iMac 27" 5K - Problém samovoľné vypínanie

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
veducki
Příspěvky: 17
Registrován: 28 úno 2013 09:04

iMac 27" 5K - Problém samovoľné vypínanie

Příspěvek od veducki » 03 kvě 2016 05:56

Ahojte.

Chcel by som sa spýtať,či niekto nemal takýto problém.Občas sa mi stáva ,že pri práci,sa iMac 27"5K , z ničeho nic sám vypne,a potom nejde zapnúť, pomôže len vytiahnutie z el.siete na minútu ,alebo viac, a potom iMac nabehne..Ked vytiahnem el.šnúru ,len na pár sekúnd,tak sa nezapne, musí to byť minúta a viac, nemal niekto takýto problém ? Neviem či to bude HW problém,ale nič iné ma nenapadá.Mimochodom,nemusí to byť ani nejaká náročná operácia na iMac-u, vypne sa to i pri bežnom surfovaní na webe.Takže o nejakej zátaži,nemôže byt reč.

ďakujem.

Martin.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iMac 27" 5K - Problém samovoľné vypínanie

Příspěvek od Honza.Mac » 03 kvě 2016 07:01

Zkusit SMC a PRAM reset, viz. tady návod.
Pokud nepomůže zlepšit stav a závada bude přetrvávat, tak pak na servis.


Sent from my iPad using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: iMac 27" 5K - Problém samovoľné vypínanie

Příspěvek od Schumi » 03 kvě 2016 07:08

Můžeš zkusit i Apple diagnostics test, zdali nahodou nějaký problém neobjeví : https://support.apple.com/cs-cz/HT202731

veducki
Příspěvky: 17
Registrován: 28 úno 2013 09:04

Re: iMac 27" 5K - Problém samovoľné vypínanie

Příspěvek od veducki » 04 kvě 2016 01:58

Vďaka za rady, vyskusam ci to pomoze.

veducki
Příspěvky: 17
Registrován: 28 úno 2013 09:04

Re: iMac 27" 5K - Problém samovoľné vypínanie

Příspěvek od veducki » 02 čer 2016 21:31

Ahoj.

Mám prosbu o radu,ako ďalej,a co mám robiť,alebo je mozne niekde ,niekomu npísat ,najlepsie priamo pobocke Applu ,ak to vobec pomoze ? Lebo uz mám toho v priebehu jedneho mesiaca dost,nakolko odchádza moj iMac 27 5K CTO v hodnote 3000 € dnes 3.krát do servisu.. Asi pred mesiacom som prosil tuto na fore o radu,nakolko sa moj Imac 27" 5K,zacal samovolne vypínat.Tak som ho poslal v záruke do specializovaneho servisu, u Nás na Slovensku je to swissservice v BA.Prvá závada v servise,bola to, samovolne vypínanie čo sa aj prejavilo,a bola vymenena tusim zakladna doska a zdroj ,presne znenie je vymena tohoto : Board, 4.0 GHz, 2GB 661-0019 a Power Supply Unit 661-7886. Ok, bral som to,to sa stáva, iMac by mal byt už teraz ok..Kurierom po tyzdni mi bol doruceny ,tak som ho vybalil,a nasledne zapol.Prvy den ok, no na druhy den,ked som prisiel z prace, skusam zapnut iMac, a nic,jednoducho nechcel nabehnut.stlacam tlacidlo zapnutia,nic sa nedeje,len ext.HDD disk,ktory sluzi ako zalozny pre TM ,ako keby preblikovala ledka napajania,jednoducho dostaval napajanie,od iMacu,ale len na kratucku chvili,a cvakal stale dookola.Tak som iMac,len vytiahnutím z el.siete vypol,inac to neslo,bal som sa aby sa neposkodil HDD.Skusam opat zapnut a stale dokola.Inac,to neslo,az na piaty pokus,sám nabehol.No super,skusam este pár minut,ok, ide.Nechal som ho v pohot.rezime-spanku a siel spať.O par hodin,neskor ,uz bola noc,zacal vydavat kratkodobe pískanie,takze sam od seba zacal pípat.Pomohlol len vypnutie z el. siete a zaslal hned dalsi den do servisu...Takze odoslal,som do servisu s inou zavadou,uz druhykrat -- ze nejde zapnut,a problemom pípania, Po druhom tyzdni v sevise ,mi vcera dosiel zo servisu s vyjadrenim,ze chyba sa zo zaciatku prejavovala,,ale ze ked technik vybral neoriginale RAM-ky, zn.Kingston,tak iMac fungoval skoro tyzden bez problemov a bez vypadkov.Mimochodom,tie RAM.ky pred tym bezali asi rok v kombinacii s originalnymi v pohode.. A t akisto boli kupovane a nainstalované technikom v predajni do IMacu,priamo v istores.,offic. predajni kde sa Apple vyrobky predavaju..KEd vcera Imac dosiel zo servisu druhykrat, tak ma skoro isiel slak trafiť, zapinam Imac, a on po zapnutí ,len vydava v kratkych intervaloch 3.krat pípanie,za sebou.ako keby vadne ,alebo ziadne RAM-ky .. Volam Technika do Swisservisu v Bratislave, 3krat s nim rozpravam,on stale,ze unho prebehol test,ok.a ze vsetko je to neoriginalnymi RAM-kamai,ktore pred tym rok isli,.Tak som vybral neoriginalne RAMky ,a nechal len origo -povodne, problem zasa ten isty, iMac nejde nabehnut,len pravidelne Pípanie..Uz si neviem,rady, technik je dost nepríjemny,vraví,ze neviem zalozit RAM.a ze som ich slabo zacvakol,co je hlupost,RAM.su osadnene ok,len Originalne, a skusam v slote 1 a 3, a takisto 2 a 4.,tak isto aj samotnu orig.RAMj aj neorig.samotne,proble ten isty..Ja som si 100% isty, ze problem zasa nebol uz druhykrat odstraneny v servise ako mal byt ! ,Nasledne balím iMac a odchadzam do predjane kde som ho kupil,mimochodom je to v inom meste ako je servis.Tam skusaaju vlozit uplne nové RAMK-originalne a nefunguju ani tieto.Takze problem nie je u mna., a uz som s toho dost znechutený.Je mozne niekde ,niekomu napísat,myslim tym spolocnosti Apple, lebo uz si s ním neviem rady.A hlavne so servisom,ktory mi druhu zavadu neuznal,a napísal ze problem bol v neoriginalnych Ramkach, co je podla mna hlupost.! Zajtra posielaju IMac z predajne v KE do servisu v BA v priebehu jedneho mesiaca uz tretíkrat !!

ďakujem.

badjan
Příspěvky: 1
Registrován: 14 úno 2017 11:32

Re: iMac 27" 5K - Problém samovoľné vypínanie

Příspěvek od badjan » 14 úno 2017 11:38

Ahoj veducki,
ako si dopadol? vidim, ze tvoj post je uz trosku starsi.
mam ten isty problem so samovolnym vypinanim.
dnes som ho zaniesol do mzone aby to poriesili (uz 2 -krat). prvy krat - "bez zavady a tym padom bez vymeny" jedine co spravili preinstalovali OS. Trvalo to asi 2 dni kym sa problem prejavil znovu. Dnes sa ma spytali ci si to nechcem sam odniest do servisu aby som usetril cas. Tak som im povedal, ze u nich som to kupil oni nech sa staraju.
Tak som zvedavy, co vymyslia, ale neocakavam nic prevratne a ak ho tam budem musiet zaniest aj 3x tak uz nebudem velmi kludny.

Petrr
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2020 09:17

Re: iMac 27" 5K - Problém samovoľné vypínanie

Příspěvek od Petrr » 01 říj 2021 18:39

Ahoj mám stejný problém s Imac 27 2015 ( samozrejme jiz neni záruce ).
Zkusil jsem snad vše po SW stránce a vyměnu RAM. Proste se někdy vypne za 5 minut někdy za den.
Prosím o pomoc co kumu tedy pomohlo.
Děkuji

Odpovědět