Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virtuaL

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Hany
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2017 19:50

Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virtuaL

Příspěvek od Hany » 14 dub 2017 20:42

Zdravím,
Mám takový dotaz ohledně chodu programu Helios Orange, který v práci potřebuji pouze k občasnému schvalování faktur a vydávání objednávek, tzn. jednou denně bych program použil na několik minut. Tento program jde spustit pouze na win. Dotazoval jsem se technika z Helios Orange, že jsem našel tyto možnosti:

1. Každý Mac je v základu vybaven tzv. BootCamp. Do tohoto systému nainstalovat WIN a při restartu lze zvolit, jestli bootovat do prostředí Mac OS, nebo WIN. (Tento způsob je používán vyjímečně.)

2. Nainstalovat virtuální prostředí (nejčastěji Fusion nebo Parallels), pak jde souběžně pracovat v prostředí Mac OS i WIN. (Tento způsob je používán většinou.)

3. Použít vzdálenou plochu, např. přes TunnelBlick.

4. Pro připojení na Windows server 2012 lze použít Microsoftí RDP přímo z Apple Storu.

a odpověděl mi následující:

Dostupné možnosti jste popsal v zásadě velmi přesně, není skoro co dodat. Helios je standardní „Win32“ aplikace, takže její nativní běh na jiných platformách (kromě Mac OS třeba na Linuxu) zkrátka není jednoduše možný. Vždy by se jednalo o nějakou formu virtualizace/emulace.

Níže popsané varianty 1 a 2 bych nepovažoval za příliš praktické (variantu 1 (Bootcamp) vůbec, varianta 2 (Parallels) znamená, že musíte mít navíc licenci na Parallels a ještě Windows). Doporučil bych spíše některou variantu vzdálené plochy (ať už RDP nebo přímo RemoteApp – nevím zda na Macu funguje). Někteří zákazníci, kteří mají ve firmě převahu Apple zařízení, využívají právě tuto možnost, obvykle v kombinaci s nějakou formou hostovaného Heliosu v cloudu (což samozřejmě není podmínka, vše může běžet i uvnitř vaší firemní sítě).

Pokud bys Vás to zajímalo a nebo si chtěl vyzkoušet jak to funguje, můžete se podívat na naše stránky http://www.erport.cz/ a zkusit si demo (odkaz vpravo nahoře na stránce). Budete k tomu potřebovat nějakého RDP klienta pro Mac (jak popisujete níže), prostě něco čím se dá otevřít soubor RDP.


Nejsem žadný IT a moc tomu nerozumím, ale než jsem psal tento dotaz, tak jsem hledal a četl něco o bootcampu, parallels, virtual box, microsoft remote desktop atd. , ale není mi to zcela jasné, tak jen jestli byste mi to nějak vysvětlili.
Bootcamp - znamená, že při startu si vyberu buď mac os nebo win, to je mi jasné. Má otázka zní, bylo by vhodné tohle řešení, protože technik z HO tohle moc nedoporučuje. A co vše potřebuji ? Instalačku win, tedy i licenci zcela novou ?
Prallels/Virtual box - znamená, že při běžícím systému mac os se klávesou přepnu do win, tohle řešení se mi líbí, ale jak to prosím funguje ? Potřebuji tedy lincenci win, nainstaluji a co dál ? Co když mac vypnu, jak se spouští win ? Moc nerozumím tomu co vše k tomu potřebuji a jak to vlastně funguje.
Vzdálená plocha - moc tomu neroumím, chápu to nějak, že se napojím na server ? Nebo jen na PC, které musí být zaplé ? Nechápu moc, jak bude fungovat program co běží jen na win, tak jak bude fungovat na Macu, když ho tam ani nenainstaluji. Jak by tohle fungovalo a co k tomu vše potřebuji ? Tohle řešení se mi líbí, ale moc nerozumím tomu, jak to funguje. Fungovalo by to tak, že bych se jen na chvíli napojil na server, tam spustil Helios Orange, schválil faktury/vydal objednávky, více bych nepotřeboval. Nebo jak tohle funguje ?

Jde o to, že si mám vybrat nový prac. NTB a já si vybral MacBook Air a nový IT (z jeho mailu, zcela zřejmě nemá rád APPLE) ve firmě mi sdělil, že není možno provozovat Helios Orange na Macu. Přitom jednatel společnosti vlastní MacBook a běžně na tom schvaluje faktury. Byl bych moc rád, kdyby se mi podařilo MacBook Air prosadit a mohl na něm pracovat, proto bych byl moc rád za každou reakci, která by mi osvětlila, to čemu nerozumím, abych mohl argumentovat a prosadit si tento NTB.
Předem moc díky a mějte se hezky.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od tlacenka » 15 dub 2017 06:12

tak aby to nebylo tak uplne jednoduche

botocamp = bezi jeden system, pro start druheho je nutne restartovat a vybrat si ten druhy - proto se to vetsinou nepouziva (je to zdlouhave a nelze pracovat mezi systemy zaroven)
potrebujete instalacku windows

k te instalacce windows - z hlediska licence jsou nejlevnejsi oem, takze zapomente na to, ze si tam date "nejakou jinou" budto ma firma koupenou multilicenci, nebo ma oem (vazane k hw), takze byste mel mit novou

virtualizace windows = nejcasteji se to zvrhne na virtualbox, parallels, fusion - take je potreba instalacka windows + nektere aplikace jsou placene (parallels, fusion)
predstavte si to jako aplikaci pro mac - proste to bezi, vypnete to, zapnete to (to k vasemu dalsimu dotazu ohledne vypinani)

varianta 3 a 4 je velmi podobna a ma svoje uskali - oboji je svym zpusobem pripojeni ke vzdalene plose
tunnelblick je jen omalovanka a klikatko k openvpn, takze jen "sifrovany pristup nekam". u techto variant nepotrebujete virtualni prostredi, ale potrebujete zase aby nekde neco bezelo (at uz server, nebo pocitac, kam se pripojujete pres vzdalenou plochu) - to musite vedet vy, a vase firma - kazdy to ma individualne.

aby to jeste bylo neprehlednejsi lze pouzit aplikaci a derivaty odvozene od wine - to emuluje winapli - jestli pod tim helios pobezi nebo ne je potreba ozkouset - ted se vas nechci dotknout, ale vzhledem k tomu, na co se ptate se obavam, ze reseni pomoci wine neni ve vasich silach zprovoznit (pokud by nefungovalo uplne standardne).

dalsi otazky - tak aplikace nebezi u vas, ale na tom vzdalenem stroji a vy se k nemu pripojite ==vidite obrazovku a pouzivate svoji klavesnici a mys jako kdyby to byl vas pocitac

ze nemaji administratori radi apple je normalni - spousta veci nefunguje tak, jak chteji, spousta veci je potreba zjistovat aby to vubec slo, proste je to pro ne prace (nehlede na to, ze spousta veci "pod kapotou" se chova opravdu nehezky)
kazdopadne si myslim, ze uplne nejrychlejsi reseni vaseho problemu je dojit za vasim jednatelem a zeptat se ho, jak to ma on.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od swenak » 15 dub 2017 06:15

Technik to nedoporučoval z důvodu předpokladu (asi špatného), že v tom děláte neustále. Pokud jendou za ćas, tak 1 i 2 jsou v pohodě, osobně, pokud jde opravdu jen o Helios, doporučuju 2). Moźnost 3 je stejná, jako 4, jenom s tím rozdílem, že se připojujete k někomu cizímu, což je buď třetí strana, nebo služba Heliosu, za to se ale platí, alespoň jinde, měsíční paušál, což může být pár set korun a více.

Pro verzi 1) potřebujete nějakou licenci Windows. Pro 2) Windows a virtualizační nástroj. Pokud nějkou licenci Windows máte, je to výhoda, pak není co řešit. Pokud ne, chce si to spočítat, ale z mého pohledu je připojování s nějakm nevýhodné, dřív, nebo později to přeplatíte, o tom, že data máte u někoho, nemluvě. Znám případ, kdy někdo měl data u třetí strany (Vaše možnost 3) a té neplatil za služby. No a oni ho odstřihnuli (celkem pochopitelně a právem) a on se nedostal ke svým datům, do účetnictví, k ničemu.

O tom, jak funguje Bootcamp i virtualizace, je pak zde dost témat.

Hany
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2017 19:50

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Hany » 16 dub 2017 12:30

Díky moc za odpovědi chlapi !
Můžu se jen zeptat, jak funguje to vzdálené připojení na vzdálenou plochu ?
Pomocí Macu se připojím na náš server a tam spustím Helios (SQL)? Nic jiného není potřeba ? Je to úplně to stejné, jako když se připojuji vzdáleně pomocí VPN s NTB s WIN ? Protože když používám VPN na NTB (WIN), tak přeci spouštím Helios pomocí ikony, kterou mám na NTB, ale to asi chápu, protože Helios mám nainstalovaný v systému, který tuto aplikaci podporuje, ale jak to funguje u MacBooku ?
Moc si pořád nedovedu, jak tahle varianta funguje, když se připojuji na server. Pokud bych se připojoval na konkrétní PC, tak si tuto variantu představuji nějak na funkci TeamViewer -> připojím se na plochu zaplého PC a mohu jej ovládat vzdáleně. Jak ale funguje připojení na server ? Úplně stejně ? Budu připojený na server a uvidím plochu WIN a budu ve WIN pracovat ? Kde a jak spustím Helios ?

Jak funguje přesně Microsoft Desktop Remote ? Máte s tím někdo zkušenosti ?

Promiňte, že se tak hloupě ptám, ale jsem celkem lajk a rád bych tomu porozuměl, abych věděl o čem mluvím.
Díky za odpověď

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od swenak » 16 dub 2017 19:58

Ne, VPN je něco jiné, připojení na server, resp. remote desktop, je obdoba TeamVieweru, jen je to nativně od MS a obsluha jen více komfortní. Ale podstata je stejná, připojíte se na jinou plochu a tam děláte pod Windows.

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od nunasjiri » 16 dub 2017 20:28

Ahoj pripojuji se z Macbooku Air, z iPhonu 6+ na sluzebni Win 10, pc je zapnute furt v kancelari a ja se pohybuju po republice. Pripojeni z Macu je skoro bleskove (z pc do naseho ucetniho programu trva minutu pres 2 prihlaseni, z macu na jedno kliknuti do 10 vterin. Spokojenost, x-krat denne, vypadek nula

Hany
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2017 19:50

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Hany » 17 dub 2017 07:30

nunasjiri píše:Ahoj pripojuji se z Macbooku Air, z iPhonu 6+ na sluzebni Win 10, pc je zapnute furt v kancelari a ja se pohybuju po republice. Pripojeni z Macu je skoro bleskove (z pc do naseho ucetniho programu trva minutu pres 2 prihlaseni, z macu na jedno kliknuti do 10 vterin. Spokojenost, x-krat denne, vypadek nula
Ahoj, tady to chápu, když se připojuješ na PC, kde máš team viewer nebo Desktop Remote + Helios, které je neustále zaplé. Jak to ale řešit, pokud bych měl možnost připojení pouze na server a ne na konkrétní PC ? Fungovalo by to úplně stejně, jen místo na konkrétní PC se připojím na server ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od swenak » 17 dub 2017 07:49

Když to server umí (je nastaveno, povoleno, ...), tak ano, není rozdílu.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Zeggjk » 17 dub 2017 08:02

Připojíte se k tomu stroji,který zadáte do aplikace "Microsoft Remote Desktop". Zadá se buď název stroje, nebo jeho IP adresa. Zde musím poukázat na to, že Microsoft Remote Desktop je uživatelsky mnohem přívětivější ve verzi pro MAC než Win verze. Lze si dopředu nadefinovat X strojů a pak jen kliknout na ten, ke kterému se zrovna potřebujete připojit.

Podmínky pro připojení:
Na serveru, vlastně i na vašem PC musí být váš uživatelský účet, kterým se budete přihlašovat do Windows členem skupiny Remote Desktop Users a musí tam být samozřejmě nainstalována požadovaná aplikace Helios.
Chcete se z Aira připojovat k firemnímu serveru jen na firmě, nebo i z terénu či domova? Pokud druhá možnost, musíte nejdříve z AIRa navázat VPN připojení do vaši firemní sítě.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od swenak » 17 dub 2017 08:13

VPN je volba (rozumná a bezpečná), nikoliv nutnost;)

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Zeggjk » 17 dub 2017 09:59

To máte pravdu, ale že by někdo měl server s účetnictvím "vystrčenej" do internetu? To snad ne. I když.... :o
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od swenak » 17 dub 2017 10:47

Má, co by ne:)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Honza.Mac » 17 dub 2017 11:37

OT : kdybyste viděli co všechno "admini" cpou veřejně ven ... :D
Jinak pokud je server v lokální doméně, stačí kontaktovat admina a dát mu odkaz na tuto diskuzi ... a už se s ním pobavíme.
Jinak v té lepší variantě :
a) zjistěte jak se z internetu na server/PC s klientem připojíte (oslovíte správce sítě ve firmě)
b) pokud budete potřebovat VPN, zjistěte o jaký typ jde, PPTP, IPSEC, L2TP, Cisco AnyConnect ...
c) nainstalujte MS Remote Desktop přímo z App Store.
d) zadejte správcem poskytnutou IP adresu (hostname) serveru/PC s Helios z lokální sítě.
e) username = vaše doménové uživatelské jméno (to v práci) tím co se hlásíte na Win PC v práci
password = heslo co používáte v práci (nesouvisí s heslem na macu)
domain = název firemní sítě/domény
Uložte si toto připojení do MS RDP.
Pokud se budete připojovat pomocí VPN tak nejdříve inicializujete/vytočíte VPN a až pak použijete MS RDP pro připojení k serveru/PC.
Pokud máte server s účetnictvím dostupný z internetu, což není zrovna košér, tak si od správce sítě vyžádáte IP adresu/hostname serveru a to včetně bodu e) nastavíte do MS RDP a uložíte a budete se připojovat přímo.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od swenak » 17 dub 2017 15:06

OT: Jen bych to možná přeformuloval tak, že necpou, spíše nezabrání přístupu, nebo nedomyslí své konání, protože to jsou často výchozí nastavení. To jsou pak admini na baterky, nezřídka studenti, které levně platí majitel firmy, protože je to syn, syn kamaráda, kamarád, .... a tím, že ví více, než majitel, je považován za profíka.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Honza.Mac » 17 dub 2017 16:15

OT : @swenak - Byl jsem osloven firmou které ISP zablokoval konektivitu abych provedl security analýzu. Jediné co mi ta firma poskytla byla informace že se chtějí s ISP soudit o ušlý zisk, na jejich hacknutém Windows 2008 R2 serveru jsem našel SMTP které odesílalo 360 000 spamů a virů za hodinu. Když jsem si nechal zavolat správce tak přišel syn majitele, prý má server zabezpečený Eset Personal Firewallem a když jsem se dotázal na nastavená pravidla a na porty co má otevřené tak koukal jako když nadloube volovi. Ze žaloby ušlo, naše firma jim začala poskytovat služby včetně SW auditu jelikož jeho syn mu instaloval ve firmě také warez.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Hany
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2017 19:50

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Hany » 17 dub 2017 17:52

swenak píše:Když to server umí (je nastaveno, povoleno, ...), tak ano, není rozdílu.
Předpokládám, že když to funguje na NTB s WIN, tak že to bude fungovat stejně i na Macu.
Tzn. Když jsem byl na služební cestě mimo ČR nebo pracoval z domu, tak jsem se musel pomocí VPN připojit na server a spustit Helios, abych v něm mohl pracovat, jinak nešel spustit.
Mám dokonce pocit, že jsem si musel zkopírovat (nebo musel spouštět) jinou spouštěcí ikonu (kde byl myslím SQL), abych Helios ze zahraničí rozjel, ale nejsem si už úplně sto procentně jistý.
Myslíte, že by můj problém se spuštěním Heliosu byl vyřešen pomocí Desktop Remote a připojením na server pomocí VPN, abych nemusel instalovat WIN + Parallels ?


Sent from my iPad using Tapatalk

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virtuaL

Příspěvek od swenak » 17 dub 2017 18:45

Jak už jsme psali, z Macku se připojíte na server (VPN s tím teď nic nemá co do principu), na serveru si pustíte Helios a tam pracujete. To, jak to máte na Windows je jiný typ práce, protože Helios pouštíte lokálně na PC, pouze se připojuje k datům na síti (lokální, nebo přes VPN po internetu). To na Macku možné nebude, protože Helios jak víte není pro macOS k dispozici.

Hany
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2017 19:50

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Hany » 17 dub 2017 19:13

swenak píše:Jak už jsme psali, z Macku se připojíte na server (VPN s tím teď nic nemá co do principu), na serveru si pustíte Helios a tam pracujete. To, jak to máte na Windows je jiný typ práce, protože Helios pouštíte lokálně na PC, pouze se připojuje k datům na síti (lokální, nebo přes VPN po internetu). To na Macku možné nebude, protože Helios jak víte není pro macOS k dispozici.
Díky. Jen to shrnu rychle, když budu chtít použít Helios v práci, tak se připojím pomocí Microsoft Remote Desktop na server a tam spustím Helios a mohu v něm pracovat. Když budu doma / v zahraničí, tak pomocí openVPN a Microsoft Remote Desktop se připojím na server a spustím tam Helios. Chápu to už správně ?
Tím pádem tedy nebudu potřebovat instalovat do Macu WIN ? Je to tak ?


Sent from my iPad using Tapatalk

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Honza.Mac » 17 dub 2017 20:44

Ano.
Ano nepotřebujete instalovat Win.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Hany
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2017 19:50

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Hany » 18 dub 2017 22:37

Chlapi děkuji moc za pomoc, bylo to velmi užitečné ! Teď jen řeším zamítnutí koupě Macu jednatelem společnosti kvůli chabé argumentaci nového IT kolegy tím, že má malou kapacitu hrad disku a tím že je údajný problém chodu aplikace Helios ikdyž je vše potvrzeno, že Helios fungovat bude. No uvidím co se zítra bude dít, když jsem se k tomu vyjádřil, že pokud přistupují k této věci tímto stylem, tak že očekávám Mac nebo budu dále pracovat jen na tom "psacím stroji" co mám pevně instalován v kanceláři.

Pokud jste někdo měli podobný problém, argumentovali jste něčím, abyste nemuseli dále pracovat na "psacím stroji" nebo jim podobným v podobě NTB s WIN ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od tlacenka » 19 dub 2017 03:13

dovolim si citovat z vaseho prvniho prispevku:
Hany píše:... Přitom jednatel společnosti vlastní MacBook a běžně na tom schvaluje faktury.....
ten samy jednatel vam zamitnul koupi macu na zaklade nejakeho artumentu noveho it kolegy ?
= pres to vlak nejede

ve skutecnosti to znamena, ze vam staci stavajici stroj na vasi praci staci/neni ochota ze strany firmy investovat.
pokud opravdu pouzivate ten helios tak, jak ho pouzivate (opet cituji)
Hany píše:... Helios Orange, který v práci potřebuji pouze k občasnému schvalování faktur a vydávání objednávek, tzn. jednou denně bych program použil na několik minut.....
dokazu pochopit, ze proste na zaklade tohoto si v jakekoliv firme nedokazete prosadit investici v radu x tisic
otazkou je, proc vlastne resite novy macbook - vynechme faktor "chci" - protoze pokud pracujete mobilne, tak se argumentuje uplne jinak a krome toho v korporatni sfere se slysi hlavne na NBD zaruky a ne na "je to drahe a kvalitni".
nevim v jake pozici pracujete, a jak moc dulezity ve skutecnosti pro firmu jste, ale vase vyjadreni ve smyslu
Hany píše:... že pokud přistupují k této věci tímto stylem, tak že očekávám Mac nebo budu dále pracovat jen na tom "psacím stroji" co mám pevně instalován v kanceláři...
rozhodne nebylo stastne a jednani neurychli/ nezlepsi
cesta, kterou se na to jde v korporatu je ta, ze pouzivate jeho zbrane - tzn statistiky, cislicka, grafy...
takze jen okrajove naznacim ...
podivej se, delam to to to a celkem mi to zabere tolik casu
(predpokladam, ze nejaky macbook / mac mate, takze prostredi a moznosti znate)
kdyz to budu delat na macu, tak to bude trvat tolik a tolik (predpokladejme samozrejme mene)
tim padem usetrim x minut denne, ktere bych mohl venovat tomu a tomu
vzhledem k tomu, ze beru x kc a prepocteno na radnou pracovni dobu to vychazi na tolik a tolik, tak s potencialni usporou casu se jenom vstupni investice v castce x (cena notebooku) zaplati za x dni. tim, ze je to notebook, tak mohu pracovat i z domova, coz je pro vas a vasi firmu dalsi prinos, ktery neni potreba financne ohodnotit, protoze jako financni ohodnoceni beru to, ze ten notebook dostanu (je to dvousecna zbran, tak pozor)
to jen nastrel kudy se to melo ubirat...
nicmene pokud pracujete se stavajici technikou a zvladate to a "jen" vam prijde stavajici hw zastaraly, a ve skutecnosti by byla investice z uhlu pohledu investora zbytecna, zapomente na to
vracite se na zacatek k tomu, ze vam to jednatel zatrhnul - jednatel, ktery sam macbook pouziva...
promluvte si o tom na rovinu za zavrenymi dvermi s jednatelem a uvidite na cem jste
jinak ta porovnavaci zprava se pak velmi dobre da pouzit proti vam - hele tady si napsal, ze to budes mit za tolik a tolik a ted to trva daleko dyl, uspora nikde, zaplatili jsme ti notebook, tak se priprav na to, ze budes mit proste mensi pohyblivou slozku mzdy treba pul roku, aby se nam to alespon zaplatilo...
to jen tak par alternativnich pohledu na vec...

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od swenak » 19 dub 2017 04:34

IT kolega má pocit, že na provoz Heliosu přes terminál není dost velký disk?:) Není to něčí syn :) Nebo snad jdete jinou cestou?

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Honza.Mac » 19 dub 2017 07:08

@Hany : Ona je "chabá" argumentace IT správce a vůle majitele bezpředmětná.
Nechci se vás dotknout ale já bych vám nechal to co máte a mohl byste se stavět na hlavu. Na to co popisujete za vaši náplň práce vám současný nástroj stačí.
U nás to máme tak, že jsou lidé rozkastováni na :
běžné uživatele (obchoďáci, konzultanti) - Dell XPS 13 non touch,
grafici - MacPro, iMac, 15" MacBook Pro, Surface Studio, Surface Book,
vývojáři - Dell XPS 15 non touch (Windows a Linux protože někteří dělají na projektech pro Linux platformu), MacBook Pro 15, Mac Pro pro vývoj iOS,
CAD designéři - Dell XPS 15 v top výbavě (CATIA, AutoCAD SW, Solidworks, Polyworks, Tecnomatix) 15" MacBook Pro jen na vlastní nebezpečí bez supportu virtualizace,
CAD terénní - Dell XPS 13 touch v top výbavě (Bentley BIM, Microstation, Descartes a.j.),
správci - Dell XPS 15", 13" MacBook Pro + 24" monitor IPS Dell
sklad, účetní, sekretariát - Dell Inspiron + 24" IPS Dell monitor, pokud pracují z domova, mají zápůjční Dell XPS 13
Přes to vlak nejede, alespoň u nás, @tlačenka to popsal docela výstižně, a z mého pohledu je vám do toho prd co má majitel společnosti.
OT :
U mě byste prostě nepochodil, tak jako sekretářka chtěla 13" MB Air nebo 13" MB Pro, smetl jsem to ze stolu, ona mi nevydělává jako grafik či vývojář. Pokud firmě dáváte své know-how, jste pro ni "nepostradatelný" a "nenahraditelný" a vyděláte týdně na dva MB Airy tak by vám jej majitel asi koupil, ne ?
Pokud jste šedá myška, která si to tam chodí "odsedět" a nic firmě nepřináší, máte asi smolíka.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Honza.Mac » 19 dub 2017 07:26

OT :
tlacenka píše: cesta, kterou se na to jde v korporatu je ta, ze pouzivate jeho zbrane - tzn statistiky, cislicka, grafy...
takze jen okrajove naznacim ...
podivej se, delam to to to a celkem mi to zabere tolik casu
Tohle u mě nezabírá, s tím by jsi u mě nepochodil. Já mám statistiky finančního přínosu jednotlivých lidí, když přišla sekretářka, přehodil jsem jí to a ta jen sklapla noty a odešla ... :D
Ne fakt ne, na reprezentaci firmy mám obchoďáky a ne pipinku co sedí na recepci a zvedá telefony, občas něco napíše ve Wordu, zadá 3 termíny do kalendáře a připraví nám zasedačku ...
Abych to dokončil, nejsem zas tak zlý, nabídl jsem jí přivýdělek, když bude docházet uklízet po práci na 3 hodiny tak si na 13" MB Air za 1/2 roku vydělá a může si ho koupit domů. No asi ho zas tak moc nechce ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od tlacenka » 19 dub 2017 07:57

OT:
@honza.mac ale ja u tebe nedelam (bohuzel)
krome toho - dostal bych nejaky xps/inspiron ? fajn, budu delat s tim. mate ve firme povinny linux ? fajn budu delat s tim. mate nejaky alternativni os ? nemam s tim problem - hele jak se dela to to to...
a uplne mega OT - pro me by vznikla "kasta tlacenkova" :D protoze ja s tim nemam problem - zbylo ti tohle. jde to na tom delat a nemusim cekat ? fajn. je to pomaly ? hele vyhod tam hdd, dej tam ssd a ja s tim budu delat - je to x let stare ? nevadi - da se to na tom rychle a efektivne delat ? dej to sem. a cenu.. tu urcuje realita - schopnosti a zkusenosti, ne papiry ...

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Honza.Mac » 19 dub 2017 08:52

OT
Něco do tlačenkovi kasty :
Mám tu jednu 486DX a Pentium I 100 MHz, 32MB RAM, S3Trio a 1634MB IDE diskem, běží na tom Red Hat 4.2 a pak skoro to samé s AMD K5 100 MHz 16 MB RAM, S3 Trio a 1634MB HDD s OS/2 Warp 3, bohužel už s nahrazenými 14" CRT monitory ViewSonic E40 ... :D
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Hany
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2017 19:50

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Hany » 19 dub 2017 10:57

Jsem na pozici projektového technika a řeším technické věci ohledně čerpadel, jak v kanceláři, doma, tak i v terénu. Z mého týmu jsem nejschopnější, takže se celkem semnou počítá. Jde o to, že jsem nechtěl žádný NTB, ale můj vedoucí trvá na tom, abych si nějaký vybral. Můj zvolený MBA je i pod cenovou hladinou NTB kolegů, takže zde problém není. Vázne to na jednateli, se kterým to nyní řeší můj nadřízený, který by mi MBA koupil. Máme dva jednatele společnosti, oba si kdysi koupili MBA, jeden ho používá neustále, ale ten druhej, který mi MBA nechce schválit, tak se s Macem nenaučil pracovat a ležel mu rok na stole a dělal na svém Samsungu, takže pro něj je to nefungující stroj. Jak píšete výše, máte pravdu a je mi to úplně jedno co kdo má za NTB, toho jednatele s MBA jsem zmínil jen pro to, aby bylo jasno, že Helios na tom musí prostě fungovat, jak jste mi potvrdili.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Honza.Mac » 19 dub 2017 11:19

Jo tak to potom ano ... ;)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od swenak » 19 dub 2017 11:25

Takže 3 lidi z firmy se teď budou radit o nákupu "za pár šupů" :)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Honza.Mac » 19 dub 2017 12:35

Honza.Mac píše:Jo tak to potom ano ... ;)
Bohužel ... Proto je lepší na to mít škatulky ... :D
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od tlacenka » 19 dub 2017 12:45

v tom pripade by mel navrh vzejit tak, ze vam muzou dat ten jeho, protoze ho nepouziva a vy nechcete zbytecne utracet
a uspora je na svete
:D

Hany
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2017 19:50

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Hany » 19 dub 2017 13:28

tlacenka píše:v tom pripade by mel navrh vzejit tak, ze vam muzou dat ten jeho, protoze ho nepouziva a vy nechcete zbytecne utracet
a uspora je na svete
:D
Hahaha ObrázekObrázek
To zkusím, jsem zvědavej na reakce. Třeba se dozvím, že nebyl už dlouho zaplej a je zaprášený a na tom se přece nedá dělat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hany
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2017 19:50

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Hany » 19 dub 2017 13:32

swenak píše:Takže 3 lidi z firmy se teď budou radit o nákupu "za pár šupů" :)
Přesně tak ! Ono obecně se u nás raději řeší ty "důležité" věci, než něco opravdu důležitého. Nejlepší na tom tady je, že za totálně nepotřebné hovadiny se tu vyhazují peníze oknem, ale jak se jedná o něco potřebného a důležitého tak se hledá spoustu cest, jak to co nejvíce ojebat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hany
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2017 19:50

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Hany » 19 dub 2017 13:32

Mimochodem IT kolega je syn od kamaráda (nečekaně), takže úplně ideální situace.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Benny55
Příspěvky: 162
Registrován: 01 úno 2013 11:46

Re: Helios Orange na MacBook Air / Bootcamp, parallels, virt

Příspěvek od Benny55 » 05 čer 2017 11:15

Máme Helios green jako hlavní nástroj ve firmě. Většina lidí co má MacOS tak fungují v takzvaném terminálu, tedy připojují se přes remote desktop na nějaký serverový počítač a používají Helios tam (samozřejmě problém s datovým úložištěm, rychlostí přenosu dat atd...). Já jelikož s HEGem pracuji docela často a intenzivně, používám win 10 v parallels v režimu kooherence a není ani poznat, že někde nějaký windows běží. Je tedy pravda že nyní pracuji na 15 TB s 16GB a předtím na 13 bez TB s 8GB ale ani na 8GB nebyl nějaký problém se zatížením.
Jenom pro zasmání - onehdá běžela reklama na Helios, kde to komentoval nějaký pán a seděl za macbookem. Ono to vypadá asi víc cool, ale aby udělali nativní aplikaci za ty prachy kolik jim platíme a nemusel jsem platit licenci parallels a win 10 PRO za nějakých 6? to neeee
Bylo:
Macbook Air 2012,2015. Macbook Pro Retina 13,15, Macbook 12" Macbook Pro TB 13
iPad mini 2, 4, AIR 2, PRO 9.7
iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6+, iPhone 6s, iPhone 6s+, 2x iPhone 7+
Je:
iPad PRO 12.9
iPhone X
Macbook Pro TB 15 2016 16/256GB

Odpovědět