Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v DU

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
habitat.dnb
Příspěvky: 6
Registrován: 02 srp 2017 07:53

Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v DU

Příspěvek od habitat.dnb » 02 pro 2017 15:14

zdravim,

dnes jsem instaloval mac os clean a uz pri mazani mi to hodilo chybu ze disk byl smazan ale nelze pripojit. Nicmene istalace dal sla a disk se jevil jako smazany.

Poninstalaci pri bootu se to seklo na 99% cca a 20 minut jeli vetraky naplno. Tak jsem to vypnul, zapnul a uz se mi v diskutil list vubec neukazuje SSD na kterem ma bezet system.

Mam macbook pro retina 2012 a co jsem zkousel reset smc, pram tak nic nepomohlo.
Mazal jsem na APFS.

kdybyste mel kdokoliv radu, budu rad :)

Diky,
Kuba

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od looke » 02 pro 2017 15:37

jestli mate instalacku starsiho systemu nez HS, zkusil bych jeste Disc utility z nej... Jestli to neuvidi ani starsi Disc utility ani jako zarizeni, tak bych to tipl, ze harddisk je v kremikovem nebi :( Mozna ho jeste vyndat z pocitace a zkusit pripojit treba k PC...
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

habitat.dnb
Příspěvky: 6
Registrován: 02 srp 2017 07:53

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od habitat.dnb » 02 pro 2017 15:50

looke píše:jestli mate instalacku starsiho systemu nez HS, zkusil bych jeste Disc utility z nej... Jestli to neuvidi ani starsi Disc utility ani jako zarizeni, tak bych to tipl, ze harddisk je v kremikovem nebi :( Mozna ho jeste vyndat z pocitace a zkusit pripojit treba k PC...
zkousel jsem ho odpojit i pripojit, zadna zmena. jinde bych ho rad zkusil, ale nemam ho kde odzkouset

bohuzel starsi instalaci bohuzel nemam, jestli se mi do pondeli nic nepovede tak asi servis, ale od rana visim na vsech forech po netu a co zkousim tak porad zadna zmena.

napadlo me jestli treba nemaji starsi ssd problem s apfs, ale to jsem take nikde nenasel

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od looke » 02 pro 2017 15:55

ja mam s DU v HS jen ty nejhorsi zkusenosti... mel na svem macu naborenou HS (nepovedl se update ze Sierry) a u par flesek mi to pri formatovani hodilo vykricnik a mam za to, ze ji potom nevidela ani DU... Stacilo tu flesku dat do pocitace s nizsim systemem a sla v pohode naformatovat... Ted mame HS jen na jednom pocitaci a tam pro zmenu nejde v DU naformatovat ani disk na NTFS, i kdyz mame Tuxeru...
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od looke » 02 pro 2017 16:08

jeste mne napada, co zkusit instalaci systemu, se kterym jste Maca koupil, pres internet? Nikdy jsem to nedelal, takze nevim, co pri startu drzet (urcite to tady nekdo vi), ale uz jsem o te moznosti mnohokrat cetl...

EDIT: toto bude asi ono:
http://osxdaily.com/2014/12/14/reinstal ... -recovery/
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

habitat.dnb
Příspěvky: 6
Registrován: 02 srp 2017 07:53

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od habitat.dnb » 02 pro 2017 16:30

Objevil jsem navod jak na Windows udelat bootovaci flash pro mac, tak zkousim ted udelat sierru, dam vedet zdali se neco zmenilo...

habitat.dnb
Příspěvky: 6
Registrován: 02 srp 2017 07:53

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od habitat.dnb » 02 pro 2017 20:15

Tak bohuzel zadna zmena. SSD se porad nezobrazuje ani pri pouziti Sierra instalatoru... :cry:

habitat.dnb
Příspěvky: 6
Registrován: 02 srp 2017 07:53

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od habitat.dnb » 02 pro 2017 20:17

looke píše:jeste mne napada, co zkusit instalaci systemu, se kterym jste Maca koupil, pres internet? Nikdy jsem to nedelal, takze nevim, co pri startu drzet (urcite to tady nekdo vi), ale uz jsem o te moznosti mnohokrat cetl...

EDIT: toto bude asi ono:
http://osxdaily.com/2014/12/14/reinstal ... -recovery/
To jsem take zkousel, tam mi to vzdy hodi chybu -2002d nez se vubec neco spusti. O te chybe jsem toho take moc nenasel.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od looke » 03 pro 2017 05:44

tak to pak vypada, ze imho odesel hdd :(
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od Jirka_S » 03 pro 2017 07:18

Pár týdnů jsem provozoval Mac mini s HS, vše šlo v poho, v pátek nešel nabootovat, zasekl se vždy tak na 2/3 v černém, při snaze o recovery i čistou instalaci jsem se vždy zasekl v diskové utilitě: SSD nebyl vidět. Buď problém s připojením, nebo SSD v háji, je v záruce, nedávno mi jej tam dávali tady v AWC, Mac už je tam, čekám na telefon.
Na problém v desce radši ani nemyslím, to by byl konec Miniho.

habitat.dnb
Příspěvky: 6
Registrován: 02 srp 2017 07:53

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od habitat.dnb » 05 pro 2017 18:36

Tak mrtvy SSD, s instalaci to byla jenom shoda nahod. Nastesti vymeneno za novy ssd.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Po neuspěšne instalaci Mac OS High Sierra zmizelo SSD v

Příspěvek od Jirka_S » 06 pro 2017 04:51

Nuže dobrá zpráva ze servisu (AWC v Ostravě) je, že SSD je v pořádku. Prý tam byla snaha o vytvoření Fusion, což vůbec nechápu, jak se mohlo stát. Jednoho dne totiž Mac nenaběhl, vždy se to zaseklo tak na 2/3. Zkoušel jsem čistou instalaci, nevšiml jsem si, že mě to nabízí HDD, mám v Macu totiž SSD i HDD o skoro stejné kapacitě, tak jsem to možná odkliknul na ten HDD a pak jsem to, po zjištění, že jsem vedle, nějak rychle ukončil, no čert ví, co jsem tam tím podělal. Každopádně ten SSD jsem pak už v diskové utilitě neviděl a nebyl jsem už schopen s tím něco udělat. 😒
Nechal jsem si teda udělat na SSD čistou instalaci El Capitana, a teď přemýšlím, než to přinesu domů, jak tam dostat všechny aplikace, které jsem tam měl. Chápu, že obnovení z TM, která byla původně na HS, nepůjde, všechna důležitá data mám v cloudech, jde mně spíš jen o to, nainstalovat všechny aplikace, které jsem tam měl předtím, abych na žádnou nezapomněl. Nejsem si teď totiž zcela jist, když nyní zvolím USB disk pro TM, zda se mně nezformátuje? Zdá se mně nesmaže ta stará záloha, ze které bych si jednu po druhé obnovil nebo znovu nainstaloval všechny appky, které jsem měl v původní složce Aplikace? Já už to tak nějak kdysi dělal, ale teď si tím postupem nejsem zcela jist...

Odpovědět