Nahrada za iMac

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
agamus
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2017 10:30

Nahrada za iMac

Příspěvek od agamus » 23 říj 2017 22:07

Zdravim,
protoze stavajici iMac 27 2012 3,2 i7 32GB nejde uz nikam upgradovat a uz delsi dobu nestiha, chtel bych poprosit nekoho fundovaneho, zda by mohl poradit model, kde by bylo markantni zlepseni vykonu, oproti tomuto modelu, ale do max. castky tak cca 40tis., klidne nebo i spise bazar. Jde hlavne o vykon, TB (co nejvice), usb 3 (co nejvice) a monitory muzou byt externi. Grafika, retiny apod. jsou minoritni potreba. Moc dekuji za nasmerovani.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Nahrada za iMac

Příspěvek od lulu » 24 říj 2017 12:46

co konkretne nestiha? Tohle je porad slusna konfigurace.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4639
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nahrada za iMac

Příspěvek od ra3662 » 24 říj 2017 15:42

Není to náhodou tento? https://everymac.com/systems/apple/imac ... specs.html
Jinak SSD nebo klasický HDD? Systém verze?
A jak již bylo řečeno, co nestíhá?

Nebo jinak je vevnitř vše OK? Neblbne disk, RAMka bebo něco jiné. Diagnostika OK?

Pak jedině počkat na iMAC Pro nebo rovnou MAC Pro. :lol: :lol:

agamus
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2017 10:30

Re: Nahrada za iMac

Příspěvek od agamus » 24 říj 2017 17:34

Díky moc, ano, ano, je to přesně model z odkazu... na SSD disk jsem zapomněl, ten tam je taky, systém Yosemite a na druhém disku El Capitan (vyšší není možný kvůli driverům ext. zařízení). Systém běží v pohodě...

Jde mi o práci v hudebních programech Cubase popř. Logic, kdy při použití vícero stop nebo použitých efektů, začne iMac jakoby "kodrcat", např. při stlačení play/stop, vpřed/vzad, otevírání oken (mixu, bank, apod.). Dost to stěžuje práci a zvedá adrenalin :)

Právě o MacPro se uvažovalo, ale nebyl jsem schopen najít model, který by bylo nejlepší pořídit. Nějak jsem se nedokázal prokousat jestli je lepší mít vícero jader a menší výkon nebo méně jader, ale vyšší výkon, atd., těch modelů je celkem dost.

Bohužel nový iMac Pro bude moc drahý.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: Nahrada za iMac

Příspěvek od Maaara » 24 říj 2017 18:21

Jestli je pro vas iMac Pro moc drahy tak o Mac Pro bych uz vubec neuvazoval :-) Takove ty lepsi konfigurace i s monitorem jsou v cene noveho maleho auta Obrázek

Teoreticky by meli prijit i nove Mac Mini hovori se i o Mac Mini Pro, ale jestli a kdy to vi jen strycek Tim.

agamus
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2017 10:30

Re: Nahrada za iMac

Příspěvek od agamus » 24 říj 2017 19:57

Mel jsem spise na mysli, starsi modely Mac Pro, akorat nevim, jakou konfiguraci, jako ekvivalent ke stavajicimu iMacu a vzhledem k avizovanym novym modelum, by mohla poklesnout i cena.

Odpovědět