Macbook Air 2014a dva monitory

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Kehar
Příspěvky: 47
Registrován: 30 zář 2013 19:55

Macbook Air 2014a dva monitory

Příspěvek od Kehar » 19 pro 2017 13:03

Ahoj Všem,
chci se touto cestou poprosit o dvě rady, vlastním MB Air 2014, šlape bez jediného problému, dokoupil jsme si TB Dock elgato, taky super, jelikož jsme zvyklí pracovat na dvou monitorech 24" tak jsme si k tomu dokoupil ještě i-Tec usb 3.0 display adapter na druhý monitor, jelikož elgado umí jen jeden výstup na monitor, vše funguje super, ale MB Air se začal trochu přehřívat a já se bojím že bych ho mohl tak jednoduše řečeno odpálit, nedělám nic náročného jen kancelářskou agendu.
máte s tímto někdo nějakou zkušenost? říkal jsme si že bych jsi ještě dokoupil chladící podložku, abych MB trochu chladil.
co vy na to? děkuji za reakce.

a ještě druhý dotaz, to se stalo dnes, MB AIR zničeho nic napíše že nemá místo na disku, mrknu do systému tam vidím 2GB volného, což je mi divné, tak udělám restat MB najednou mám 40GB volného místa a za cca 1 hod zase píše MB Air že nemá místo, co stím?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Air 2014a dva monitory

Příspěvek od rony » 19 pro 2017 13:16

napadlo ta,ci to prehrievanie nerobi to,ze ten usb display nadmerne zatazuje Air? kedze normalne nema Air podporu pre dva, taze cez to USB tlaci to, co sa musi softwarovo generovat.

to miesto: zapnuta time machine a nepripajas zalohovaic dosk? ak ano, tak si tam odklada zalohy?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Kehar
Příspěvky: 47
Registrován: 30 zář 2013 19:55

Re: Macbook Air 2014 a dva monitory

Příspěvek od Kehar » 19 pro 2017 15:31

USB Display adapter mám v Docku v USB né přímo v AIR, takže to asi softwarově stejně přepočítává, to je asi pravda, a od té doby mi to začalo i dělat problém s místem na disku, může to mít nějakou spojitost?
tak zvažuji zda nezakoupit I-TEC Thunderbolt 2 který dle popisku má vývod na dva monitory. HDMI a Thunderbolt.
tak jsem si moc zvykl na dva monitory že už nechci přejít na jeden.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Air 2014a dva monitory

Příspěvek od rony » 19 pro 2017 15:59

znova to skusim, si si isty tym, ze tvoj macbook air ma nativnu podporu pre DVA EXTERNE monitory?

Teda ten moj rozhodne NEMA. Druhy monitor moze byt vyhradne a len jeho vstavany. Takze toto si vopred ujasni pred zbytocnymi investiciami.
You can only hook up one display on MacBook Airs. Alternatively, you can get third party USB graphics card that will support a second display, but you will run into issues. MacBook Pros (13 and 15) support 2 or more displays.
preloz si to ale je to presne ten problem, co mas.

moja rada: na to usb cosi displajove sa vykasli, vyhod to a nepokusaj sa o to. Kup si trebars velku 27". Zmier sa s tym, co pisu. :)

Vsetky tie akoze to ide navody su somariny. A kludne nech sem pride ktokolvek, kto bude tvrdit ako uzasne to je :) realne ale nie.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Kehar
Příspěvky: 47
Registrován: 30 zář 2013 19:55

Re: Macbook Air 2014a dva monitory

Příspěvek od Kehar » 20 pro 2017 08:42

jojo chápu děkuji, tak jsem jeden odpojil, a jedu na jeden.
teď mi ale trochu trápí MB, od pondělka cca jednou za hodinu napíše že nemá místo na ssd a když zkontroluji ssd tak mám cca 100MB volného a za 15 min zase 40 GB(což je správný údaj) a pak zase že není místo, a automaticky zavře MS office 2017(používám cca 1 rok).
nikdy to před tím nedělalo až od přechodu na HighSierra, máte někdo taky takový podobný problém.

Odpovědět