Time Machine - Time Capsule vs Synology

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
jndm
Příspěvky: 16
Registrován: 24 říj 2015 11:43

Time Machine - Time Capsule vs Synology

Příspěvek od jndm » 11 pro 2016 18:55

Zdravím,
s tím jak Apple skončil s Airporty a tím i s Time Machine tady spousta lidí doporučuje Synology. Jsem uživatelem Synology už spoustu let, ale asi něco dělám špatně, protože ty zálohy jsou totálně nespolehlivé.

Každých pár měsíců dostanu hlášku že záloha byla ověřena a že nevyhovuje a má se udělat nová. Ani tak mi nevadí že vytvoření trvá dlouho, ale vadí mi že ztrácím historii. Souběžně zálohuju i na USB a tam mám nejstaší zálohu z roku 2015. Na Synology z prosince 2016.

Děje se to na staré DS 207 i na nové DS 215, mezitím už došlo i k výměně např. routeru. Synology je k routeru připojené kabelem, Macbook kombinací kabelu a Wifi.

Dá se udělat něco aby zálohy byly trvanlivější? Nijak zvlášť jsme to nenastavoval, použil jsem postup od Synology.

Je tu vůbec někdo kdo by měl funkční třeba roční zálohu na Synology?

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Time Machine - Time Capsule vs Synology

Příspěvek od kmarty » 11 pro 2016 21:24

Mel jsem. Uz nemam (smazal jsem ji a u novyho mbp jsem zacal od prazdna)

Tebou popisovane se mi kdysi delo taky a vyresil jsem to dost humpolacky - proste jsem smazal kompletne jakoukoliv existenci o TM na Synology (vcetne, nebo spis zejmena, smazani sparsefile na Synology) a nastavil zalohovani znovu. Od te doby to drzelo jak helvetska vira.
Asi byl ten sparsefile nejak nakoply a Mac nebyl schopen jej opravit.

Odpovědět