Mac Pro 2008 nereaguje na klávesnici

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
fruhy
Příspěvky: 14
Registrován: 27 lis 2017 23:25

Mac Pro 2008 nereaguje na klávesnici

Příspěvek od fruhy » 27 lis 2017 23:32

Ahoj, řeším takový zvláštní problém. Můj Mac Pro 2008 (děda, ale furt fungoval nádherně). Nešlo se mi přihlásit. myš fungoval normálně, kurzor taky funkční = USBčka vnější signály rozpoznají. Nicméně klávesnice nereaguje a pokud myší kliknu na "Vypnout", tak se taky nic neděje. Když zkouším OS X reinstalovat (cmd + r), tak najede instalační tabulka, ale v tý už taky nejde klikat... Celkem by mě zajmalo, kde je chyba. když klávesnice normálně funguje. Zkoušeno na stařičký G4ce, na G5ce funguje taky normálně. A i na tomhle Macu funguje "normálně", dokud se nedostanu do prostředí OS X. Logitech klávesnice taky nefunguje.

Děkuji za každou radu.

fruhy
Příspěvky: 14
Registrován: 27 lis 2017 23:25

Re: Mac Pro 2008 nereaguje na klávesnici

Příspěvek od fruhy » 28 lis 2017 21:00

Tak klávesnice dokonce normálně reaguje na stisk capslocku = svítí žlutě, ale prostě nic to nedělá, ani se neoznačí poličko kupříkladu "Reinstall OS X". Celkem nevím, co s tím, opravdu jste se s tím nikdo nesetkal?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Mac Pro 2008 nereaguje na klávesnici

Příspěvek od Hajnejch » 28 lis 2017 21:20

To je klávesnice připojená přes USB? Zkoušel jste jiný port nebo nějakou bluetooth klávesnici? Pokud máte možnost si zapůjčit.

fruhy
Příspěvky: 14
Registrován: 27 lis 2017 23:25

Re: Mac Pro 2008 nereaguje na klávesnici

Příspěvek od fruhy » 28 lis 2017 21:30

Tak problém jsem vyřešil, ale absolutně nechápu spojistost, prosím, kdo se vyzná, tak poprosím o vysvětlení.

Už jsem fakt netušil, co s tím, tak jsemzačal odpojovat všechno, až bylo zapojený pouze napájení + klávesnice s myší. = nic
Takže jsem začal odpojovat postupně věci v Macu. jedna grafika = nic, jeden deska pro ramky = nic.
Až došlo na odpojení mechanik a ejhle, vše funguje tak, jak má... Čím to mohlo být? Když připojím mechaniky, opět nefunguje. V mechanice nejsou žádné CD/DVD.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Mac Pro 2008 nereaguje na klávesnici

Příspěvek od looke » 28 lis 2017 22:09

interni mechanika nebo externi USB? Asi interni predpokladam, to opravdu netusim proc... U ext. USB by to mozna mohlo s jinymi USB porty nejak zahadne kolidovat, ale ja jsem hardware-lama :))

Btw. moje zkusenost s BT klavesnici od Apple (ta mala hlinikova) je, ze nez se nacte OS, tak muzu mackat co chci a Macek mne uplne ignoruje (aspon u meho mini late 2009)...

EDIT: jasne, spatne jsem cetl, pisete ze v Macu... jine USB zarizeni funguji jak maji?
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

fruhy
Příspěvky: 14
Registrován: 27 lis 2017 23:25

Re: Mac Pro 2008 nereaguje na klávesnici

Příspěvek od fruhy » 28 lis 2017 22:36

Že by to rozharašila externí by mě tak nějak ani nepřekvapilo, protože prpstě USB, ale interní... :D A bt ais tak nějak chápu, protože on načte ovladače až při dokončení bootu, takže tam to jde pochopit :D Ale stejně no... Mac si žije vlastní životem...

Odpovědět