iMac 2017 porovnání grafických karet

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
VenZen
Příspěvky: 14
Registrován: 31 kvě 2017 19:07
Kontaktovat uživatele:

iMac 2017 porovnání grafických karet

Příspěvek od VenZen » 26 čer 2017 18:15

Zdravím, chci se poradit s vhodnou volbou grafické karty (doby kdy jsem tomu rozumněl jsou pryč). Jde mi předevšm o grafické karty Radeon PRO 570 a 580 v nejnovějším modelu iMac 2017. Tabulkově si je samozřejmě dokážu porovnat i nějakým tím grafem.

Např.: http://gpuboss.com/gpus/Radeon-Pro-580- ... on-Pro-570

Co však již z porovnání nedokážu vyčíst je jejich praktická stránka. Aby jste mě chápali jde mi o to zdali investice a volba silnější grafické karty má odpostatnění. Nikde nemohu najít pratický test jako například: renderování 4K pětiminuového videa
Zdali rozdíl v práci grafických karet bude otázkou rozdílu v řádu minut či desítek minut. Popřípadě jestli výkonostní rozdíl bude natolik markantní, že by se jednalo o rozdíl v řádu hodin.

Jestli dokáže někdo z Vás ze srovnání posoudit zdali rozdíl bude takový či nikoliv popřípadě jestli má někdo reálnou zkušenost. Střih videa sice nebude primární náplní grafické karty v mém případě, ale i přesto. Pokud mám možnost upgradovat před nákupem je to pro mě schůdnější cesta. Kdyby se kupříkladu jednalo o Win PC a primárně hraní her je volba silnější a výkonější karty jasná. Nicméně v případě iMacu se očekává defakto stále a tatáž práce náročnější práce se časem může projevit spíše na náročnějších požadavcích programů než kupříkladu, že fotky najednou budou mí místo několik MB tak několik GB atp.

Předem děkuji, všem co budou moci přispět užitečnými poznatky :)
PS: chápu že cenový rozdíl v celkově sumě není tak markantní ;)
Grafik na volné nožce a amatérský fotograf. http://www.armedpanda.cz
-----
iPhone 5 32GB | iPhone 7 128GB | iPhone X 256GB
iPad Pro 128GB + Apple Pencil | Apple Watch S3 stříbrný hliník
iMac 27" Retina 5K 2017 (3,8GHz Intel Core i5)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iMac 2017 porovnání grafických karet

Příspěvek od Hajnejch » 26 čer 2017 21:18

Já s těmi kartami zkušenost nemám, ale pokud se živíte jako grafik a ten stroj si na sebe vydělá tak je volba výkonnější grafiky opodstatněná. Pokud by to bylo na takovéto domácí žvýkání tak je zbytečné platit za silnější grafiku. Aspoň já bych se takto rozhodoval. Bez ohledu na nějaké srovnávací testy.

Uživatelský avatar
VenZen
Příspěvky: 14
Registrován: 31 kvě 2017 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: iMac 2017 porovnání grafických karet

Příspěvek od VenZen » 26 čer 2017 21:33

Takový pohled mám také, avšak nechci prohloupit tím že bych posléze litoval a zjistil jsem, že jsem měl jít raději do silnějšího stroje. Noo je to na to domácí žvýkání jak říkáte :D :D ale něco málo si i sám na sebe vydělá, ale nebude sloužit jako stroj obživy. Tak dobře bohužel na tom nejsem (změnám se však nebrání :) ). Ono totiž je prý takřka Radeon PRO 570 srovnatelná s grafickou kartou předchozího modelu 2015 a to Radeon R9 M395. Tak to trochu i také pobízí jestli investovat či ne.

Chci mít totiž ve všech otázkách sestavy zcela jasno, jelikož následné změny jsou tak nějak komplikovanější než jsem byl zvyklý léta u okínek. A v mm přpadě by se měo jednat o investici do stroje na minimálně 5 let.
Grafik na volné nožce a amatérský fotograf. http://www.armedpanda.cz
-----
iPhone 5 32GB | iPhone 7 128GB | iPhone X 256GB
iPad Pro 128GB + Apple Pencil | Apple Watch S3 stříbrný hliník
iMac 27" Retina 5K 2017 (3,8GHz Intel Core i5)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iMac 2017 porovnání grafických karet

Příspěvek od Honza.Mac » 27 čer 2017 03:11

Já bych s 2017 ještě počkal než tomu Apple vychytá mouchy, viz. téma žluté fleky a.j.
Nikdy si nový Apple stroj nekupujte měsíc po "keynote", vždy tak minimálně 2-3 měsíce počkejte a sledujte zahraniční fóra jakými neduhy stroje trpí.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: iMac 2017 porovnání grafických karet

Příspěvek od majkom » 27 čer 2017 05:40

Tak ak mize, nech objedna od apple.cz a ma 14 dni na odhalenie neduhov:) a navyse, cakat ze apple odstrani yellow tinting je jak cakat na godota, ma s tym problem dlhe roky a nic sa nezmenilo...

Uživatelský avatar
VenZen
Příspěvky: 14
Registrován: 31 kvě 2017 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: iMac 2017 porovnání grafických karet

Příspěvek od VenZen » 27 čer 2017 10:35

Honza.Mac píše:Já bych s 2017 ještě počkal než tomu Apple vychytá mouchy, viz. téma žluté fleky a.j.
Nikdy si nový Apple stroj nekupujte měsíc po "keynote", vždy tak minimálně 2-3 měsíce počkejte a sledujte zahraniční fóra jakými neduhy stroje trpí.
no o té problematice jsem četl, nicméně pokud jsem dobře pochopil nejde o všechny stroje. tudiž jde spíše o procento pravděpodobnosti. tak je to bohužel se vším (můžu si koupit nové auto a může mít neduhy). nicméně stále od toho je zde platná záruční lhůta. a nevidím do toho, ale nepředpokládám, že by několika měsíční rozestup měl na to vliv, protože "těchto" kusů mají relativně plné sklady a než je vyprázdní a pustí do oběhu potencionálně opravené kusy potrvá mnohem déle a nikdo nemůže odhadnout kdy to bude a že by to udělali tak, že by je přímo nahradili. to by oficiálně uznali že celou dobu prodávali všem vadné zboží a to se asi taky nestane :D :D

nebo se pletu?
Grafik na volné nožce a amatérský fotograf. http://www.armedpanda.cz
-----
iPhone 5 32GB | iPhone 7 128GB | iPhone X 256GB
iPad Pro 128GB + Apple Pencil | Apple Watch S3 stříbrný hliník
iMac 27" Retina 5K 2017 (3,8GHz Intel Core i5)

Odpovědět