iMac 2.7 vs. 3.1 ghz (late 2013)

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
jumy
Příspěvky: 12
Registrován: 07 lis 2016 08:30

iMac 2.7 vs. 3.1 ghz (late 2013)

Příspěvek od jumy » 09 zář 2017 07:33

Zdravím, pánové,

potřebuji koupit (bazarový) iMac. Na zahraničních bazarech je nabídka solidní, líbí se mi iMacy 2.7 ghz, 8 gb ram 2012, 2013 s cenou do cca 16 000,– a určitě bych jeden z nich vybral. Nicméně mám taky možnost zakoupit iMac 3.1, 16 gb ram (2013) za cenu v přepočtu něco málo přes 20 000 a hodně mě láká jeho výkon. Ne kvůli tomu, že bych jej využil, ale kvůli tomu, že předpokládám, že jeho životnost bude značně delší. Konfiguracím počítačů až tak nerozumím, protože pro mě nikdy nebyla nějak extrémně důležitá (nebo protože jsem možná jen líný to studovat), proto žádám o radu vás zkušenější.

Je tedy podle vás výhodnější jít do výkonnějšího Macu? Nebo se těch cca 5 tisíc navíc nevyplatí?

Jen ještě krátce k mé situaci:
Mám doma MacBook (12 palců) a iPad, ale nic z toho není žádný zázrak na práci. Plní skvěle to, na co jsem je kupoval - přenosnost a interaktivní výuku jazyků. Nicméně doma potřebuji vytvářet interaktivní lekce (+ psát eseje do školy) a na MacBooku je to šílená "piplačka". Proto jsem se rozhodl pro iMac. Jsem student a zároveň učitel, takže má finanční situace je 0 + 0 (nebyl bych učitel, kdybych si nestěžoval), ale do ceny okolo 20k bych šel, pokud to za to bude stát.

Odpovědět