TB Cinema vs MacbookPro 2017

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

TB Cinema vs MacbookPro 2017

Příspěvek od musashi » 07 zář 2017 07:09

Zdravim vespolek!

Chtel bych poprosit o radu zkusenejsi. Mam doma aktualne 27" Thunderbolt Cinemu a planuju nakup 15" Macbook Pro 2017.
Ten monitor sice neni kdovico, ale pro me potreby byl dostatecny a kdyz jsem doma delal neco souvislejsiho (napr. jsem se rozhodl roztridit fotky za posledni pulrok apod.), daval jsem mu prednost pred praci na displeji notebooku.
Vim, ze monitor uz k novemu modelu nejde pripojit naprimo, udajne nefunguje ani pripojeni pres redukci na thunderbolt.
Nenapada vas nebo nebo nemate zkusenost, jak by se dal monitor k notebooku pripojit? Treba pres nejaky Belkin dock apod.?
Uz nakup notebooku je docela razantni vydaj, tak se mi nechce davat dalsich treba 20k za nejaky 4k monitor a zaroven povazuji za nerozum kupovat treba za 5k nejake "docasne" reseni. Tim spise, kdyz mam doma neco, co by mi mohlo jeste nejakou dobu k plne spokojenosti vydrzet.
Diky za kazdy napad ci radu!

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: TB Cinema vs MacbookPro 2017

Příspěvek od musashi » 08 zář 2017 16:33

Tak jen pro info, kdybyste nahodou nekdo resil ...
Nakonec je to tak, ze THUNDERBOLT Cinema Display (netyka se LED Cinema Display) lze k MBP2016/2017 s patricnou redukci (USB-C/TB3 -> TB2) pripojit.
Ma to ale jista omezeni ... notebook musi byt napajen, pokud napajen neni, tak pri zaklapnuti vika dojde i k uspani displeje. Dale nefunguje sitove rozhrani, tzn. pres redukci neprojde ethernet, jet muzete pouze pres wifi. Pokud byste trvali na ethernetu, je treba redukce do dalsiho portu na notebooku a kabel pripojit do teto redukce.
Na druhou stranu audio funguje, stejne tak funguji USB periferie pripojene do Cinemy (v mem pripade klavesnice, externi disk, tiskarna) a funguje i dalsi TB zarizeni (v mem pripade diskove pole).
Takze nakonec displej neni nutne odepisovat, fungovat se s tim da, ale to kouzlo pripojovani pres jeden kabel (resp. dve koncovky) dostava trosku trhliny, no :(
Bohuzel co jsem tak koukal, tak nabidka USB-C monitoru je zatim hodne omezena a vsechny patri do cenove kategorie, ktere bych se zatim rad vyhnul :)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: TB Cinema vs MacbookPro 2017

Příspěvek od casey » 11 zář 2017 14:13

Nevím, čemu říkáš "THUNDERBOLT Cinema Display", ale já mám:
- Apple Thunderbolt Display 27"
- MBP 2016 13"
- Apple adaptér Thunderbolt 3 (USB‑C) / Thunderbolt 2

A naprostá spokojenost. Ano, MacBook musí být v druhém potu napájený. Ale jinak všechno ostatní funguje. Včetně USB v externí klávesnici a včetně síťové karty.

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: TB Cinema vs MacbookPro 2017

Příspěvek od musashi » 11 zář 2017 14:19

Jo, omlouvám se za názvosloví, myslím samozřejmě to, co píšeš.
Ale zaráží mě, že Ti funguje i síťová karta?
Musel si kvůli tomu něco extra nastavit?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: TB Cinema vs MacbookPro 2017

Příspěvek od casey » 11 zář 2017 16:28

Právě že ne. Jenom jsem to připojil a jelo to. Teď jsem schválně ještě pro jistotu vypnul WiFi, jestli se to netlačí přes ni, ale v pohodě to jede kabelem přes redukci.

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: TB Cinema vs MacbookPro 2017

Příspěvek od musashi » 11 zář 2017 16:32

A jak se to rozhraní jmenuje, prosím?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: TB Cinema vs MacbookPro 2017

Příspěvek od casey » 11 zář 2017 16:40

Myslíš tu redukci? Tahle (Adaptér Thunderbolt 3 (USB‑C) – Thunderbolt 2) https://www.apple.com/cz/shop/product/M ... nderbolt-2

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: TB Cinema vs MacbookPro 2017

Příspěvek od musashi » 11 zář 2017 16:48

Nn, tu mám koupenou. Měl jsem na mysli, jaké v systému vidíš aktivní síťové rozhraní, když máš vypnutou WiFi ...

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: TB Cinema vs MacbookPro 2017

Příspěvek od musashi » 11 zář 2017 17:54

Tak musim opravit svuj prispevek viz vyse ...
I mne nakonec funguje sitove rozhrani tak, jak fungovalo puvodne. Netusim, cim to bylo, ale po rozpojeni redukce s puvodnim kabelem a opetovnem zapojeni, se mi tam to sitove rozhrani zobrazilo a vse nabehlo tak, jak jsem zvykly ...
Tak se omlouvam za dezinformaci a diky za nakopnuti spravnym smerem! :)

Odpovědět