Macbook Pro 09 se samovolně vypíná

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
.Honza.
Příspěvky: 12
Registrován: 16 zář 2014 21:23

Macbook Pro 09 se samovolně vypíná

Příspěvek od .Honza. » 30 zář 2016 23:45

Ahoj,

moc prosím o radu. Mám Macbook Pro 2009, již delší dobu jsem ho používal se špatnou baterií = jen na nabíječce, měl jsem tam os x yosemite a vše ok. Pak mě ale napadlo, že ho mu dodám svěží dech. Koupil jsem 512gb ssd samsung 850, novou origo baterii, 8gb ram v alze pro mac, vše jsem tam dal zapl macbook, vše ok, super. Ale když jsem zapnul iMovie tak se mac vypnul. Z ničeho nic byl dole během sekundy. Nejdřív mě napadlo, že to je baterkou. Nabil jsem ji do plna, ale pořád to stejné. Pak jsem ji tedy vrátil, nejdřív jsem koupil neorigo baterku Patona z czc. Tu jsem jim vrátil a koupil jsem dvakrát dražší z Applemix. Dám jí tam, zapnu macbook a ta samá chyba znovu. :(

Můžu klidně hodinu surfovat v safari, pak kliknu imovie a je dole. Ale ne vždy v samém místě. Jinak se to chová když sem na nabíječce, když pouštím něco jiného. Kdyby to bylo vždy v zátěži tak neřeknu, ale někdy spustím všechny možné programy a chci nasimulovat chybu a nic. Vždy se mi to ale povede takto vypnout cca do 5 min klikáním na vše možné a hlavně zapíná a vypínání imovie.

Dal jsem to do servisu theMac, tam udelali diagnostiku a rekli mi, ze se s tim jeste nesetkali a ze to dela muj zastaraly imovie. Tak jsem ho odstranil, dnes jsem si pro Mac byl, koupil jsem si nove imovie, stahnu to... A zase to samé. Koukám do konzole ale nevim co hledat, neumim tam filtrovat a nepoznam co je ta chyba, nevim jak by mela vypadat.

Stare ramky jsem tam ted vratil, chyba stejna. OS X uz jsem zkousel preinstalovavat xkrat. A v servisu zkousel nabootovat z jineho disku a stejne to spadlo takze to nebude ani diskem,ani baterkou.

Ted jsem tam dal stary hdd disk a vypnuti se zatim nekoná. Tak to může být diskem? :/ Mám ho reklamovat nebo jen apple nemusí mít rád samsung 850?

Napadá vás něco prosím? Děkuji moc
Honza

.Honza.
Příspěvky: 12
Registrován: 16 zář 2014 21:23

Re: Macbook Pro 09 se samovolně vypíná

Příspěvek od .Honza. » 01 říj 2016 18:39

Tak to dělá i ten starý disk. Takže mě napadá, že to může jedině být něco na zákl. desce. Jestli nemá nějaké čidlo proti přehřátí a takhle se občas sepne?

lucnikonik
Příspěvky: 168
Registrován: 13 črc 2014 17:14
Bydliště: Praha

Re: Macbook Pro 09 se samovolně vypíná

Příspěvek od lucnikonik » 02 říj 2016 11:37

čidla na teplotu ten stroj má, dokonce několik :-) -

jen dotaz, když jste mu dával RAM a SSD, napadlo Vás ten počítač vyčistit ? myslím tím alespoň profouknout chladič stlačeným vzduchem ? svého dědka ho jednou měsíčně profouknu a jednou za půl roku "přepastovávám" - je to sice nepohodlné, ale alespoň mám jistotu, že se nepřehřívá :-) - jestli jste nedělal čištění, aspoň ho profoukněte stlačeným vzduchem a otestujte, zda se bude vypínat dál :-)

P.S. jen u chlazení má můj dědek celkem 3 čidla - dvě na šasi, jedno přímo uprostřed chladiče :-)
MBP 15" Late 2007, C2D, 6GB, 1TB SSD, 750GB WD 7200ot., OS X El Cap. (A1226) - "Dědek"
MBA 13" Late 2012, i5, 8GB, 250 GB, Monterey (A1466) - "Prcek"
MBP 15" 2018, i9, 32GB, 1TB, Sonoma (A1990) - "Pracant"

.Honza.
Příspěvky: 12
Registrován: 16 zář 2014 21:23

Re: Macbook Pro 09 se samovolně vypíná

Příspěvek od .Honza. » 03 říj 2016 00:12

Profouknul jsem, ale nepřepastoval. Zítra tedy udělám, děkuji za tip. A pak ho zase dám někam do servisu. :/ Když to nepomůže.

lucnikonik
Příspěvky: 168
Registrován: 13 črc 2014 17:14
Bydliště: Praha

Re: Macbook Pro 09 se samovolně vypíná

Příspěvek od lucnikonik » 04 říj 2016 23:24

ještě jsem si ex post uvědomil - co je to přesně za model ? je-li v tom grafika nvidia 9400M, tak to vypínání může bohužel být i pomalu ale jistě umírající grafika :-(

pokud nepomůže přepastování, zkuste se obrátit na místního člena Edgar Edgarovicz, který je hodně chválen (bohužel neměl jsem zatím možnost otestovat jeho služby sám, neb opravy notebooků mi dělá dlouholetý známý (a výborně za slušné ceny) a na rovinu řečeno - je mi blbý mu nedat práci, když mi opravy dělá jak pro kamarády, tak pro zákazníky ve špičkové kvalitě za dobré ceny a navíc se známe ccca 15 let minimálně).
MBP 15" Late 2007, C2D, 6GB, 1TB SSD, 750GB WD 7200ot., OS X El Cap. (A1226) - "Dědek"
MBA 13" Late 2012, i5, 8GB, 250 GB, Monterey (A1466) - "Prcek"
MBP 15" 2018, i9, 32GB, 1TB, Sonoma (A1990) - "Pracant"

Odpovědět