macbook pro 2017 displej

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

macbook pro 2017 displej

Příspěvek od sallvator » 15 čer 2017 08:14

Zdravím mam nový macbook pro 2017 13" bez touchbaru, je to zaroven muj první retina macbook míval sem ted 5 let macbook air. A trochu mě trapí displej, má ve spodní části nádech do žluta, a celkove je kvulitomu nerovnomerné podání bíle kdy nahoře je vše krásně bíle a dole to jde do tmaveho zlutého fleku je to hodně decentí ale když človek npž čte od zhoda dolu tak ten přechod zaznamná.

Vzhledem k tomu že mají displeje v těchto macbookách patřit k tomu nej tak mě to trochu štve, ani muj předchozí macbook air to neměl a měl rovnoměrnější podání než tento kus (ano ale barvy a rozlišení bylo strašné)

filipvele
Příspěvky: 189
Registrován: 17 dub 2014 13:41

Re: macbook pro 2017 displej

Příspěvek od filipvele » 15 čer 2017 11:32

Je to tu diskutované téma, myslím, že většinou se uspěje s reklamací. Mám to stejně u rMBp13 late 2012. Kupoval jsem ale v německu, tam jsem i domlouval reklamaci. Nakonec jsem to kvůli lenosti nedotáhl a žiju se žlutým flekem.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: macbook pro 2017 displej

Příspěvek od sallvator » 16 čer 2017 10:58

neví někdo jaka je možnost ze jde jen o lepidlo pod displejem které časem doschne a zmizí? U iphonu se občas stava a po prvních par týdnech žlutej flek zmizne. Tady ten muj je viditelnej jen z přímeho uhlu stačí kouknout trochu ze strany nebo hora/dola a je pryč.

filipvele
Příspěvky: 189
Registrován: 17 dub 2014 13:41

Re: macbook pro 2017 displej

Příspěvek od filipvele » 19 čer 2017 05:45

Já bych řekl, že nulová. Více k počtení v viewtopic.php?f=18&t=17041&p=140950&hil ... na#p140950 vláknu.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: macbook pro 2017 displej

Příspěvek od sallvator » 30 čer 2017 17:22

Tak jsem zatím jednou reklamoval a novej kus to samé jen fleky v jiné časti ale stale pulka dispkeje dožluta a tmavší podsvícení. Celkově jsem z retina displeje zatím dost zklamanej podle recenzí ma jít o nejlepší displej na trhu ale je horší než u stareho airu.


Každa čast displeje svítí jinak silně, po krajích je tmavší, jsou na něm čluté skrvny...v jednom rohu je zase hodně domodra flek.

Koukal jsem v obchodě a vystavene nontouch bar macbooky to mají víc než ty s touchbarem mam podezdření že apple tyhle levnější šidí na displeji.

Prikladam i foto je tam docela pekne videt jak ma ten displej nerovnomerne podání bíle a podsvícení, levá horní čast je podstatně zařivější. Na te tapetě je čistá bílá se šedejma pruhama. Celkově je displej dost nažloutlej.
Přílohy
IMG_5582.jpg

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: macbook pro 2017 displej

Příspěvek od SteveJSF » 30 čer 2017 20:13

Tak to je mrzutý.
A není tam zapnuté něco ve stylu True Tone? To jsem teď viděl na iPadu Pro a když to bylo zapnuté, displej působil nažloutle. Tak jsem to vypnul. :-) Ale vím, že nerovnoměrné podsvícení to neřeší.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: macbook pro 2017 displej

Příspěvek od sallvator » 08 črc 2017 07:21

No pročetl jsem spousty for a problem je docela řešenej ale je to to už dlouhodobá zaležitost.

Displeje dělá LG a SAMSUNG, Samsung ma kod 033, ostatní jsou od LG. Samsung mají problém s nerovnomerným podsvíceníma žlutejma flekama, LG jsou OK. Je to loterie a nedá se moc vychytat jakej dostanete. Co jsem pozoroval ja po krámech tady v CR tak všechny non-touch bar mají Samsung a mají problemy. Touchbar macbooky a hlavne 15" mají LG a displej je lepší.

Podle for se tohle ale řeší každou generaci už od 2012. Několik výrobcu a nerovnoměrná kvalita.

Je pekné koukat jak se k tomu stavějí Amíci, vetšina na foru nadává že prostě za 2500dolacu chce perfektní displej a nespokojí se stím samsung panelem. Ja sobobně jsem měnil zatím 1 a nevím zda se chci pouštět do dalších reklamací. Ale ten displej mě stve o tom žádná.

Odpovědět