Macbook Air X Macbook Pro

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
DaweTuByl
Příspěvky: 1
Registrován: 15 říj 2017 21:58

Macbook Air X Macbook Pro

Příspěvek od DaweTuByl » 15 říj 2017 22:08

Zdravím, řeším velké dilema. Chci si pořídit Macbook jenže nevím jaký bude pro mě ideální. Váhám mezi AIRem a PROčkem. Moje požadavky jsou aby utáhl v pohodě program na editaci videa. Z popisu mi vychází Pro a teď váhám mám koupit nový 2017 nebo stačí třeba rok starý ? Nebo je lepší si připlatit a koupit nový ?

Děkuji za každý názor a radu :)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Macbook Air X Macbook Pro

Příspěvek od SteveJSF » 15 říj 2017 22:20

Je to dost o penězích.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Air X Macbook Pro

Příspěvek od rony » 15 říj 2017 22:39

Video strihnes v comkolvek, co je aktualne v predaji (myslene v predajniach Apple a partnerov Apple). Dalej asi aj vo vsetkom, co zrovna nema 10 rokov, povedzme od modelov, ktore v pohode stihaju High Sierra, maju cojaviem minimum 8 giga RAM, maju SSD.

Strih v iMovie a asi aj v inych SW prebieha tak, ze operativa sa robi s nahladmi a vypoctovy vykon sa spotrebuva pri zaverecnom exporte a vykon zrejme treba aj pri importe nasnimaneho videa.

Vyber medzi Air a Pro je teda o peniazoch a tom, ci ten rozdiel ti prinesie ocenitelny komfort. Dalsi rozdiel uz precitas z popisov oboch macbookov.

K Air, vlastne k obom by si si asi mal dokupit externy monitor - ak pises o videu, tak dvojmonitorova praca je vzdy komfortnejsia ako len na laptope. To su potom dalsie investicie. Podotykam, ze k Air je mozne pripojit len jeden dalsi monitor. K PRO celkom urcite dva.

Tak ako desiatky ludi pred tebou, co dumaju aky mac kupit: Apple ma SW stavany tak, aby fungoval na vsetkom, co ma v ponuke v prijatelnom komforte. Vykonnejsi HW je uz o jeho zvysovani pre profesionalov.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

kotelnik
Příspěvky: 39
Registrován: 28 úno 2013 09:01

Re: Macbook Air X Macbook Pro

Příspěvek od kotelnik » 16 říj 2017 04:40

Jeenoznacne bych priplatil a bral PRO. Displej, displej, displej...

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Macbook Air X Macbook Pro

Příspěvek od SteveJSF » 16 říj 2017 08:46

Displej neni vsechno a pokud pripojujes ext. monitor, tak je to argument naprosto k nicemu. Nehlede na to, ze sam mam 15" MBPr a vubec mi nedela problem, kdyz obcas vezmu do rukou nektery MBA v rodine. Vim co je lepsi na koukani, ale taky si hned uvedomuju tu snadnost manipulace a prenaseni. At je to jak chce, pri pouzivani ext. monitoru je dohadovani se o displejich notebooku uplne o nicem - v porovnani s tim je ten monitor uplne nekde jinde.

Odpovědět