Odpalovanie napájacieho kábla

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
ZoVa
Příspěvky: 25
Registrován: 17 lis 2014 11:51

Odpalovanie napájacieho kábla

Příspěvek od ZoVa » 15 říj 2016 08:56

Vážení páni, vedeli by ste mi prosím povedať Váš názor na túto nepríjemnosť? V poslednej dobe sa mi stalo, že už tretí napájací kábel do iMacu (r. 2013) 27", sa mi odpáli. Z ničoho nič sa vypne počítač a koniec. Naštartovať to nejde. Vymením kábel a počítač zase pracuje normálne. Ale aby sa v pomerne krátkom intervale (posledný polrok už tretí kábel) odpaloval, sa mi nepozdáva. Kábel mám zapojený do záložného zdroja. Zapojenné k iMacu mám Capsulu a externý monitor Eizo SX2762W. Niekedy pripájam ešte dva zálohovacie disky, ale len na chvíľu kvôli zálohovaniu, potom ich vypnem a niekedy tlačoareň na fotky -tá teraz tiež nebola zapnutá. Prepálenie káblu sa mi stalo, keď som nemal okrem Capsule zapojené nič iné. Kábel viac nefunguje ani na iných zariadeniach.
Za radu ďakujem vopred.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpalovanie napájacieho kábla

Příspěvek od rony » 15 říj 2016 09:40

predlzovacka na jedinej zasuvke viacero dalsich zariadeni?

toto si prioritne over ci ti privod elektrony vobec stiha vacsie mnozstvo zariadeni.

vyskusaj bez toho zalozneho zdroja, moj nazor je ze mozno ten nestiha ved imac je aj obrazovka a ten zalozny zdroj mozno nevladze udrzat aj ten pokope.

ak to vsetko dalsie mas este popripajane tak by som sa zameral na tieto dve veci:

rozvod elektriny k zasuvke kde to vsetko mas narvame ale hlavne ten zalozny zdroj co nie je poddimenzovany na to mnozstvo veci.

podla mna mat monitory na zaloznom zdroji je zbytocnost, nie?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

ZoVa
Příspěvky: 25
Registrován: 17 lis 2014 11:51

Re: Odpalovanie napájacieho kábla

Příspěvek od ZoVa » 15 říj 2016 11:38

Vďaka, skúsil som to prepojiť tak, aby záložný zdroj nebol preťažený. Uvidíme, či to vydrží.

Odpovědět