MacBook Pro 2016 TB

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Michal27
Příspěvky: 4
Registrován: 28 pro 2016 17:54

MacBook Pro 2016 TB

Příspěvek od Michal27 » 28 pro 2016 17:55

Kdyby nekoho zajimalo cokoliv ohledne noveho MacBooku pro s TouchBarem, dejte vedet. Mam variantu 13" i5/16/512.
Prvni dojmy jsou vyborne. Kvalita zpracovani bezkonkurencni, vetsi touchpad je super a palm-rejection funguje 100%. TouchBar zatim osahavam - v nekterych aplikacich je to parada, jinde zbytecnost. Obrazovka - pouhym okem parada - dle mereni na notebookchecku neni displeje s vetsi presnoti barev a vetsi svitivosti, takze take spokojenost.

Co je mirnejsi zklamani. 10h na baterii pouze pokud je zatez naprosto minimalni. Pri me kancelarine a internetu - 7-8max. Jakmile se do toho vlozi lozeni na facebook a koukani na YouTube - spis tak 6-7hodin.

Klavesnice je ok, ale je to o zvyku. Kdyz jsem si to byl osahat v iStylu, myslel jsem, ze to kvuli ni nekoupim, ale nakonec jsem tomu dal sanci a zvykl jsem si, ze se mi na ni ted pise lip, nez na stare s velkym zdvihem. Takze doporucuji nedat na prvni dojmy v obchodu, ale dat tomu cas.
TouchID parada - funguje to 100%, asi jako na iPhonu.

USC-C porty - mam jen jednu redukci (multiport na HDMI,USB-A,C) a vystacim s tim. Lze koupit krasne docky, ale ja nejak uz u minuleho notasu zjistil, ze vetsinu taham vzduchem a jedine, co zamrzi je asi pro fotografy absence ctecky karet.
MagSafe - to mi nijak nevadi - nabijim ted z monitoru a nemusim tedy zapojovat vice kabelu.

To je v kostce vsechno, co me napada. Penez nelituji,minulou Retinu 2012 13" jsem poslal dal v rodine a funguje zcela bezchybne - dokonce baterie ukazuje 96% kapacity po asi 980nabijecích cyklech a notebook je stale svizny, vydrzi a po vycisteni vypada jako novy - zadne vrzani, zadne vule v kloiubech apod. Proste je jako novy. To minuly Dell po ctyrech letech uz byl v rozkladu a to se jednalo o radu Latitude.
Je to proste kauf na spoustu let.

bobisek
Příspěvky: 58
Registrován: 30 črc 2016 14:07

Re: MacBook Pro 2016 TB

Příspěvek od bobisek » 29 pro 2016 12:19

Souhlas, při dnešním výkonu a zpracování, můj Macbook Air 2013 je stále jako nový, funguje..


Čekám až budou skladem 256 GB s Touchbarem a přecházím ..takový komp vydrží 5-6 let..

toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Re: MacBook Pro 2016 TB

Příspěvek od toncek » 30 pro 2016 09:18

Michal27 píše:...po vycisteni vypada jako novy...
Tohle mě zajímá. Mám doma taky starý macbook (z roku 2008) ovšem stále funguje a na internet, případně office je více než použitelný. Za ty roky už je trošku zašlý. Kde jsi ho nechával vyčistit? Jde o vyčistění vnitřku od prachu nebo nějaké povrchové čištění? Povrch už je totiž trošku zašlý a zasloužil by si přeleštit ;)

Michal27
Příspěvky: 4
Registrován: 28 pro 2016 17:54

Re: MacBook Pro 2016 TB

Příspěvek od Michal27 » 30 pro 2016 18:01

Ja ho vycistil normalne lestidlem na okna a jelikoz jsem pouzival neoprenove pouzdro od zacatku, tak nikde nebyly ani oderky. Jinak zevnitr jsem ho take vycistil - za cele 4 roky pouze jednou a to rok zpatky, kdyz jsem menil disk (ze 128 za 480Gb OWC disk). Klasicky vzduch ve spreji a vyfoukal jsem to - nijak jsem to nerozebiral vic a toho prachu tam subjektivne moc nebylo.
U novych MacBooku na to pozor - vymenit to nejde. Proto jsem rovnou sel do 512Gb, i kdyz asi i 256 bych to dal, jen bych musel vic dat tahat z cloudu.

Odpovědět