klavesnice je castecne nefunkcni nejspise z duvodu navlhnuti a koroze. Presneji znaky ERTYUIO.
Připojím se k tomuto tématu.

Mám totožný problém, přesně tyto znaky mi občas píši a občas nepíši. V ITS tvrdí, že jde o SW závadu, čemuž moc nevěřím. Když už jsou v tomhle vláknu fundované servisy - nakolik přijde taková oprava?

Air 13" CZ, ofic.

Někdy píšou třeba týden bez problémů a pak půl dne ani znak ... stačí párkrát uspat/probudit a píšou zase.
Apple platform user since 2011
Atlassian Solution Architect & Consultant

Muredsandres
Příspěvky: 8
Registrován: 07 lis 2012 22:48

Re: klavesnice MacBook air mid 2011

Příspěvek od Muredsandres » 21 led 2018 22:32

Ahoj všem,
obnovuji toto vlákno.
Mám stejný problém, MB Air 13 Mid-2011, nefunkční klávesy qwertzuio. Jsem z jihu Čech, potřeboval bych to vyřešit urgent.
Rada kam to nejlépe dát.

Díky
Macbook Air 13" Mid 2011 256GB SSD, i7
iPhone 6S 64GB Black

Uživatelský avatar
tvrabec
Příspěvky: 126
Registrován: 17 srp 2012 14:48
Bydliště: CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: klavesnice MacBook air mid 2011

Příspěvek od tvrabec » 22 led 2018 16:40

Muredsandres píše:Ahoj všem,
obnovuji toto vlákno.
Mám stejný problém, MB Air 13 Mid-2011, nefunkční klávesy qwertzuio. Jsem z jihu Čech, potřeboval bych to vyřešit urgent.
Rada kam to nejlépe dát.

Díky
Ahoj,
můj nakonec skončil v autorizovaném servisu, po diagnostice zjišťělo že je to klávesnicí.
Pán se ptal co jsem do ní vylil, no nevylil jsem do ní nic. Jen mám hodně agresivní pot a potí se mi prakticky jen dlaně ...
Oprava za 3500 :-/
Apple platform user since 2011
Atlassian Solution Architect & Consultant

Odpovědět